Fincentrum krajský přebor mužů

Fotbaloví příznivci z Frýdlantu i okolí se mohou v neděli těšit nejen na derby s nedalekým Frenštátem, které začíná v 17 hodin, ale také i na předzápas. Ten obstarají ženy frýdlantského 1. BFK. „Holky si zahrají proti sobě. Modelové utkání našich žen začíná v 15 hodin a bude se hrát dvakrát třicet minut,“ prozradil David Mareček z frýdlantského klubu, který vzápětí ještě dodal: „V poločasové přestávce proběhne soutěž v kopech na branku. Kdo si zakoupí zápasový bulletin, může dále vyhrát ceny v souhrnné hodnotě 1500 Kč.“

Krajský přebor, 27. kolo

Sobota 28. května

Jakartovice – Hradec n. Mor. 17.00, Český Těšín – Janovice 17.00, Petřkovice – Čeladná 17.00, Opava 2004 – Dětmarovice 17.00 (hř. Velké Hoštice – tráva).

Neděle 29. května

Oldřišov – Háj ve Slezsku 17.00, Pustá Polom – Bohumín 17.00, Krnov – Rýmařov 17.00, Frýdlant n. O. – Frenštát p. R. 17.00.

I. A třída,23. kolo

V neděli čeká mužstvo Vratimova důležité utkání v Bílovci. Vratimovští si zkomplikovali situaci v boji o záchranu na domácím hřišti prohrou s Mokrými Lazci, a tudíž musí v tomto zápase bodovat. „Po předchozím divokém utkání, kdy jsme dostali facku v podobě tří rychlých gólů během prvních tří minut, jsme se snažili hráče povzbudit. Ale také jim připomenout, že utkání začíná již od první minuty. Věřím, že to byl jen momentální výpadek a že se hráči dokážou plně koncentrovat na zbylá utkání, ve kterých budeme hrát o vše. Bohužel máme problémy se zraněními některých hráčů, tudíž budeme muset se sestavou zamíchat. Myslím si, že kvalitu máme a že to i ve zbylých zápasech potvrdíme,“ říká trenér Vladan Pražák.

I. A třída, skupina A

Sobota 28. května

Ludgeřovice – Šilheřovice 17.00.

Neděle 29. května

Mokré Lazce – Bohuslavice 17.00, Polanka – Velké Hoštice 17.00, Slavoj Bruntál – Bolatice 17.00, FC Bílovec – Vratimov 17.00, Štěpánkovice – Slavkov 17.00, Kobeřice – Krásné Pole 17.00.

I. A třída, skupina B

Ve středeční dohrávce s Heřmanicemi uhráli fotbalisté Brušperku jen bod. V sobotu by další ztráta na domácím hřišti proti Smilovicím by už mohla být osudná. „Respektujeme útočnou sílu soupeře, ale vzhledem k situaci v tabulce nemůžeme mít jiný cíl než vítězství. Bohužel v klíčové fázi sezony se nám množí zdravotní problémy. Určitě nenastoupí Klimek, velmi nejistý je start Havránka, Machálka, Mičíka a Vanča,“ prozradil tajemník domácích Svatopluk Slovák.

Sobota 28. května

Vlčovice – Raškovice 17.00, Heřmanice – Staré Město 17.00, Brušperk – Smilovice 17.00, Stonava – Stará Bělá 17.00, Šenov – Horní Suchá 17.00.

Neděle 29. května

B. Albrechtice – Bystřice 17.00. Utkání Veřovice – MFK Karviná se hraje až 1. června od 17.00 hodin.

I. B třída, skupina C

V zápase mezi domácími Nebory a hosty z Hnojníku jsou mírným favoritem domácí fotbalisté, kteří po výhře 2:0 na hřišti Sedlišť vydatně posílili své záchranářské naděje. Proti Hnojníku chce parta trenéra Radka Morcinka vyválčit další tři body a ještě více se přiblížit vytoužené záchraně. O totéž se ovšem pokusí i její soused, který si před týdnem prohrou 2:9 uřízl ostudu s Dolními Datyněmi. Po prohře u mužstva skončil trenér Marian Kuczynski, jeho nástupcem bude Milan Jantoš a také nejzkušenější fotbalista mužstva Radim Majer, který v úvodu letošní sezony už Hnojník trénoval. „Do konce zbývají ještě čtyři zápasy. Máme Nebory, Hrádek, Frýdek-Místek a Dolní Lutyni. Budeme bojovat až do samotného konce, zkusíme s tím ještě něco udělat,“ burcuje svůj tým zkušený brankář Hnojníku Vladislav Pielesz.

