Trenérovi Kouřilovi se první poločas ve vašem provedení nelíbil. Řekl, že takhle se doma nehraje. Proč jste hráli tak vlažně?

Nedokázali jsme se dostat dopředu a pořádně si přihrát. Přechod do útočné fáze nebyl ideální, prakticky jsme se k ničemu nedostali. Poučili jsme se z toho a do druhého poločasu jsme vstoupili úplně jinak.

Hned v první minutě jste na soupeře doslova vtrhli. Protivník zaspal, nebo vy jste ho zaskočili?

Řekli jsme si, že nemůžeme hrát tak, jako v prvním poločase. Hosté to nechtěli otevřít, zalezli a tím nám to trochu usnadnili. Naštěstí nám to tam spadlo.

Jan Berger vám levačkou poslal ideální centr. Měl jste dostatek prostoru k zakončení?

Byl jsem tam úplně sám. Honza to sice kopl na přední tyč, původně to měl totiž kopat na zadní. Jsem rád, že si to rozmyslel, byl jsem tam a trefil jsem to.

Vzhledem k tomu, že to byl váš první gól ve druhé lize, budete za něho muset zaplatit?

Zřejmě mě zkasíruje Venoušek (Václav Bruk – pozn. aut.). Peníze do kasy dám velmi rád, žádný problém to pro mě nebude.

Hosté snížili na 3:1 po standardní situaci. Kde jste selhali?

Byla to standardní situace ze strany. Ten hráč ji kopl velice dobře, podcenili jsme souboje ve vzduchu. Bohužel, dali nám gól. Pro nás je nejdůležitější, že jsme vyhráli. Ta branka nás tolik nemrzí.

Za stavu 3:1 jste mnohdy zklidnili hru, drželi jste míč na svých kopačkách. Bylo to důsledkem onoho náskoku?

Přesně tak. Snažili jsme se hrát, držet balon, i když někdy nám to nevyšlo. Nechtěli jsme připustit žádné komplikace a s přehledem dojít k vítězství.

Vedli jste o dvě branky, o vítězství jste se viditelně nestrachovali. Bylo to tak?

Ten chrobáček, že se ještě může cokoliv stát, je v hlavě vždycky. Věřil jsem ale, že to dotáhneme do zdárného konce.

Zítra vás čeká soupeř nejtěžší z nejtěžších – lídr soutěže Bohemians Praha. Spokojíte se s bodem?

Je to první tým soutěže, určitě to bude těžký zápas. My tam chceme uspět. Uvidíme, jak to bude vypadat. Možná, že bod bude mít svou cenu. Průběh může být takový, že budeme spokojení s remízou, ale také se může stát, že z bodu budeme zklamaní.