HÁJ VE SLEZSKU – LÍSKOVEC 5:0 (2:0)

Háj po dlouhé době nastoupil téměř v optimální sestavě a na hře to bylo znát. Již v 9. minutě utekl po pravé straně Janíček, odcentroval před branku a nikým nekrytý Trupl otevřel skóre. Neuběhlo ani deset minut a Trupl se mezi střelce zapsal znovu. Hendrych se uvolnil před brankářem hostí tečoval míč Janíček a Trupl balon v poklidu doklepl do sítě.

Zaskočený Lískovec, který přijel do Slezska vyloženě bránit dal o sobě vědět ve 22. minutě. Trestný kop ovšem brankář Ujfaluši vytáhl na břevno a následně na rohový kop. „Od tohoto okamžiku tempo hry opadalo a nic vážnějšího se nestalo,“ řekl hájecký prezident Emil Vrchovecký.

Ve druhém poločase pokračovali domácí ve svém útočném snažení. V 56. minutě putoval míč od Šubrta přes Trupla až k Malochovi a ten ho odrazil střelou od břevna za brankovou čáru – 3:0. O minutu později měl Maloch na kopačce další gól. Ke své smůle ale trefil jen ležícího obránce. Za dalších pár okamžiků vyslal na zteč Hendrych Trupla. Ten sice hattrick nezkompletoval, avšak hostující zadák si srazil míč do vlastní sítě – 4:0.

Poté se hra přiostřila, což pocítili oba domácí útočníci. Ani jeden z nich nedohrál a pro zranění museli střídat. V závěru pak povodil dva hráče v šestnáctce Lískovce Hendrych, byl faulován a brankář Ujfaluši z nařízené penalty upravil na konečných 5:0. „Byl to zápas z kategorie těch lehčích. S přehledem jsme ho zvládli. Jen mě mrzí zranění Trupla a Janíčka,“ řekl k utkání Emil Vrchovecký. Další zápas čeká na Háj již ve čtvrtek, kdy od 16.30 hostí na domácím trávníku Bohumín. V neděli je pak na programu šlágr v Pusté Polomi.