V jednom ze sportovních deníků ze dne 8. prosince exbystrcký zadák v rozhovoru Jana Hrabálka zpochybňuje regulérnost podzimního utkání Třince s Bystrcí, které skončilo výhrou hostí 0:1. „Je to jediný zápas venku, který jsme vyhráli. Před utkáním předseda klubu Procházka oznámil kapitánovi Nechvátalovi, že celému mužstvu snižuje prémie o třicet procent, a že se na výsledku máme podílet i jinak, než jenom sportovně,“ řekl Houšť.

Pro připomenutí uveďme, že Třinec, pod vedením Pavla Hajného, měl před tímto duelem na svém kontě 14 bodů. Fotbalisté Bystrce o polovinu méně. Třinečtí, kteří se tehdy potáceli v krizi (s Bystrcí utrpěli totiž pátou porážku v řadě), v podprůměrném zápase podali stejně jako hosté malátný výkon. Hostům stačil k výhře jediný gól.

Jak na slova Zdeňka Houště zareagoval třinecký manažer Zdeněk Dembinný, který jej před několika léty trénoval v tehdy druholigovém Prostějově? „Jsou to chorobné výplody a fantasie lidí, kteří redaktorům do Sportu záměrně skreslují informace. Třinec může čestně prohlásit, že s nekalými praktikami týkajícími se ovlivnění inkriminovaného zápasu proti Bystrci neměl nic společného! Vždyť je to nehorázný nesmysl, který nemá žádnou logiku. Kdo je soudný a používá rozum, snadno si spočítá, že Třinec si v tehdejší situaci rozhazovat body nemohl dovolit! Pokud má pan Houšť na mysli nějaké jiné vlivy proč jim byly sníženy prémie, ať to pak vysvětlí kompetentním lidem. Vnímáme to jako pošpinění jména Fotbalu Třinec a pokud to bude nezbytně nutné, tak se budeme bránit všemi zákonnými prostředky,“ řekl rozhořčeným hlasem Dembinný.