Třinec – Sokolov 1:0 (0:0)

Zápas tak musela odehrát zcela nová stoperská dvojice Pindor – Hupka, která na jaře v tomto složení nastoupila jen v poháru. „S Jardou Chlebkem nám odešla osobnost a na hře to bylo vidět. Ale Pindor s Hupkou spolu odehráli celý podzim a i když to v obraně bylo občas kostrbaté, slouží jim ke cti, že to uhráli s nulou. Nebylo to ideální, ale hlavní je, že nedostali gól,“ pochválil obránce trenér Třince Miroslav Kouřil.

Ten v utkání udělal poměrně nezvyklý krok, když vedle vynuceného střídání Chlebka sáhl před koncem poločasu ještě k jedné změně a pět minut před přestávkou stáhl útočníka Macečka. „Tady to nebylo o zranění. Celou dobu hráče upozorňuji na to, že záchrana je o bojovnosti a důrazu. A když jim ve hře chybí kvalita, a není tam ani ta bojovnost, musí jít dolů. A je jedno, že to bylo ještě před poločasem. Berme to jako výstrahu ostatním,“ hřímal Kouřil, který i ke třetí změně sáhl hodně brzy.

Už v osmašedesáté minutě totiž musel kvůli zranění dolů i Pavel Malíř. „Zatím ještě přesně nevíme, co oběma hráčům je. U Pavla bylo střídání nutné. Bolel ho bok a nemohl se ani hýbat. Bohužel jsme v zápase přišli o dva hráče,“ krčil rameny bezprostředně po utkání trenér Kouřil.

Hlasy trenérů

Miroslav Kouřil (Třinec): I v případě úspěchu musíme vidět také to nedobré. A toho bylo dneska dost. První půli jsme rozhodně neodehráli tak, jak jsme si řekli. Chyběl tomu důraz, bojovnost a fotbalovost a takhle se o záchranu nehraje. Druhý poločas už byl lepší, dali jsme gól a soupeře, který byl mužstvem jara, jsme v tabulce dokonce přeskočili. Jsem rád za body, ale hodnotím to střízlivě, herně to nebylo ono.

Martin Hašek (Sokolov): Věděli jsme, že Třinec udělal v zimě velký skok, hraje úplně jiný fotbal a na jaře udělal mnoho bodů. Čekali jsme těžký zápas a to se potvrdilo. Do utkání jsme vstoupili hodně špatně, od patnácté minuty jsme hru vyrovnali a opticky měli i více ze hry. Ale to bylo málo, protože mi tam scházela větší agresivita., takže prvních čtyřicet pět minut jsme promarnili. Ve druhém poločase jsme byli nebezpečnější, dostali se do několika šancí, ale dozadu jsme nehráli dobře. Přežili jsme první gólovku, ovšem druhou už ne. Takže když to shrnu, nedali jsme gól, nebránili tak dobře jako v minulosti a prohra je tak logická. I když rozhodně jsme nebyli horší než domácí.

Branka: 77. Berger.
Rozhodčí: Adámek – Kordula, Lakomý. ŽK: Cieslar, Veselý, Berger, Lipčák (všichni Třinec). Diváci: 812.
Třinec: Lipčák – Lisický, Chlebek (17. Pindor), Hupka, Martinčík – malíř (68. Lukšík), Cieslar, Berger, Konečník – Doubek, Maceček (40. Veselý). Trenér: Kouřil.
Sokolov: Bertelman – Kaplan, Hájovský, Kura, Mach – Salák (68. Jiráček), Javorský, Čada, Poděbradský – Duchnič, Mlika. Trenér: Hašek.
Vítězství, ale také těžké ztráty