KRČ - TŘINEC 3:0 (3:0)

Střetnutí, které se hrálo na Strahově, pro outsidera druhé ligy začalo doslova hrůzostrašně. Veškeré taktické plány se zbořily hned v úvodu. Po třech obrovitých hrubkách stoperů a pravého obránce třinečtí fotbalisté inkasovali v první desetiminutovce dva góly a ve druhé jeden. V 18. minutě svítilo na světelné tabuli 3:0 a hostitelé z Krče už pomalu tušili, že mužstvo ze severu Moravy jim už zřejmě výhru nevezme. Ve druhé minutě špatnou práci třineckých obránců potrestal Vágner, který se trefil po jejich dalším zaváhání i o několik minut později. Brankář Bruk si míč osahal, až když ho dvakrát vytahoval ze sítě. V 18. minutě musel stejnou věc udělat již potřetí.

Rodriguez vystřelil nepřesně

Další nedůslednost zadáků využil Kounovský a zařídil svému mužstvu doslova luxusní náskok. Až pak se dostali ke slovu Třinečtí. Rodriguez vystřelil nepřesně, Ďurica zase do náruče brankáře Švengera a Hromada, který na něho ve 32. minutě běžel úplně sám, taky nedopadl o mnoho lépe. Hosté z Třince byli ve středu hrací plochy domácím zcela rovnocenným partnerem, nicméně korekce průběžného stavu se nedočkali.

Rozhodčí neuznal dvě branky

S nepříznivým výsledkem nic neudělali ani po pauze a navíc sami měli štěstí, že rozhodčí Paták kvůli postavení mimo hru neuznal dvě branky útočníka Matějky. V 53. minutě mohl snížit Ceplák, branková konstrukce mu ovšem byla malá. Stoprocentní příležitost zazdil i střídající Dombi, který nic nevytěžil ze sólového úniku. Nováček druhé ligy se snažil hrát velice chytře.

Ve druhém poločase díky aktivitě nepouštěl Třinecké do hry a nedostal se pod jejich tlak. Ve finální fázi se hosté už poněkolikáté trápili. Neskórovali už ve čtyřech po sobě jdoucích utkáních. A jelikož Ústí nad Labem zcela nečekaně zaskočilo Fulnek, jemuž nasázelo čtyři góly, Třinec na ně ztrácí už šest bodů.

Vyjádření trenéra

„Opět řeknu to samé co dřív. Na soupeře, jemuž jsme se ve středu hrací plochy vyrovnali, jsme byli pečlivě přichystaní. Bylo to ale nakonec k ničemu, protože znovu jsme se nedokázali vyvarovat obrovských minel, kterými jsme domácím sami nabídli vedení. Naši zadáci je vyvádějí přímo neskutečně! A když neproměníme ani dva nájezdy na brankáře a ve dvou výhodných pozicích ani nevystřelíme, nic jiného než porážku čekat nemůžeme,“ řekl po utkání rozladěný trenér Třince Miroslav Kouřil.

Třinec: Bruk - Lisický (34. Cieslar), Pindor (34. Berger), Zítka, Martinčík - Malíř, Hupka, Ďurica (68. Dombi), Ceplák - Hromada, Rodriguez. Trenér: Miroslav Kouřil.