FOTBAL TŘINEC – VYSOČINA JIHLAVA 0:1 (0:1)

Ještě než se naplnila čtvrtá minuta utkání, domácí stoper Hupka špatně odhadl vysoký míč. Tato chyba přišla jeho sedm kol neporažený tým pěkně draho – propadlého míče se zmocnil Urban, posunul jej Raušicovi a ten placírkou nedal Lipčákovi šanci. O pár minut později to byli opět hosté.

Třinečtí zadáci dopřáli zbytečně mnoho prostoru Faldynovi a Lipčák skvělým zákrokem vyrazil míč na roh. Tyto dva momenty byly ze strany hostí v podstatě vše, co na Lesní předvedli. Třinečtí fotbalisté tak museli začít útočit do plných a překonání obranného valu (někdy hosté bránili v devíti lidech) nebylo zrovna jednoduché.

V první půli se hrálo převážně na polovině Jihlavy. Hlavičku Hupky i následnou tečovanou střelu Doubka brankář Vojáček vytáhl na rohový kop. Před pauzou si hosté oddechli, jelikož rozhodčí neposoudil střet Gáby s Chlebkem jako penaltový.

V úvodu druhé části hry se Jihlavě chvíli dařilo držet míč na třinecké polovině, nicméně po uplynutí několika minut se znovu musela začít bránit. To když Joukl odcentroval, Doubek sklepl míč pro Zítku, jehož střelu Vojáček jen s námahou boxoval do bezpečí. Po dalším Jouklově centru vzal Doubek zodpovědnost na sebe, jenže jeho hlavička skončila na břevně.

V 86. minutě hostující Tlustý povalil ve vlastní šestnáctce na zem Doubka, ale penaltové spravedlnosti se Třinečtí opět nedovolali. V nastaveném čase ještě brankář Vojáček udeřil loktem domácího Macečka a byl po zásluze vyloučen.

„Jihlavu jsme sledovali šestkrát. Chtěli jsme ji porazit, věřili jsme si na ní. Plány nám zkřížil rychlý inkasovaný gól,“ řekl po zápase kouč Třince Miroslav Kouřil. „Dnes vyhrálo chytřejší mužstvo,“ přiznal jeho protějšek Karol Marko.

Třinec: Lipčák – Lisický, Chlebek, Hupka, Martinčík – Malíř, Zítka (68. Szmek), Ďurica, Eismann (55. Joukl) – Maceček, Doubek. Trenér: Miroslav Kouřil. (rom)