OPAVA - TŘINEC 1:0 (0:0)

Na výhru se opavští fotbalisté nadřeli až běda. Ještě v 80. minutě svítily na světelné tabuli stejná čísla jako na začátku utkání. Třinec do zápasu vstoupil s několika změnami. Obránce Martinčík dostal přednost před Matějem, Ďurica před Bergerem a Hupka před Cieslarem. Svěřenci trenéra Miroslava Kouřila se o body srdnatě rvali a dali adeptovi na postup do nejvyšší soutěže pořádně zabrat.

Opavští měli sice výraznou herní převahu, celý zápas vehementně útočili, ale zhuštěnou obranu posledního mužstva zdolávali jen s největšími obtížemi. Z jejich silnější pravé strany chodily do třinecké šestnáctky centry, jenže zformovaná obrana hostí je stačila odvracet do bezpečí, i když to bylo v některých případech téměř na poslední chvíli.

Když to nešlo po krajích hřiště, zkoušeli to Opavští středem. Ani tam nenašli nějaké slabé místo, proto téměř do poslední chvíle spěchali a snažili se pro ně nepříznivý výsledek změnit ve svůj prospěch. Podařilo se jim to až v 85. minutě, kdy Barteska prostrčil míč Kozákovi, ten se prodral do vápna a polovysokou střelou k bližší tyči pokořil vybíhajícího brankáře Bruka, jenž chvíli poté čelil tvrdé střele střídajícího Janoviaka, kterou zneškodnil až na podruhé.

V prvním dějství se domácí trefili mezi tyče jen dvakrát. Nejdříve Bruk v pohodě lapil hlavičku Matuly a poté si poradil i s přízemní střelou Bartesky zhruba z dvaceti metrů. Hostitelé se neustále hrnuli dopředu, čímž nabízeli šanci soupeři vyčkávajícímu na brejky. Po jednom z nich Dombi přenesl hru na Malíře, který si potáhl míč a pak z úhlu zalomcoval břevnem Novákovy brány! V závěrečných okamžicích Malíř znovu upaloval směrem k domácí bráně. Brejk dvou na jednoho vyřešil špatně, místo Rodrigueze se míče zmocnil brankář Novák.

Třinec: Bruk - Lisický, Pindor, Zítka, Martinčík (85. Matěj) - Malíř, Hupka (85. Cieslar), Ďurica, Ceplák - Dombi (77. Berger), Rodriguez. Trenér: Miroslav Kouřil.