Rozhodl druhý poločas. Vratimov vedení neudržel

ČESKÝ TĚŠÍN - VRATIMOV 3:1 (0:0)

Fotbalisté Vratimova jeli na hřiště svého soupeře posilněni domácí výhrou nad Frýdlantem. Nakonec se v zápase krajského přeboru radovali z výhry domácí. Vratimovští se svého, ještě v loňské sezóně divizního soupeře, nezalekli a až do šedesáté minuty byli lepším celkem. Do vedení šli v 50. minutě brankou střídajícího Vyležíka. Bohužel, gólová pojistka nepřišla a více ze hry začali mít domácí. Přidali především v rychlosti startu za míčem, tvrdosti a výsledek se brzy dostavil. V 67. minutě vyrovnal Ficek, v 72. minutě otočil stav na 2:1 Turoň a zisk tří bodů pečetil v 79. minutě Gebel. Vratimov: Kavulok – Raška, Haruštiak, Nováček, Kašuba – Hybel, Beránek, Drozd, Pohludka – Adámek (46. Vyležík), Kupka (46. Richter, 75. Vaněk). Trenér David Valenčin.

Hradil zachránil bod. Frýdlant nakonec remizoval

FRÝDLANT N. O. - PORUBA 3:3 (1:1)

Druhý tým krajského přeboru přivítali fotbalisté Frýdlantu na svém hřišti. Domácí nakonec vydřeli cennou remízu. V prvním poločase měli hostující fotbalisté, kteří se netají s úmyslem postoupit do divize, více ze hry. Na těžkém terénu fotbalisté moc kombinačních akcí předvádět nemohli, takže se spíše jednalo o boj než o fotbal. Ve 21. minutě se po hlavičce Ďurfiny ujali domácí jednobrankového vedení. O šest minut později stálo při domácích velké štěstí, když hosté nastřelili břevno a následná dorážka mířila nad Šmajstrlovu branku. Ve 33. minutě ale hostující fotbalisté rychle rozehráli standardní situaci a bylo srovnáno. Lepší vstup do druhé půle měla Poruba. Ve 47. minutě chybovala domácí obrana a rázem to bylo 1:2. V 50. minutě mohl vyrovnat Němec, jenže v rozhodující chvíli upadl. Po hodině hry hosté zvýšili již na 1:3 a o vítězi zápasu se zdálo být rozhodnuto. Jenže trenér Smatana poslal na trávník Romana Hradila, který během krátkého pobytu na hřišti dokázal dvěmi brankami vyrovnat. Nejprve v 71. minutě skóroval Hradil po centru Žáčka a poté v 75. minutě proměnil samostatný nájezd.

Frýdlant: Šmajstrla – Staník, Ivo Somr, Rozkydal – Matějka, Oborný, Pokluda, Němec (65. Roman Hradil), Šrubař – Ďurfina, Žáček. Trenér Pavel Smatana.

Hostům se nedařilo. Lískovečtí lehce zvítězili

LÍSKOVEC – LICHNOV 5:3 (3:2)

V Lískovci došlo v minulém týdnu ke změně trenéra. Baumana střídá Vojvodík. Po vzájemné dohodě opustil v minulém týdnu tým Lískovce dosavadní kouč Petr Bauman. Na zbylých pět podzimních zápasů jej nahradil Roman Vojvodík. V 8. minutě fauloval hostující brankář Šmída a pískala se penalta. K její exekuci se postavil Pařenica a ránou k tyči s přehledem otevřel skóre zápasu. V 18. minutě zahrával z levé strany rohový kop Halama, který našel na přední tyč nabíhajícího Myšinského, jehož hlavička skončila pod břevnem hostující branky – 2:0.

Domácí fotbalisté se patřičně namlsali a o dvě minuty později se po Pařenicově střele a následné teči měnilo skóre potřetí. Jenže hosté zásluhou Slováčka dokázali dvěmi brankami ještě do poločasu snížit na 3:2. Ve 49. minutě faulovali hosté v pokutovém území Tarkoše a Pařenica se ani z druhé penalty nemýlil. Naděje na příznivý výsledek vzal hostům moment ze 75. minuty, kdy po druhé žluté kartě byl vyloučen Michálek. V 78. minutě utekl po pravé straně Priesol a z následného centru propálil Halama brankáře hostí – 5:2. Lichnov již jen zkorigoval konečný výsledek v 82. minutě, když Vaverka proměnil pokutový kop.

Lískovec: Smetana – Rek, Miroslav Somr, Vodička, Nedorost – Pařenica (86. Melár), Jakub Myšinský, Šmíd, Halama – Zdarsa (78. Šištík), Tarkoš (66. Priesol). Trenér Roman Vojvodík.

Háj si s chutí zastřílela. Domácí podali mizerný výkon

BYSTŘICE – HÁJ VE SLEZSKU 1:5 (0:2)

Domácí fotbalisté na lídra krajského přeboru vůbec nestačili. Bystřice inkasovala na svém hřišti potupných pět branek. Z pohledu výrazně oslabených domácích, kteří nastoupili bez Zbončáka, Strokosze, Szturce a dispečera Farugy, se začaly dít špatné věci už v prvním poločase. Dvě chyby obrany znamenaly dva góly. Stejný trend se udržel také po obrátce. Domácí hráči, kteří za svým rivalem zaostávali úplně ve všem, dostali další tři branky. V poslední minutě střetnutí byl v pokutovém území nedovoleně zastaven Foniok a Bauman z penalty korigoval na konečných 1:5. „Prohra je naprosto zasloužená. Byli jsme jako učni, někteří hráči se museli cítit jako Růženka v říši snů. Snažil jsem se tlačit časomíru očima, abychom to utkání měli co nejdříve za sebou,“ přiznal rozhořčený lodivod Bystřice Dušan Zbončák.

Bystřice: Cymorek - Komár, Bauman, Hrazdílek, Škarka - Navrátil, Vávra, M. Hudzieczek (73. Byrtus), Hradečný - Kluz, Foniok. Trenér Dušan Zbončák.