Fotbalisté Frýdku-Místku skončili v podzimní části Moravskoslezské fotbalové ligy na krásném druhém místě. Ta pravá příprava na jarní boje začne hráčům až po vánočních svátkách.

Proto také nic nebránilo tomu, aby si do tělocvičny při 2. základní škole přišli s mladšími žáky Fotbalu Frýdek-Místek zatrénovat záložník Martin Cesnek a brankář Radek Antošík. „Byl to vynikající nápad setkat se s našimi žáčky a povykládat si s nimi. Já být znovu malý, tak bych to rozhodně také uvítal,“ řekl k setkání s mládežníky brankář valcířů Radek Antošík.

Oba fotbalisté si s žákovským týmem nejprve pobesedovali a poté se jejich role přesunuly na trenérskou lavici. „Kluky jsme na chvíli dostali na starost a mohli si tak vyzkoušet roli trenérů. Musím některé pochválit, byli opravdu šikovní,“ řekl Martin Cesnek.

V následném fotbalovém zápase nakonec uspěl tým vedený šikovným záložníkem. „Chtěli bychom trenérům poděkovat za pozvání na trénink a klukům popřát, ať jim to v ligové soutěži kope. Kluci na nás měli spoustu dotazů, takže doufám, že si z našeho setkání něco odnesli a že o nich v budoucnu i uslyšíme,“ shodli se na závěr oba fotbalisté.

Také trenéři mužstva tuto návštěvu uvítali. „Určitě to byl zajímavý nápad a setkání. Kluci se hráčů vyptávali jaké to je hrát za Frýdek, jak se jim hrálo v Poháru ČMFS proti Baníku Ostrava a nebo co musí vše udělat, aby jednou například v tom Baníku hráli,“ řekl trenér mladších žáků Ján Balko.