I když nám počasí během uplynulého týdne přidělávalo veliké vrásky, nakonec se umoudřilo a Velikonoční turnaj mohl probíhat tak, jak byl naplánován. Hrálo se na krásném školním hřišti za účasti 4 týmů a velké kulisy rodičů, babiček, dědečků a dalších rodinných příslušníků našich hráčů, kteří z velkým nasazením reprezentovali fotbalový oddíl TJ Sokol Dobrá, ale také ZŠ a obec Dobrou.

Bohužel na poslední chvíli se z turnaje odhlásily 2 týmy z důvodu nemoci, a tak jsme museli upravit herní systém a nasadit naši mladší přípravku ročník 1999 – 2002 do turnaje starších přípravek. Ač tito kluci vzrůstem i věkem byli vzdálení od svých starších kolegů, nedali soupeřům nic zadarmo, bojovali srdcem a týmovým duchem a dokázali všem, že to není vždy jen o velikosti hráčů, ale hlavně o bojovnosti.

Tito kluci dokázali a předváděli svým fanoušků opravdu velkou podívanou a herní momenty, za které jim byl odplatou bouřlivý potlesk. I když se vítězství nedočkali, předvedli všem, že tyto ročníky jsou velmi nadějné, však jsou také čtvrtí v okrese a můžou se postavit velkým klubům.
Mladší přípravka nastoupila do prvního zápasu proti TJ Řepiště a ten měl zcela jistě, jako všechny ostatní zápasy, šťávu a bylo se na co dívat. Nakonec naši kluci podlehli těsně 2:3.

Do druhého zápasu nastoupili proti TJ Dobratice. Tento zápas byl hodně vyrovnaný, hra se přelévala ze strany na stranu a kulisa domácích diváků hnala kupředu naše borce. I když naši kluci prohrávali již 0:2, pak 2:3 a 3:4, nevzdali se, protože domácí obecenstvo je hnalo vždy vpřed, v závěru utkání se jim podařilo výsledek srovnat na 4:4. Již se všichni radovali, protože chyběla minuta do konce utkání, ale přišla malinká chybička a soupeř s velkým štěstím skóroval na 5:4.

V posledním zápase nastoupili proti svým kolegům ze starší přípravky a dokázali, že hrát fotbal umí. Svým obrovským nasazením remizovali 2:2 (sice s početní převahou, kdy hráli Mp – 8+1 vers. Sp 5+1). Starší přípravka potvrdila své kvality a můžeme říct, že její výkon byl velmi slušný.
V prvním zápase smetla TJ Dobratice, když od prvních minut udávali tempo zápasu a nechtěli připustit, aby tomu bylo jinak.

Myslíme, že utkání našich starších kluků se líbilo všem, protože fotbalové akce a přihrávky do prostoru byly nádherné, a to se divákům líbí a mohli to také odměnit bouřlivým potleskem, který zahřál nejen samotné hráče, ale také trenéry. Po hvizdu rozhodčího jsme se mohli radovat, protože skóre 10:0 bylo opravdu výborné. Do druhého zápasu jsme nastoupili proti TJ Řepiště. Naši hráči byli hodně namlsaní z prvního zápasu a bylo to někdy složité, abychom je nasměrovali k tomu, aby si vytvářeli prostor k zakládání útoků a gólových příležitostí a ne jen bezhlavě odkopávali balon. Soupeř nám nedal nic zadarmo, a tak kluci museli bojovat až do samého konce. Jelikož hráli jako jeden tým, mohli se radovat na konci utkání z vítězství 5:3.

V posledním utkání turnaje narazili na své menší kolegy z mladší přípravky. Kluci byli přesvědčeni, že to bude fraška, avšak realizační tým přípravky rozhodl, že mladší přípravka bude mít více borců v poli, a tak bylo vše otevřené. Když pak starší borci zcela vypustili ze své bojovnosti - rázem dostali 2 góly. Mladší borci umí trestat. Pak měli velký problém, protože mladší přípravka jim nedala nic zadarmo a bojovala, jak jen to šlo. V konečném účtování se kluci rozešli smírně 2:2.

Jsme rádi, že nám přálo počasí a také to, že mezi nás opět zavítali v hojném počtu rodiče hráčů se svým příbuzenstvem a vytvořili skvělou kulisu povzbuzujících fanoušků na tomto prvním Velikonočním turnaji o krásné poháry, které mimo jiné najdete v rozsáhlé fotogalerii o celém turnaji.

Děkujeme paní starostce Alici Tancerové za patronát. Kdo přišel na fotbalový turnaj, nezaváhal. Viděl krásný fotbal, slyšel emoce a občerstvil se v našem skvělém občerstvení (vždyť každý hráč měl skvělý čaj zdarma), za což patří dík rodině Lepíkově a rodině Budínských a zejména manažeru fotbalové přípravky panu Tomáši Lepíkovi, který vše skvěle zajistil svou logistickou činností.Dále děkujeme rodičům za jejich důvěru, babičkám, dědečkům, no prostě všem, kteří přišli a povzbudili naše malé borce.

Více na www.fotbaldobrauf-m.blog.cz.

Miroslav Pavlásek
Za realizační tým přípravky
TJ Sokol Dobrá