TŘINEC - HLUČÍN 2:1 (0:0)

Červenou kartu, dvě kuriózní branky, třetí, která by mohla aspirovat na ocenění gól roku viděli diváci v Třinci, kde v derby nastoupil Hlučín. Domácí hráči konečně protrhli střelecké trápení a pod koučem Čopjakem vstřelili víc než jen jeden gól, přičemž Hlučín zdolali vůbec poprvé. Hosté během utkání několikrát vyrazili do protiútoku, ale kromě tvrdé rány Meleckého, kterou Dítě vyrazil a nepříliš prudkého pokusu Galajdy, s nimž si domácí brankář věděl rady, vyloženou šanci neměli.

V útoku Hlučínským scházel extřinecký Tóth. Rychlý slovenský útočník, který v jarní derniéře dal Třinci dva góly, totiž v týdnu z Hlučína zamířil do Zlatých Moravců. Třinečtí začali s velikou chutí a v prvním dějství mohli několikrát změnit skóre ve svůj prospěch. V 10. min po akci Paula zasekl míč Ceplák a brankář Kosmál jeho střelu slabší pravačkou vyboxoval.

Stejný hráč dal míč pod sebe a Kosmál měl co dělat, aby Bergrovu technickou střelu vytáhl na roh. Ve 21. minutě odcentroval Lisický a Ceplák v dobré pozici hlavičkoval nad bránu. Slovenský středopolař se neprosadil ani o chvíli později, protože jeho trestný kop skončil v Kosmálově náručí. Po akci Paula, který svou technikou a dravostí na soupeře platil, měl gól na hlavě Jakus, ale mířil jen vedle tyče. Ještě než utekla hodina hry, tribuna ztichla. Matěj zahrál malou domů tak nešťastně, že vybíhající gólman Dítě, který se musel rychle vrátit do brány, už míč nestihl a i přes veškerou snahu mu v cestě do sítě nezabránil – 0:1.

Deset minut poté hosty oslabil Moravčík, který si za hraní rukou prohlédl druhou žlutou kartu a šel předčasně do šatny. Početní výhodu domácí fotbalisté dlouho nemohli využít a tak se zdálo, že trenér Miroslav Čopjak prožívá na lavičce poslední minuty svého angažmá v Třinci. A protože jediným úkolem domácích bylo vyhrát, platilo to i poté, co Lisický využil chyby gólmana Kosmála, vnikl do vápna a přihrál Kořínkovi, od něhož se míč odrazil a zapadl do sítě – 1:1. V poslední minutě řádné hrací doby Melecký nedokázal zastavit Hromadu, který odcentroval na nabíhajícího Paula a ten ze14 metrů akrobatickým způsobem pohotově trefil šibenici a strhnul výhru na stranu svého mužstva - 2:1. Po Ceplákově ráně z úhlu, který si zpracoval centr Malíře a po Hromadově střele, jemuž parádně sklepl míč Paulo, hosty dvakrát podržel brankář Kosmál.

Přestože Hlučín zanechal v Třinci velmi dobrý dojem, Třinec poprvé od návratu do druhé ligy otočil nepříznivě se vyvíjející zápas.

Branky: 82. Kořínek, 90. Rodriguez - 57. vlastní Matěj.

Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Lakomý.

ŽK: Rodriguez - Stoklásek, Sáblík, Moravčík, Švrček, Kovář.

ČK: 66. Moravčík.

Diváci: 932.

Sestava Třinec: Dítě - Lisický, Pindor, Zítka, Matěj (71. Hromada) - Malíř, Ďurica, Berger, Ceplák - Rodriguez, Jakus (65. Kořínek). Trenér: Čopjak.