FK Fotbal Třinec – FK Púchov 2:1 (1:0)

Hráči Třince šli do utkání z plného tréninku, střetnutí pro ně bylo tečkou za nejnáročnějším týdnem letního přípravného období. Kromě již osvědčeného Martinčíka dostali šanci předvést své kvality všichni hráči, včetně Vida a Starého, kteří byli pod Javorovým na testech. Jediným hráčem, který spořádal plnou porci devadesáti minut, byl defenzivní záložník Martin Šalamoun. Vido s Byrtusem odehráli něco přes hodinu, zbytek fotbalistů jen jeden poločas. Útočníkovi Doubkovi na prokázání svých kvalit stačilo jen něco málo přes dvacet minut.

Domácím hráčům se vyvedl začátek zápasu. Ďurica, který se chopil dirigentské taktovky a zahrával skoro všechny standardní situace, už ve třetí minutě otevřel skóre. Po centru zprava a následné spolupráci hrotů Szmeka se Starým zůstal zcela sám před brankářem, zasekl míč, položil si ho na trávník a pak lišácky skóroval k tyči. Víc branek v prvním dějství nepadlo, protože dvě Luhového střely prolétly pár centimetrů nad břevnem a trestný kop ze strany zneškodnil brankář Lipčák. Luhový navíc zazdil stoprocentní tutovku, sám na zadní tyči špatně trefil míč. Neprosadili se ani domácí – Malíř zakončil vedle a Szmek se Starým ve skluzu na míč nedosáhli.

Ve druhém poločase udávali tempo hry domácí fotbalisté. Jejich protivník se pořádně dostal ke slovu jen jednou – po Chovancově centru z levé strany následovala precizní gólová hlavička k tyči. Třinečtí zaujali několika povedenými akcemi, které vyústily v další brankové příležitosti a jeden gól. Stav zápasu se podruhé měnil po Matějově kolmé přihrávce na Veselého. Domácí útočník důrazně prošel po levé straně a zpětnou přihrávkou vybídl ke skórování svého parťáka Doubka. Zbylé šance zůstaly nevyužity. Vido nejprve zacílil těsně vedle tyče, jeho druhou střelu vyrazil brankář na roh. Neujala se ani Doubkova hlavička po centru Lisického. Před koncem se po rohovém kopu pověsil do vzduchu Šalamoun, ale hlavou trefil pouze břevno. Stejnou část brankové konstrukce trefil i dorážející Veselý. Před posledním písknutím převzal mí Doubek, rozběhl se směrem k bráně a pak ideálně nahrál Macečkovi, který zdařilým halfvolejem trefil prostor u tyče. Gól z toho nebyl, slovenský brankář předvedl tygří skok a míč vyrazil.

„Chtěl jsem, abychom hráli v tempu. Zápas měl být pro hráče kondičním tréninkem, takže v tomto ohledu jsem spokojený. Všichni hráči prokázali snahu, někteří k ní přidali i dávku kvality. Jiným se to naopak příliš nepovedlo. Záložník Vido a útočník Starý u nás skončili,“ prozradil po utkání trenér Třince Miroslav Kouřil.

Branky Třince: Ďurica, Doubek. Rozhodčí: Tacina, 50 diváků.

Roman Baselides