Oba celky měly ještě před samotným zápasem o motivaci postaráno. Vždyť vítěz tohoto duelu přivítá v dalším kole Poháru FAČR na domácím hřišti prvoligový celek Slovácka.

Předpokládalo se, že ligista přijede do Lískovce, leč skutečnost je nakonec jiná. Domácí, kteří po celé střetnutí spíš bránili, udeřili z ojedinělé akce již po deseti minutách hry. Lískovec odpověděl ve 21. minutě, kdy se po centru Holého trefil hlavou Broulík.

„Poté se domácí stáhli před jejich bránu a jen bránili. Těžko jsme se prosazovali, ale i tak jsme si vypracovali dost šancí,“ smutnil po utkání hrající kouč lískoveckého družstva Martin Šrámek. Domácí nadějnou remízu nakonec udrželi až do závěrečného hvizdu.

O postupujícím tak musely rozhodnout pokutové kopy. A v nich si kalich hořkosti Lískovečtí dopili až do dna. Nic nepomohl ani fakt, že brankář Polach dokázal zneškodnit domácím dva pokusy. Za hosty nedali zkušení Šrámek, Čerňák a nakonec Holý. Ligové Slovácko tedy pocestuje na Ostravsko.

„Zklamali jsme. Naše hra nebyla vůbec dobrá, ale proti týmu, který brání v jedenácti lidech, se špatně hraje. Vyřazení mě mrzí hlavně kvůli našim fanouškům. Penalty jsou již loterií, ale ten zápasy byl takový….no divný. U nás v létě proběhlo ke spoustu hráčským změnám. Přišlo devět nových hráčů, to se musí ještě usadit,“ dodal Šrámek.

TJ HEŘMANICE – SOKOL LÍSKOVEC 1:1 (1:1) na penalty 5:4

Lískovec:
Polach – Nováček, Žídek, Hojdyš, Kašuba – Kořínek, Šrámek, Chlebek (60. Kubáň), Holý – Vokoun (65. Čerňák), Broulík. Trenér: Martin Šrámek.