Páté místo jste uhájili díky vítězství nad Zlínem.

Dnes bych ani tak nevyzdvihoval taktiku, i když hráči ji plnili velmi dobře a zodpovědně se vraceli. Hráli disciplinovaně, byli si nablízku. V prvním poločase nám kombinace poněkud vázla, ale přesto jsme si vytvořili dvě gólové šance. Ve druhém půli jsme určitě byli lepším týmem, protože většinou se hrálo na polovině Zlína.

Co schází hře vašeho týmu, aby byla zcela podle vašich představ?

Musíme zlepšit hru s míčem. První kontakt, přihrávka musí být ještě přesnější. Snažíme se nenakopávat a hrát kombinační fotbal. Snažíme se být efektivní. V posledním zápase jsme střeleckou efektivitu měli, ale v předchozích utkáních, které jsme prohráli, nikoliv. Proti Zlínu dal Ceplák nádhernou branku a pak jsme přidali ještě jednu. Velice mě to těší, protože to svědčí o tom, že to mezi mnou a týmem funguje.

Nepřijde vám, že by hráči měli během zápasu o něco více držet míč na svých kopačkách a vnutili svou hru soupeři?

Tak například Zlín měl velice kvalitní střed pole a dobře nás dorážel. V posledních dvaceti minutách jsme strhli výhru na svou stranu i díky tomu, že jsme se více tlačili do šestnáctky a sváděli v ní více soubojů. Míč jsme neustále dostávali do pokutového území a soupeř toho měl plné zuby. Povolil v koncentraci a dostal gól. Takové silné momenty jsme měli dva. Ale samozřejmě, chtěl bych, aby hráči měli míč ve svém držení ještě častěji. I na tom pracujeme. Míč je nedílnou součástí hry. Odehráli jsme zápasy, v nichž jsme míč podrželi více, ale posledně ta rozehrávka až taková nebyla.

V Čáslavi jste hráčům vytýkal nedostatek důrazu v osobních soubojích, zejména ve vlastní šestnáctce. Zlepšilo se to?

Ano, a to mě velice těší. Zlín jsme porazili i proto, že jsme byli důraznější v osobních soubojích. Ty hrají ve druhé lize důležitou roli.

V pátek večer nastoupíte na stadionu Jihlavy bojující o druhé postupové místo. Jak na ni?

Dostali jsme se na čtyřicet bodů a stále jsme v první pětce, takže se s námi musí počítat. My respektujeme soupeře, oni musejí respektovat nás. Na zápas v Jihlavě se musíme dobře namotivovat. Stejně, jako naposledy proti Zlínu, kdy se mi povedlo hráče nabudit tak, aby na hřišti ukázali, že bojují za sebe, za diváka a za barvy klubu.

Dokážete v posledních pěti kolech udržet páté místo?

Nastřádali jsme sedmnáct bodů, což je celkem slušný počet. Po podzimu jsme měli bodů dvacet jedna, už teď, pět kol před koncem, jsme se na tento počet skoro dotáhli. Hráče budu nabádat k tomu, aby bodové kalkulace nechali být a soustředili se vždy na nejbližší utkání. S Jihlavou jsou dobré zápasy, protože je také kombinační, chce hrát fotbal, chce vítězit a bojuje o postup. V utkání bude jednoznačným favoritem, ale my tam chceme odvést kvalitní výkon.

Do jaké míry vám to znesnadňuje marodka, která je skoro pořád plná?

Je to tak, někteří hráči nám ze zdravotních důvodů vypadli. Ti, kteří dostali šanci, je však zastoupili. Ať už mladý Surynek, který vydržel na hřišti celých devadesát minut a sváděl souboje s hráči, kteří druhou ligu hrají mnohem déle než on. To je pozitivní signál pro něho i pro mužstvo a já budu pracovat na tom, aby ten hráč dál rostl. Musí to mít srovnané v hlavě. Všechny hráče, od brankáře Lipčáka až po posledního náhradníka a rezervního brankáře Bruka beru jako rovnocenné, všichni jsou nedílnou součástí týmu.

ROMAN BASELIDES