Krajský přebor mužů 26. kolo

Fotbalisté Vratimova již dlouho čekají na bodový zisk, aby mohli v tabulce odskočit dvěma posledním celkům tabulky. Zda se jim to podaří proti nebezpečnému celku Petřkovic, jsme se zeptali trenéra Lubomíra Šrámka. „Uděláme vše pro vítězství, i když defenzívu oslabí vyloučený Beránek. Tentokrát by ale měli nastoupit Veselý s Kupkou, čímž vzroste naše úderná síla,“ věří trenér.

Vratimovští v dnešním odpoledni hostí na svém hřišti silné Petřkovice. Starosti se sestavou budou mít také v Lískovci, který dnes hostí Oldřišov. Domácí tým sužuje velká marodka, proto se sestava mění týden co týden. V minulém kole navíc viděli červené karty Rek s Odstrčilíkem a tak trenér David Valenčin bude mít opět těžkou hlavu s poskládáním optimální sestavy.

„Každopádně chceme vyhrát, čímž bychom oplatili soupeři podzimní porážku,“ je přesto přesvědčen kouč Lískovce. Také Frýdlantští odehrají svůj mistrovský zápas v sobotu. Oproti již zmiňovaným okresním zástupcům sehraje Frýdlant zápas v Háji ve Slezsku.

Sobota 23. května

Vratimov – Petřkovice 16.30, Lískovec – Oldřišov 16.30, Háj ve Slezsku – Frýdlant n. O. 16.30, Lok. Petrovice – Nový Jičín 16.30.

Neděle 24. května

Pustá Polom – Český Těšín 16.30, B. Albrechtice – Hájek a Synové 16.30, Bohumín – Krnov 16.30 (Skřečoň, tráva), Slavoj Bruntál – Bohuslavice 16.30.

I. A třída, skupina B, 24. kolo

Fotbalisté Čeladné kráčí za vítězstvím v soutěži a následným postupem o stupínek výše zatím suverénně. Tentokrát přivítá na svém hřišti nevyzpytatelnou Bystřici. „Jsme kompletní a navíc nažhaveni po středečním vítězství v poháru nad Albrechticemi. Takže chceme pokračovat ve spanilé jízdě a připsat si další tři body,“ tvrdí Aleš Richter z domácího oddílu. Že se to domácímu kolektivu zřejmě podaří potvrzují následující slova předsedy týmu Bystřice Zdeňka Gabzdyla: „Máme velké problémy se složením sestavy, tentokrát nám bude chybět až šest hráčů základní sestavy. Naší snahou bude uhrát přijatelný výsledek.“

Zatímco Staré Město se drží i přes devíti gólový příděl v minulém kole v klidném středu tabulky, Brušperk se v minisouboji s Příborem, Libhoští a Stonavou chce vyhnout předposlední příčce znamenající jistý sestup. „Na jaře jsme venku ještě nebodovali a tak naše situace není vůbec růžová. Musíme protrhnout sérii neúspěchů a konečně přivézt vítězství,“ vidí návod na cestu k záchraně Svatopluk Slovák z Brušperku. Obě utkání začíná dnes v 16.30 hodin.

Sobota 23. května

Stonava – Horní Suchá 16.30 (hř. H. Bludovice), Čeladná – Bystřice n. O. 16.30, Staré Město – Brušperk 16.30, Stará Bělá – Dolní Lutyně 16.30.

Neděle 24. května

Raškovice – Lichnov 16.30, Libhošť – Dětmarovice 16.30, Smilovice – Příbor 16.30.

I. B třída, skupina C, 24. kolo

Fotbalisté Dobré se mohou pochlubit sérií pěti výher v řadě. Naposledy prohráli v Mostech, ale posléze se pětkrát radovali z výhry, díky čemuž poskočili na druhé místo tabulky. Dobře fungující tým je doslova nezdolatelný v domácím prostředí, kde kosí jednoho soupeře za druhým a dosud před vlastním publikem neztratili svěřenci trenéra Tomáš Zářického ani bod!

„Dobrá má slušnou sérii a výbornou bilanci domácích zápasů. Ovšem každá série může jednou skončit. Do Dobré jedeme s cílem uhrát co nejlepší výsledek,“ prozradil předseda TJ Oldřichovice, Karel Turoň. „Po jednozápasovém trestu za červenou kartu se do sestavy vrací brankář Sagan. Až na zraněného Jakuba Sikoru jenž má pochroumaný kotník, bychom měli být v pořádku,“ dodal ještě Turoň. V případě vítězství by rovněž hosté mohli ještě zamíchat postupovými kartami.

Důležitý zápas v Petřvaldu čeká na fotbalisty Vendryně. Oběma týmům půjde o hodně, bojují totiž o bytí či nebytí. V mnohem lepší situaci je na jaře poměrně úspěšná Vendryně (22 bodů), zato domácím už pořádně teče do bot. K zemi je tlačí tristní výsledky v domácím prostředí, kde uhráli všehovšudy čtyři body.

„V Petřvaldu chceme minimálně remizovat, aby se náš současný odstup nezmenšil. Pro domácí to bude poslední šance,“ předjímá trenér Vendryně Zdeněk Černek. „Budeme ale oslabení. Svalové zranění nedovolí nastoupit útočníkům Chwastkovi a Cymorkovi, stopku za červenou kartu má Kopka (stop na tři zápasy – pozn. red.). Náhradníci jsou schopni je zastoupit, ale bude na ně vyvíjen velký tlak,“ dodává kouč.

Fotbalisté Sedlišť podlehli minulý týden v utkání dvou vedoucích týmů tabulky v Mostech. - více ZDE

Přes porážku podali dobrý výkon a chtějí na něj navázat i dnes s celkem Dolní Datyně. „Do konce soutěže zbývá ještě pět kol a hraje se o patnáct bodů. Rozhodně ještě neházíme flintu do žita v bojích o čelo tabulky,“ tvrdí Daniel Majer, předseda klubu a brankář v jedné osobě.

Sobota 23. května

Dobrá – Oldřichovice 16.30, Slavoj Petřvald – Vendryně 16.30, Sedliště – Dolní Datyně 16.30.

Neděle 24. května

Jablunkov – Hnojník 16.30, Inter. Petrovice – Záblatí 16.30, Nebory – Mosty 16.30, Nýdek – Hrádek 16.30.

I. B třída, skupina D, 24. kolo

Fryčovice udělaly rázný krok k záchraně v minulém týdnu, když v domácím prostředí zdolaly Kozlovice. Tentokrát se Fryčovičtí představí v Petřvaldě na Moravě. „Čeká nám těžký zápas a hlavně nepříjemný soupeř. Navíc nebudeme mít k dispozici Randjáka. Pokusíme se však překvapit,“ doufá v zisk alespoň jednoho bodu trenér Miroslav Polášek. Favorit 1. B třídy - skupiny D - Janovice se představí o víkendu ve Starém Jičíně. „Jedeme pro tři body, čímž chceme potvrdit své vedoucí postavení v tabulce. Musíme se však obejít bez našeho střelce Žižky, který se sám svou nedisciplinovaností vyřadil ze sestavy až do konce jarní části,“ konstatoval trenér Dalibor Láža.

Sobota 23. května

Suchdol – Metylovice 16.30.

Neděle 24. května

Vlčovice – Tichá 16.30, Starý Jičín – Janovice 16.30, Petřvald n. Mor. – Fryčovice 16.30, Kozlovice – V. Albrechtice 16.30, FC Bílovec – Odry 16.30, Kateřinice – Polanka 16.30. (zd, rom)