Zápas jara je tu! V Chlebovicích se ve víkendovém šlágru kola utká první s druhým, vedoucí juniorka Frýdku-Místku změří síly s druhým Nýdkem, který za ní zaostává o pouhý bod. Přestože do konce sezony zbývají ještě čtyři zápasy, vítěz tohoto střetnutí bude už téměř jednou nohou v I. A třídě. Na podzim se z výhry radoval záložní tým Frýdku-Místku. Jeho soupeř by mu rád domácí prohru vrátil, ale i s ohledem na aktuální stav mužstva to bude mít nesmírně těžké. Trenér hostů bude postrádat ty nejzkušenější z nejzkušenějších. „Hrát určitě nebude dlouhodobě zraněný Očadlík, dále obránce Hadrava, jehož trápí bronchitida a pokopaný Mitrenga. Otazník visí nad Martinčíkem, jenž má z utkání proti Hrádku nakopnutou oblast ledvin, Hudečkem, který pro změnu inkasoval úder loktem do hlavy. V pořádku není ani Faruga, stěžuje si na bolest kolene. O osudu těchto hráčů se rozhodne až před utkáním,“ prozrazuje trenér Miloš Koloničný a dodává: „Posledně jsme se v Oldřichovicích snažili hrát útočně a domácí nás nemilosrdně trestali z brejků. Takhle hrát nemůžeme, musíme být chytřejší a obezřetnější. Musíme vyhrát, nic jiného nám nezbývá, je to buď, anebo.“

Duel Hrádku se Sedlišti. Další zápas, v němž domácí musí. Pokud se tedy hodlají udržet v soutěži. Musí však i jejich rival, který se taktéž snaží utéct hrobníkovi z lopaty. Který tým se lépe vyrovná s tlakem, ten bude slavit tři body, jež ho posunou blíže vytoužené záchraně. Na podzim Hrádek v Sedlištích prohrál, teď prahne po odplatě. „Je to pro nás zápas jara, Sedliště prostě musíme porazit. Pak jedeme do Hnojníku a posléze se doma utkáme s Těrlickem, jemuž máme co vracet. Musím uznat, že vylosování máme poměrně příznivé, takže pevně věřím, že nějaké body potřebné k záchraně určitě posbíráme,“ doufá trenér Stefan Franek. Pokud jeho svěřenci zopakují na velmi dobrý výkon z Nýdku, jejich šance na úspěch rapidně stoupnou.

Sobota 28. května

Dolní Lutyně – Jablunkov 17.00, Frýdek-Místek B – Nýdek 17.00 (hř. Chlebovice), Dolní Datyně – Těrlicko 17.00, Oldřichovice – Dobrá 17.00, Mosty – Vendryně 17.00.

Neděle 29. května

Hrádek – Sedliště 17.00, Nebory – Hnojník 17.00.

I. B třída, skupina D

Hráči Staříče v minulém kole překvapivě přivezli tři důležité body z Jeseníku nad Odrou.V sobotupřivítají na svém hřišti lídra soutěže z Petřvaldu na Moravě. „Samozřejmě utkání s prvním mužstvem tabulky bude zajímavé. Budeme se rvát do poslední minuty, abychom získali alespoň bodík. Mužstvo je kompletní, takže sestava moc změn nepřinese,“ konstatoval vedoucí staříčského mužstva Jiří Laža.

Sobota 28. května

Nový Jičín B – Fryčovice 17.00 (hř. Hodslavice), Staříč – Petřvald n. Mor. 17.00.

Neděle 29. května

Lichnov – Tichá 17.00, Odry – Hájek a Synové 17.00, Kateřinice – Jeseník n. O. 17.00, Kozlovice – Starý Jičín 17.00, Libhošť – Suchdol 17.00.

ZDĚNEK DUDA,
ROMAN BASELIDES,
ROBERT SCHEDLING