HRADEC KRÁLOVÉ - TŘINEC 1:0 (1:0)

Ani jeden z týmů se se sezonou nerozloučil v kompletní sestavě. Hostující trenér Kouřil na východ Čech nevzal Martinčíka s Chlebkem, jimž hrozila čtvrtá žlutá karta a také zraněné leváky Konečníka s Lukšíkem. První jarní start zaznamenal záložník Ceplák, jehož dlouho trápilo virové onemocnění. Ve hře obou týmů byl od první do poslední minuty obrovský rozdíl.

Zatímco domácí se jakoby snažili napravit to, co pokazili (nepostoupili do první ligy), jejich protivníci, kteří jsou naopak na jaře úspěšní, se na hřišti jakoby šetřili na dovolenou. Hosté ze Slezska zaostávali prakticky ve všem – v pohybu, důrazu či nasazení. Královehradečtí vyslali na hostující branku během první půle několik jedovatých střel, ovšem Bruk pokusy Černého a Krejcara zneškodnil.

Po dvaceti minutách hry si na Brukovu rozehrávku počíhal z brány vracející se Hašler, přihrávkou našel Černého, jenže ten nastřelil pouze do břevna. Domácí se přeci jen dočkali. Ve 37. minutě se dostal po rohu k míči Zinke a svůj druholigový debut ozdobil brankou.

Trenér Kouřil provedl v poločase tři změny v sestavě. Třinec se mírně zlepšil, ale mezi tři tyče se trefil pouze jednou. To ovšem Hromada na brankáře Lindera nevyzrál. No a jelikož se neujaly ani šance Zinkeho, Víta, Schulmeistera na druhé straně hřiště, utrpěli Třinečtí přijatelnou porážku, která již však nic nezměnila na tom, že obsadili konečné desáté místo.

Třinec: Bruk – Lisický, Pindor, Fománek, Matěj – Malíř (46. Sostřonek), Hupka, Ceplák (46. Hromada) – Ďurica (46. Doubek), Berger – Veselý. Trenér Miroslav Kouřil. (rom)