TŘINEC – JIHLAVA 0:2 (0:0)

V dosavadních pěti střetnutích se soupeřem z Vysočiny neuhráli jediný bod a dokonce mu nedali ani gól. Přestože se Třinečtí nenechali zavřít na svoji půlku, fotbalovější Jihlava pobývala na jejich polovině hřiště docela často. Ačkoliv třinecký trenér Čopjak udělal v sestavě pár změn (místo Hromady a Černého hráli od začátku Dombi a Jakus, zraněného Cepláka nahradil Martinčík), nebylo mu to nic platné.

Úvodních pětačtyřicet minut jeho tým Jihlavě ještě dokázal odporovat a držel bezbrankovou remízu. Po změně stran už favorizovaní hosté našli dvě skulinky v domácí obraně. Vést už mohli již po prvním poločase, v němž si neporadili s několika vyloženými šancemi. Faldyna po centru z pravé strany hlavičkoval nad bránu a po Zítkově špatné malé domů už málem zvedal ruce, ale Pindor nakonec stihl míč z prázdné brány vykopnout. První půle nabídla několik velmi zajímavých soubojů dvojice Gebresselasie - Bruk, přičemž hostující hráč černé pleti, který byl společně se Simrem nejlepším hráčem svého mužstva, střílel na bránu a domácí gólman jeho pokusy likvidoval.

Po změně stran Bruka svými střelami začali zaměstnávat jiní hráči. Rabušic se ho snažil přelobovat, ale neuspěl. Jednou ovšem třineckého gólmana pokořil, ale jeho hlavička se odrazila od tyče. To Simr, který před třemi lety Jihlavě vystřílel postup do ligy, byl o poznání efektivnější. Nejprve využil skvostné kolmice Mezlíka a s klidem obhodil Bruka a o minutu později těžil z centru Veselého a již zmíněné Rabušicovy hlavičky do tyče. A jelikož se mu míč odrazil ideálně do běhu, poslal ho s přehledem do sítě.

Třinec si za celý zápas vypracoval jen jednu dvě tutové možnosti. Po centru z pravé strany se míč snesl k Jakusovi, který přestože byl před Tulisem úplně sám, trefil prostor, v němž vládly gólmanovy ruce. To bylo v době, kdy diváci ještě žádnou branku neviděli. Za stavu 0:2 se mohl do střelecké listiny zapsat Kořínek. Hromada využil chyby obránce, nachystal mu míč, jenže osamocený Kořínek místo několika kroků k bráně a zakončení k tyči zvolil slabou střelu z místa, která Tulise příliš nepolekala.

Třinec: Bruk - Lisický, Pindor, Zítka, Matěj - Malíř, Krejčíř, Dombi (78. Čelůstka), Martinčík (46. Černý) - Jakus (70. Hromada), Kořínek.

Trenér: Miroslav Čopjak.