Diváci si tak spíše užívali krásného počasí než fotbalu, který jim stejně dlouho nic pořádného nenabídl. První šanci si vytvvořili hosté, ale Adam v 11. minutě těsně netrefil branku. Pak už otěže převzali domácí, kteří ve druhém poločase začali stupňovat tlak. Ale dvakrát Doubek a po něm i Veselý se neprosadili a tak to musel vzít do vlastních rukou kapitán Chlebek, který v poslední minutě hlavou usměrnil do branky trestný kop Konečníka. Třinec si tak zahraje druhou ligu i příští rok, Dukla o záchranu musí stále ještě bojovat.

„Zápas byl oboustranně opatrný a oba týmy hrály zezadu a čekaly na chybu soupeře. Naštěstí jsme to byli my, kdo jednu využil. A symbolicky se trefil kapitán. Nám zcela vyhovovalo tempo a způsob hry Dukly a jsem přesvědčen, že se hrálo podle našich not,“ usmíval se šťastný trenér domácích Miroslav Kouřil. To jeho dukelský kolega Günter Bittengel jen kroutil nad výkony svých svěřenců hlavou.

„Musím na dálku poděkovat Opavě, že nás udržela ve hře o záchranu. My jsme totiž k tomu nepřispěli, protože herní výkon rozhodně neodpovídal tomu, o co se hraje. Třinec nebyl šťastnější, byl lepší. Měli jsme dostat čtyři branky a ne jednu. Takhle se o záchranu nebojuje, očekával jsem, že hráči do toho dají více srdíčka.“

Třinec – Dukla 1:0 (0:0)

Branka: 90. Chlebek. Rozhodčí: Jílek – Kordula, Peřina. ŽK: Formánek, Hupka – Kulvajt. Diváci: 1203.
Třinec: Lipčák – lisický, Chlebek, Formánek, Martinčík – Malíř, Hupka, Berger, Konečník (90. Matěj) – Doubek (87. Ďurica), Veselý (83. Maceček). Trenér: Miroslav Kouřil.
Dukla: Rada – Buryán (56. Nečas), Hubka (70. Palša), Kuděla, Rychlík – Mikula, Adam, Hanus (90. Volek), Ludačka, Svatoňský – Kulvajt. Trenér: Günter Bittengel.