Fotbal Třinec - Mladá Boleslav 2:1 (0:1)

Favorizovaní hosté vedli gólem Kopice, ale soupeř ve druhém poločase během jediné minuty stav otočil trefami Brazilce Rodriguese a Malíře. Středočechům šlo přitom všechno podle plánu. Outsidera usadili rychlým gólem, o který se hlavičkou po Holubově rohu postaral ve 20. minutě Kopic. Fotbalovější Boleslav kontrolovala hru, ale bez větších příležitostí. „První poločas byl z naší strany ještě v pořádku,“ konstatoval kouč Boleslavi Zdeněk Ščasný.

Obrat v druhém poločase

Přestávka ale přinesla výraznou změnu v obrazu hry, a nečekaně ve prospěch Třince. Domácí hru rozhýbali střídající Malíř s Hromadou, kteří měli i prsty v senzačním obratu. Boleslav dlouho držela těsný náskok, pak jí ho během necelé minuty uzmul soupeř. Střelecky se nejdříve prosadil po spolupráci s Hromadou nebezpečný brazilský útočník Rodrigues, a ještě než utichla radost v hledišti, Malíř po odrazu od tyče vrátil do sítě svou předchozí střelu.

Ze šoku se hosté neprobrali. Třinecké přitlačili až v posledních minutách, ale po Rolkově pokusu zasáhl místo gólmana Bruka na brankové čáře Čelůstka a Rajnoch z velkého čtverce vypálil těsně vedle. Na poslední sekundy se do pokutového území domácích vydal i brankář Pižanowski, ale porážku už neodvrátil.

Rozdílné pocity trenérů

„Pro vyřazení nemám omluvu. Máme sice náročný program, ale tady jsme měli jednoznačně vyhrát,“ zlobil se Ščasný, jehož tým totálně vyhořel ve druhém poločase. „Přitom jsem hráče v kabině upozorňoval, že musíme hrát obezřetně. Z nepochopitelných důvodů jsme ale soupeři přenechali iniciativu a dvakrát inkasovali. Pak už jsme se do utkání vrátit nedokázali,“ kroutil hlavou zklamaný Ščasný.

To jeho protějšek, třinecký trenér Miroslav Kouřil, rozdával úsměvy na všechny světové strany. Nebylo se čemu divit, vždyť jeho tým, který se krčí na posledním místě druholigové tabulky, vyřadil účastníka Poháru UEFA a přemožitele italského Palerma. „Tahle výhra má pro nás doopravdy velikou cenu, ukázali jsme, že fotbal hrát umíme. Ve druhém poločase jsme byli aktivnější a hráli podle mých představ. Klíčové rovněž bylo, že jsme dali dva góly. Podobně kvalitně jsme totiž hráli už v sobotu v Opavě, ale tam jsme bohužel neskórovali,“ dodal Kouřil.

Branka: 60. Rodriguez, 61. Malíř - 18. Kopic.

Rozhodčí: Adámek - Filgas, Goňa.

ŽK: Rolko, Kopic, Vaněček (všichni Boleslav).

Diváci: 1226.