V kategorii mladších žáků se představili v předkole také mladí fotbalisté Fotbalu Frýdek-Místek. V úvodním střetnutí proti mladým valcířům nastoupili hráči Frýdlantu nad Ostravicí. „V zápase s Frýdlantem jsme šli docela rychle do vedení. Již ve druhé minutě skóroval Jirka Červeňák, poté nás několikrát podržel brankář Kohut a také jsme si vybrali trošku toho štěstíčka,“ řekl k úvodnímu utkání kouč Frýdku-Místku František Hutník.

Hned ve druhém zápase narazil Frýdek na favorita celé soutěže mladších žáků, a to tým Jablunkova. Po několika šancích na obou stranách se nakonec z těsného vítězství 0:1 radovali jablunkovští fotbalisté. Stejným poměrem skončil nakonec i duel mezi Frýdkem a Ostravicí. „S tímto soupeřem to bylo určitě vydřené vítězství. Kluci šli za výhrou od začátku utkání a nakonec i ta touha po výhře asi rozhodla. Gól vstřelil Josef Zbořil,“ řekla asistentka trenéra Jindra Jirátová.

Ve čtvrtém zápase hráli valcíři proti Brušperku. „Do desáté minuty jsme soupeře jasně přehrávali a zaslouženě jsme po brankách Matuly a Červeňáka vedli 2:0. Nakonec rozhodla poslední pětiminutovka utkání, kdy soupeř zpřesnil hru a po našich chybách zaslouženě vyrovnal,“ připomněl si střetnutí s Brušperkem trenér Frýdku František Hutník.

V předposledním vystoupení frýdecko-místečtí fotbalisté rozdrtili Pržno 5:0, když branky vstřelili Zbořil 2, Matula a Červeňák. „K poslednímu zápasu jsme nastoupili proti Raškovicím. Kluci měli zprvu problém se dostat do tempa, ale nakonec jsme utkání zvládli. Tímto bychom chtěli hráčům poděkovat za nasazení a předvedenou hru. Také přejeme střelcům branek, aby jim tato úspěšnost vydržela i na další turnaje a doufáme, že se k těmto hráčům přidají další. Děkujeme dále Mariánovi Hruštincovi, který klukům věnoval dresy,“ zhodnotila na závěr turnajové vystoupení Jindra Jirátová. Turnaj nakonec vyhráli fotbalisté Jablunkova, před Frýdkem-Místkem a Brušperkem. „Právě tyto tři mužstva postoupila dále do semifinále, které se odehraje v sobotu 26. ledna v místecké hale SOUT,“ řekl Hutník.