TŘINEC – HRADEC KRÁLOVÉ 2:2 (0:1)

Fotbalový Třinec letos na podzim prožívá nejhorší období ve svých novodobých dějinách. Tak málo bodů neměl ani v sezoně 2000/2001, kdy z druhé ligy spadl. Třinečtí na jaře budou mít co dělat, aby druhou nejvyšší soutěž udrželi. Pokud budou hrát stejně jako proti Hradci, mělo by se jim to podařit. Kdyby svítilo slunce, které by vyhnalo sychravé počasí pryč, mohli by se diváci domnívat, že právě sledují první půli pohárového vystoupení Třince proti Mladé Boleslavii.

Zbabělé vyčkávání, chybějící pohyb, viditelný respekt

Hradec byl u míče mnohem častěji, ale mnohdy to bylo jen kvůli tomu, že mu ho bázliví domácí sami nabídli. Útočníci Třince neudrželi míč, protože jim zalezlí spoluhráči nechtěli pomoci. Hradec se ani moc nenadřel a přesto vykročil k vítězství. Gavula zahrával z levé strany standardní situaci. Jeho centr slabší pravou nohou zaskočil nejenom nabíhající spoluhráče, ale též brankáře Bruka, který na míč zareagoval až když ho vytahoval ze sítě. Krátce předtím však třinecký brankář své spoluhráče po dvou povedených hradeckých kombinacích podržel. Třinec zahrozil jen jednou, ale Rodriguez, který se prosmýkl mezi stoperskou dvojici, neměl k zakončení žádné místo.

Domácí jedenáctka o přestávce správně pochopila, že tudy cesta nevede

Třinečtí odhodili respekt ze soupeře, který měl třikrát více bodů než oni a začali se hnát za vyrovnáním. Podhajský zneškodnil tři střely, které mířily vesměs doprostřed brány. Po deseti minutách hry už ovšem o své čisté konto přišel. Berger po Vítově žlutém faulu rozehrál přímý kop. Jeho střela se odrazila od zdi do břevna a odtud za brankovou čáru. Zaskočení hosté vypadli z rytmu a marně hledali cestu k vedení. Zhruba dvacet minut před koncem ji znovu našli. Pomohl jim k tomu Martinčík, který v pokutovém území nedovoleně atakoval Pilaře.

Po pádu subtilního útočníka sudí Adámek nařídil pokutový kop. Brankář Bruk sice do Munsterovy střely rukou plácl, ale míč nad břevno nedostal. Dvě minuty před koncem Berger rozehrál standardní situaci z levé strany. Míč doputoval až k Rodriguezovi, který se kličkou zbavil obránce a z malého vápna levačkou vyrovnal. Hradečtí mohli nakonec vyhrát, jenže Gavula zahodil i třetí stoprocentní možnost, která se mu naskytla po brejkovém výpadu.

Třinec: Bruk - Lisický (73. Jakus), Pindor, Hupka, Martinčík - Malíř, Ďurica, Berger, Ceplák (62. Matěj) - Dombi (67. Hromada), Rodriguez. Trenér Miroslav Kouřil.

Další informace: Zápas Třinec versus Hradec skončil remízou