Vítkovice – Třinec 0:2 (0:0)

Domácí mohli zápas rozhodnout v prvním poločase, kdy si vytvořili dvě obrovské šance. Ovšem pokusy Švehly a Nováka hostující stopeři odvrátili z brankové čáry. „Pokud nedáme góly z takových šancí, nemůžeme vyhrávat. To prostě nejde. Rozhodnout jsme měli v prvním poločase a byl by klid,“ zlobil se po utkání domácí kouč Alois Grussmann.

Třinec si také vytvořil několik šancí, tu největší měl Maceček, ale jeho sólo zlikvidoval Vaclík. Ve druhé půli domácí totálně zklamali a ani jednou nedokázali ohrozit hostující branku. Třinec naopak využil dvou chyb v obraně a dal dvě branky.

„Nakonec musím říct, že to bylo snadnější, než jsme čekali. Ale musím přiznat, že to mohlo být klidně i naopak. V prvním poločase jsme totiž udělali takové chyby, které naštěstí soupeř nepotrestal,“ řekl k zápasu trenér Třince Miroslav Kouřil.

Jeho tým tak na jaře získal už devět bodů, což je stejný počin jako během celého podzimu. Mužstvo se tak dostalo z nejhoršího, ovšem zůstává stále na zemi. „Pořád si nemůžeme vyskakovat. Musíme pokračovat v poctivé práci, protože záchrana je stále daleko,“ dodal hostující kouč.

To Vítkovice poprvé na jaře nevyhráli a navíc v obou domácích zápasech nedokázali skórovat. „V minulých utkáních jsme se dostali z nejhoršího a místo toho, abychom dneska zahráli uvolněně, opět jsme začali vzadu dělat neuvěřitelné chyby,“ kroutil hlavou Alois Grussmann.

Údaje k zápasu

Branky: 64. Maceček, 71: Doubek.
Rozhodčí: Matějek – Večeřa, Čecháček.
ŽK: Hrdlovič – Maceček, Malíř.
Diváci: 825.
Vítkovice: Vaclík – Derych, Hrdlovič, Švehla, Mikulenka – Pulkert, Křiva (83. Doležel), Motyčka, Novák (63. Dobeš) – Prohászka, Schön (75. Fromelius). Trenér: Grussmann.
Třinec: Lipčák – Lisický, Chlebek, Formánek, Martinčík – Malíř (90. Lukšík), Berger, Hupka, Konečník – Doubek (85. Ďurica), Maceček (73. Veselý). Trenér: Kouřil.