FK Fotbal Třinec – SK Sigma Olomouc 0:0

Trenér domácích fotbalistů Miroslav Kouřil už poslal do boje zadáka Martinčíka, který měl po zápase v Havířově zdravotní potíže, ale ještě nepostavil brankáře Bruka, záložníka Ďuricu a kanonýra Doubka. Tito hráči nebyli stoprocentně v pořádku, proto nechtěl riskovat případné zranění. Olomouc byla takřka v plné síle, na třinecký trávník vyběhl Melinho i čerstvý bronzový medailista z ME do 19 let – levý bek Heidenreich.
I navzdory bezbrankové plichtě a poměrně nízkému počtu situací, po kterých se zpravidla mění skóre, vidělo šest set očí docela zajímavý, kombinační fotbal. Hra byla vyrovnaná, míč se většinu času kutálel mezi šestnáctkami, do prostoru před bránami se dostával jen zřídkakdy. Prvoligista z Hané zahrozil Ordošem, ale Lipčák vyběhl a nenechal se překvapit. Z míry ho nevyvedlo ani pár centrů či nepřesných střel olomouckých hráčů.
Klidný návrat na rodnou hroudu si na druhé straně mohl vychutnat i brankář Sigmy Petr Drobisz. V prvním dějství jej po Veselého sklepnutí tvrdou střelou z dálky pozlobil Grim, ale zkušený gólman předvedl jistý zákrok. Lisický s Macečkem se mezi jeho tyče také netrefili. Nepovedlo se to ani Ceplákovi, který si narazil s Veselým, jenže poté na malém vápně prováhal vhodný okamžik k zakončení. „Někteří fotbalisté hráli s přílišným respektem k prvoligovému soupeři. Ne všechno bylo úplně ideální, ale i tak to bylo dobré. V útoku nám citelně scházel náš nejlepší hráč Doubek, chyběly nám jeho střelecké schopnosti i kvalitní přihrávky. Noví hráči Grim a Joukl si ještě musejí zvyknout na své spoluhráče. O základní sestavě proti Čáslavi už mám prakticky jasno,“ pronesl po zápase trenér domácích Miroslav Kouřil. „Za nás nastoupili hráči, kteří byli na Euru devatenáctek, takže to ani tak moc generálka nebyla. Potřebovali jsme si zkrátka vyzkoušet tuto variantu. Ale určitě máme na čem pracovat. Soupeř velice dobře bránil, těžko jsme se prosazovali. Ve druhém poločase byla naše hra živější, více jsme kombinovali, ale v prvním poločase jsme zase měli větší šance,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc Zdeněk Psotka. Třinečtí se se stejným soupeřem střetnou ještě začátkem září, když Hanáci dorazí pod Javorový v rámci 2. kola Poháru ČMFS.

Třinec: Lipčák - Lisický, Chlebek, Hupka, Martinčík - Malíř (46. Kopecký), Grim (81. Zítka), Šalamoun, Joukl (62. Ceplák) - Veselý (72. Matěj), Maceček (67. Szmek). Trenér: Miroslav Kouřil.

Roman Baselides