Třinec doma nestačil na Hradec Králové

TŘINEC – HRADEC KRÁLOVÉ - 1:3 (1:2) Čtyři po sobě následující prohry druholigovému Třinci pořádně přitížïly. Poslední nezdar zavinily dvě okénka v obraně a taktéž rozhodčí Hájek, který domácí tým dvěma spornými verdikty poškodil.

25.4.2007

Sprinterský souboj o míč.Foto: DENÍK/Archív

Dvě vyložené šance po dvou výborných akcích stačily hostům z východních Čech k tomu, aby na hřišti Třince vyhráli. Již v 5. minutě Vavruša, který v sobotu nastoupil na postu levého beka, neobsadil maličkého Pilaře, který mu nasadil housle a posléze předložil míč nabíhajícímu Černému, jehož pro změnu nepokryl Čelůstka. Hradecký fotbalista z pár kroků míč nasměroval pod břevno a domácí brankář Vreštiak si na něj poprvé sáhl, až když ho vyndával ze sítě - 0:1. Kombinační hra v pohybu v podání technicky dobře vybavených hráčů hostí domácím hráčům kupodivu docela svědčila. Ve 12. minutě zacentroval zprava Lisický, ale hlavička Janečka stojícího zády k bráně proletěla nad břevnem. Stejný hráč po Kořínkově přihrávce použil málo důrazné zakončení. Záhy si míč na pravačku nachystal Ceplák, jenže jeho střela ze sedmnácti metrů se mezi tyče nevešla. Vyrovnání se aktivně hrající Třinec dočkal ve 26. minutě. Martinčík vybídl Vavrušu a jeho slabší levá noha poslala parádní centr na hlavu Malíře nabíhajícího na zadní tyč. Domácí záložník trefil míč ideálně a Podhajský proti jeho hlavičce k tyči nemohl zasáhnout - 1:1. Remízu domácí jedenáctka držela jen deset minut. Parta kouče Klusáčka rozehrála na třinecké polovině další rychlou kombinaci zakončenou kolmou přihrávkou do pokutového území. Lisický přistoupil k Pilařovi pozdě a hradecký útočník stihl vypálit. Vreštiak jeho pokus vyrazil, ale dobíhající Bouška pak bez potíží vrátil míč do prázdné brány - 1:2. V první půli stál za pozornost ještě jeden moment. Krátce před pauzou si Ceplák hodil míč mezi dva soupeře a jeden z nich ho fauloval. Rozhodčí Hájek však Třinci evidentní penaltu upřel. Neodvážil se zapískat ani další souboj jednoho z hostujících zadáků s Malířem. Ve druhém dějství se už Hradečtí k ničemu vážnějšímu nedostali. Po přímém kopu z pětadvaceti metrů protáhl Vreštiaka přízemní střelou stoper Wozniak. Třinecký brankář byl na správném místě i po dvou nepříliš razantních střeleckých pokusech Pilaře. Stoprocentní gólovou možnost si bohužel nevypracovali ani domácí fotbalisté. Hráli aktivně, měli míč častěji v držení, ale před velkým čtvercem byli mnohdy bezradní. Maceček hlavou usměrnil Lisického centr vedle, a poté jeho střelu z osmnácti metrů nadvakrát zneškodnil Podhajský. Po nedovoleném zákroku na Macečka na hranici velkého čtverce měl dobrou pozici k vyrovnání Ceplák, ale jeho slabá technická střela Podhajského nemohla vyděsit. Konečnou podobu dal výsledku až nastavený čas. Po sérii nepřesností ve středu hřiště odcentroval z levé strany Dvořák a našel osamoceného Pilaře, jehož postavení hodně zavánělo ofsajdem. Vreštiak vyběhl proti hradeckému útočníkovi Háblemu mimo velké vápno a pak už mu nezbylo nic jiného než soupeře, který ho obelstil kličkou, faulovat. Hájek ho správně vyloučil, ale pak zcela nepochopitelně nařídil penaltu. Za gólmana zaskakující Maceček neměl šanci, Bouška vystřelil přesně k tyči a zvýraznil vítězství svého celku. Třinec: Vreštiak - Lisický, Čelůstka, Pindor, Vavruša 79. Szmek) - Malíř, Cieslar (59. Hupka), Ceplák, Martinčík - Kořínek (66. Maceček), Janeček. Trenér Pavel Hajný.