DUKLA PRAHA - TŘINEC 0:1 (0:1)

Hned v úvodu musel domácí brankář Rada likvidovat nepříjemnou střelu Dombiho. Stejný hráč záhy zakončil nepřesně a o nic lépe nedopadl ani Ďurica, který se svou střelou také nemohl být spokojen. Pražané poté přebrali iniciativu, jejíž výsledkem byla tvrdá Palšova střela do břevna. Brankář Bruk měl štěstí. Krátce před pauzou domácí hráči zahrávali rohový kop, jenže místo zakončení ztratili míč. Třinečtí vyrazili do rychlého protiútoku, který chladnokrevnou střelou zakončil Rodriguez.

Snaha Dukly o obrat byla marná

Třinec tak zásluhou mladého Brazilce skóroval po pětizápasové střelecké přestávce. Ve druhém dějství se Dukla marně snažila o obrat v zápase. Kdyby Svatonský, který se ocitl v dobré střelecké pozici, neprováhal vhodný okamžik ke střele, možná by se ji to i podařilo. Na druhé straně mohl Duklu definitivně dorazit hlavičkující Malíř, který po rohovém kopu Bergera přinutil brankáře Radu k bezvadnému zákroku. Domácí fotbalisté se snažili, ale na třineckou obranu, která stejně jako i v předchozím zápase pracovala bezchybně, nevyzráli. Rozhodčí Příhoda přidal k řádné hrací době ještě čtyři minuty navrch.

Kouřil: Těší mě obrana, bilance střel je mizerná

V 92. minutě třinecké fotbalisty podruhé zachránila branková konstrukce - to když Kunc po rohovém kopu hlavičkoval do břevna. „Pevně věřím, že závěrečné podzimní vystoupení proti Hradci Králové, který je venku snad ještě silnější než doma, zvládneme. Naše výhra, která se nerodila lehce, nás snad pozvedne. Doufám, že klukům zvýší sebevědomí. Naše střelecká bilance je mizerná, ale těší mě nové složení obrany. Pokud nebudu počítat šťastný gól Olomouce v poslední minutě, neudělala prozatím ani jednu závažnější chybu,“ řekl trenér Třince Miroslav Kouřil.

Třinec: Bruk - Lisický, Pindor, Hupka, Martinčík - Malíř (89. Brezničan), Berger, Ďurica, Matěj (84. Ceplák) - Dombi (80. Zítka), Rodriguez. Trenér: Miroslav Kouřil.

Další informace o zápasu najdete ZDE