Třinec – Liberec 0:3 (0:1)

Fotbalisté libereckého Slovanu jsou zvyklí hrávat evropské poháry a letos do nich vede cesta asi už jen přes Pohár ČMFS. Trenér Ladislav Škorpil proto neponechal nic náhodě a do utkání postavil - až na výjimky - tu nejsilnější sestavu. Jeho třinecký kolega Miroslav Kouřil dal podle očekávání šanci hráčům z lavičky. Pouze pětice fotbalistů ze včerejší základní sestavy nastoupila i k sobotnímu utkání proti Fulneku.

„Pro Slovan je prioritou uspět v poháru. Ale pro nás by bylo chybou nastoupit v nejsilnější sestavě, protože už za tři dny nás čeká mnohem důležitější zápas v Hlučíně,“ vysvětlil absenci většiny opor trenér Třince.

Favorit zaskočil domácí celek už v sedmé minutě a k brance přišel hodně lacino. Papoušek napřáhl z dobrých třiceti metrů a třinecký gólman Bruk na střelu zareagoval příliš pozdě. „Pro nás byl ten zápas ohromně důležitý. Chtěli jsme dát brzkou uklidňující branku a to se nám naštěstí povedlo,“ uvedl střelec prvního gólu Petr Papoušek, který letos zdálky neskóroval poprvé. „Je to myslím čtvrtý podobný gól. Ale za specialistu se nepovažuji. To bych těch branek musel mít mnohem více.“

I v dalším průběhu byli hosté mírně lepší a domácí se do šancí dostávali jen sporadicky. Za zmínku stála snad jen střela Lukšíka a průnik Veselého. Po půlhodině hry to mohlo už být 2:0 pro Liberec. Třinecký stoper Pindor totiž poslal brankáři ležérní malou domů, které se zmocnil Nezmar, ale trefil jen boční síť.

Pro druhou půli udělal domácí trenér dvě změny v sestavě a Třinec začal mnohem aktivněji. Ale žádný z pokusů dlouho nemířil mezi tyče. V ochozech to zašumělo snad jen při dvou dalekonosných pokusech veterána Zdeňka Cieslara. „Liberec nám ukázal, že pokud se hraje s větrem, jsou střely zdálky nebezpečné. Dostali jsme pokyn to zkoušet, ale chybělo nám trochu štěstí,“ poznamenal Cieslar.

V té době matný Liberec o sobě dal vědět až deset minut před koncem a hned z toho byla branka. A opět hodně laciná. Frejlach z hranice šestnáctky poslal na branku oblouček, který se od tyče odrazil do branky. A aby ponížení domácích bylo dovršeno, za dalších pět minut přidal třetí trefu střídající Dočkal.

Třinec tedy vysoko prohrál a odveta by měla být jen priorotou. Ale oba trenéři se shodli na tom, že výkonem nezklamal. „Zcela vážně říkám, že domácí podali velmi dobrý výkon a v rámci svých možností nám zápas hodně znepříjemnili. První branka nás měla uklidnit, ale do herní pohody jsme se dostali až v závěru, kdy jsem sestavu prostřídal,“ popsal zápas liberecký Ladislav Škorpil.

„Z naši hry mám velice dobrý pocit. Výsledek tomu sice neodpovídá, ale hra nebyla špatná. Skóre je kruté, ale nedá se nic dělat,“ dodal třinecký Miroslav Kouřil.

Branky: 7. Papoušek, 80. Frejlach, 86. Dočkal.

Rozhodčí: Jílek – Ondo, Urban.

ŽK: Malíř – Liška.

Diváci: 2221.

Muž zápasu: Frejlach.

Třinec: Bruk – Sostřonek (64. Berger), Pindor (46. Formánek), Hupka, Matěj – Malíř, Cieslar, Ďurica, Lukšík (46. konečník) – Veselý, :Maceček

Liberec: Hauzr – Matula, Holeňák, Košťál, Liška – Frejlach, Bílek, Dort (61. Janů), Papoušek (72. Dočkal) – Nezmar (80. Radzinevičius), Ke­rič.