V minulém týdnu se na fotbalových hřištích ve Frenštátu pod Radhoštěm uskutečnil meziokresní turnaj v rámci Moravskoslezského fotbalového svazu. Vítězem se stali mladí fotbalisté z okresu Frýdek-Místek. „Turnaj okresních výběrů se koná každoročně a tentokráte byl uspořádán pro kluky narozené v roce 1995,“ řekl šéf komise mládeže při okresním fotbalovém svazu ve Frýdku-Místku Petr Sikora. Ten zároveň s Danielem Delinou z Jablunkova výběr vedl.

Turnaj se hrál za účasti okresů systémem každý s každým na 1 x 20 minut. Frýdecko- místecký výběr se nejprve utkal s fotbalisty OFS Nový Jičín a duel skončil bezbrankovou remízou. Poté výběr trenérů Sikory a Deliny porazil OFS Bruntál 1:0, šťastným střelcem byl Dominik Kantor. Ani ve třetím zápase na turnaji nedostal výběr z Frýdku-Místku branku.

Jelikož ale ani gól nevstřelil, skončil duel s MěFS Ostrava 0:0. Po výhře nad OFS Karviná 2:1 (Heryán, Samiec) se frýdecko- místečtí fotbalisté rázem ocitli v šanci zaútočit na celkové prvenství. „V posledním zápase jsme dokázali zásluhou Filipa Volného porazit silný tým OFS Opava 1:0, a tak jsme turnaj nakonec vyhráli. Klukům bych chtěl za výbornou reprezentaci našeho fotbalového svazu poděkovat. Velkou pochvalu si určitě zaslouží také pořádající novojičínský svaz a fotbalový oddíl TJ Frenštát pod Radhoštěm, který připravil pro turnaj dvě travnatá hřiště,“ poděkoval Petr Sikora.

 

Konečné pořadí

 

 

1. OFS Frýdek-Místek 3 2 0 4:1 11

2. OFS Opava 3 1 1 7:1 10

3. MěFS Ostrava 2 3 0 5:3 9

4. OFS Bruntál 2 1 2 4:3 7

5. OFS Karviná 1 0 4 3:9 3

6. OFS Nový Jičín 0 1 4 1:7 1