První zprávy, hovořící o tom, že pod Javorový přijde René Formánek ze Sigmy Olomouc, se objevily již dříve. Nyní se změnily ve skutečnost. Zkušený 32letý zadák, jenž se posledního půl roku zotavoval z operace přetržených křížových vazů v koleni, bude v Třinci půl roku hostovat. Formánek nastoupil ke 197 prvoligovým zápasům, v nichž se sedmkrát zapsal mezi střelce.

Do ligy naskočil v Drnovicích, odkud se později stěhoval do Příbrami, z níž nakonec zamířil na Hanou. Řízný stoper má ve své sbírce i 16 utkání ve druhé lize, které nasbíral v dresu někdejšího Starého Města. V dorostu odchovanec kopřivnické kopané nastupoval ve Vítkovicích, vojákoval v Dukle Hranice a posléze hrál za Město Albrechtice.

Zbylí dva fotbalisté, kteří si smlouvu v Třinci vybojovali na herním kempu, jenž proběhl na přelomu listopadu a prosince, pocházejí ze sousedního Slovenska. Oba dva hráči nastoupili v přípravném střetnutí proti polskému Skoczovu. Dvaatřicetiletý gólman Martin Lipčák byl mládežnickým reprezentantem, který v roce 2000 reprezentoval Slovensko na olympiádě v Sydney. V barvách mateřských Košic a posléze Trenčína, Trnavy a Artmedie Bratislava odchytal 250 prvoligových zápasů.

Lipčák hrál i v zahraničí, chytal v maďarském Zalaegerszegu a kyperské Larnace. Podzim sezony 2007/2008 strávil v Nededi působící ve čtvrté nejvyšší soutěži na Slovensku. Útočník Richard Veselý do Třince přestupuje z rakouského Herzogensburgu, v jehož dresu vloni na podzim nastřílel 11 gólů a byl v čele průběžné tabulky střelců. Devětadvacetiletý odchovanec Popradu v minulosti hrával také za Svit, Spišskou Novou Ves, Rapid Bratislava a Veľké Leváre.

„Jsme dohodnutí jak s hráči, tak i s jejich mateřskými oddíly. Všichni tři se zúčastní kondičních testů, které proběhnou v prvním lednovém týdnu. Jejich věk prozrazuje, že se jedná o zralé hráče. Očekáváme, že v rozhodujících okamžicích na sebe vezmou zodpovědnost. Drtivou většinu vypjatých chvil, v nichž se rozhodovalo o výsledcích, jsme na podzim z různých důvodů nezvládali. Věřím, že teď to bude mnohem lepší,“ doufá sportovní ředitel Fotbalu Třinec Zdeněk Dembinný.

„Kádr měl svou kvalitu, kterou ovšem nedokázal prodat. Příliš mnoho změn v sestavě nebude, protože hráči by si pak na sebe dlouho zvykali. Počítáme s tím, že maximálně přijdou dva fotbalisté, moudřejší budeme až po uzavření soupisek ligových mužstev. Ti hráči, kteří by pro nás nebyli prospěšní a na jaře by nám příliš nepomohli, během zimy z Třince odejdou,“ prozradil dále Dembinný.

Takový osud už potkal útočníky Dombiho a Jakuse či stopery Brezničana s Čelůstkou. Staronovými tvářemi jsou útočníci Kořínek a Szmek, kteří se vrátili z hostování v Mutěnicích a Uničově.