Lískovec – Baník Albrechtice 0:2 (0:0)

Lískovec si počet vážných šancí vybral jedinou střelou do břevna, jinak už ho albrechtická defenziva uhlídala. „Spoléhali jsme na brejky, které máme dobře zažité a už v první půli jsme tam měli tři slibné útoky, které jsme ale nedotáhli do konce,“ vzpomínal si na průběh zápasu trenér Albrechtic Tomáš Červenka. První předvedli jeho hráči v 8. minutě, kdy centr Dorozla odvrátila lískovecká obrana na roh. Ve 32. minutě hlavičkoval po rohovém kopu vedle Příborský.

Pár minut po přestávce zachytil napadající Kula špatnou rozehrávku domácího stopera, nahrál nabíhajícímu Příborskému, který se pokoušel přehodit brankáře. Ten mu jeho pokus zneškodnil, ale balon se odrazil k volnému Novákovi a ten už věděl jak s šancí naložit – 0:1. Branka posadila hosty do sedla. Kontrolovali hru a domácí se nemohli dlouho prosadit. „Vyrukovali jsme na ně s aktivní vysunutou obranou. Naši hráči zase vzadu posbírali všechny balony, takže soupeř hrozil vlastně jenom po standardkách,“ postřehl Červenka.

V 77. se hosté po dalším brejku skoro radovali, ale nahrávku Nováka do vápna uklidila obrana Lískovce do bezpečí. Pak hlavičkoval z pěti metrů po nepřímém kopu Dorozla těsně mimo Příborský a spálená šance mohla Albrechtice mrzet. Na druhé straně se totiž k výtečnému zákroku vypjal Jaček po jedné z několika domácích standardních situací.

Následně už ale pojistka přišla. Dorozlo našel střídajícího Čuboka, ten plný sil prošel kolem obránce, přihrál Příborskému a ten nedal gólmanovi střelou k tyči žádnou šanci – 0:2. „Musím kluky pochválit za bojovný a soustředěný výkon. Vlastně jsme navázali na naše podzimní výkony venku, ale teď hrajeme doma s těžkými soupeři a teprve tyto zápasy nám ukáží, jak na tom jsme,“ uzavřel vydařené úvodní vystoupení Albrechtic trenér Červenka.

Branky: 48. Novák, 87. Příborský. Rozhodčí: Křenek, žluté karty: 4:3, diváci: 100.