Druholigoví fotbalisté Třince visí nad propastí, pod kterou zeje hluboká díra. I když se drží jen jednou rukou, doufají, že najdou sílu k tomu, aby se přitáhli nahoru a odvrátili smrtící pád. Potvrzuje to sportovní manažer Fotbalu Třinec Zdeněk Dembinný. „Byl to velmi nevydařený podzim, nic lepšího se snad ani nedá říct! Určitě ale neklopíme hlavu. Podzim se nám nevyvedl, ale život jde dál. Budeme dělat vše pro to, abychom druhou fotbalovou ligu v Třinci zachovali i pro příští sezonu,“ řekl Dembinný.

Důsledkem čeho je poslední šestnácté místo v podzimní tabulce?

Nerad bych se pouštěl do sáhodlouhých hodnocení. Měli jsme hodně zraněných hráčů, nepovedl se nám vstup do soutěže. Mužstvo přestává být sebevědomé a ztrácí na síle. Právě z toho důvodu jsme nedotáhli do vítězného konce několik zápasů, kdy jsme se soupeřem hráli zcela vyrovnanou partii. Příčin je více. Jelikož dlouhodobě nemohlo hrát pět šest hráčů, s nimiž jsme počítali do základní sestavy a ještě se k tomu přidaly nepříznivé výsledky, zbytek podzimu se změnil v boj o každý bod a o snahu dostat se co nejblíže soupeřům, s nimiž budeme hrát o bytí či nebytí.

V posledních dvou podzimních duelech jste si připsali body díky stoupajícím výkonům?

Myslím si, že nekvalitní výkony jsme určitě neodváděli. Jen nám scházelo sebevědomí, se kterým korespondovaly nepřesvědčivé konečné výsledky. Čtyři body v posledních dvou zápasech jsou v pořádku, ale když to sečteme, vychází nám, že těch devět bodů celkově je málo.

Lze druhou ligu uhájit s pouhými devíti body?

Na to je jednoznačná odpověď. Nemohu říct nic jiného než ano!

Co všechno musíte během zimní přestávky udělat, abyste druhou ligu skutečně udrželi?

V první fázi si nepovedený podzim vyhodnotíme. Budeme hledat takové metody, abychom na jaře byli konkurenceschopní a druhou ligu uhráli. Pokud chcete slyšet větu o posílení mužstva, tak to je předpokládám samozřejmostí. Přistoupíme k tomu velmi citlivě. Myslím, že jako jednotlivci nejsme špatní fotbalisté, ale i díky tomu, že Zdeněk Cieslar byl více zraněný než zdravý, chyběla nám na hřišti osobnost. Honzovi Bergerovi nějaký čas trvalo, než se sžil s mužstvem. V posledních dvou kolech tou osobností určitě byl. Pořád to bylo málo v tom smyslu, aby hráči byli někým kočírováni na hřišti.

Po šesti kolech sáhlo vedení klubu ke změně na pozici trenéra. Bylo to podle vás šťastné řešení?

Změna trenéra nastala po zralé úvaze, protože jsme v porovnání s jarní částí soutěže neviděli žádný progres. Hráli jsme hodně pasivně, sázeli jsme na tzv. hru pod míčem - nedostaňme gól a možná, že nějaký dáme. To jsme chtěli změnit. Teď se zase dostávám zpátky. Po tom šestém kole si mužstvo hodně nevěřilo a trenéru Kouřilovi se ho teď nepodařilo nastartovat. Tím samozřejmě nechci říct, že to je jeho chyba. Myslím si, že výměna trenéra byla na místě.

Jarní bitvě o záchranu druhé ligy bude velet trenér Miroslav Kouřil?

Populárně se říká, no comment. Já řeknu bez komentáře, protože jsem Čech a anglicky příliš neumím.