Rozhodlo se po změně stran

OLDŘIŠOV - VRATIMOV 2:1 (0:1)

Fotbalisté Biocelu tentokráte na bodový zisk nedosáhli, i když jim k tomu moc nechybělo. Ve vyrovnaném utkání krajského přeboru šli do vedení hosté ve 33. minutě, kdy si domácí fotbalisté vstřelili vlastní branku. Vratimovští mohli gólovou pojistku přidat ve 48. minutě, ale Veselý svou slibnou šanci promarnil. Jak se v dalším průběhu zápasu ukázalo, byl to zřejmě rozhodující moment utkání. Domácím se podařilo v 54. minutě vyrovnat zásluhou Bořuckého. V 61. minutě si Nováček vstřelil nešťastnou vlastní branku a bodový zisk se vratimovským hráčům začal rozplývat. Závěrečný nápor Vratimova již vyšel naprázdno.
Vratimov: Kavulok – Raška (75. Adámek), Valenčin, Nováček, Kašuba – Plavý, Berka (75. Hýbel), Drozd (61. Vaněk), Vyležík – Kupka, Veselý. Trenér David Valenčin. (zd)

Domácí byli lepší

PETŘKOVICE - LÍSKOVEC 4:1 (3:0)

Lískovečtí fotbalisté v zápase krajského přeboru nestačili na ambiciózní tým Petřkovic. První dvacetiminutovka poskytla divákům naprosto vyrovnaný souboj, na jejímž konci byla slibná šance Vojvodíka. Ve 25. minutě se domácí fotbalisté radovali ze vstřeleného gólu, avšak branka nebyla pro ofsajd uznána. Tříbodový zisk domácích se zrodil v další pětiminutovce, kdy domácí slepými góly ve 26., 27. a 31. minutě třikrát překonali brankáře Smetanu. Ve 35. minutě mohl snížit Vojvodík, ale jeho dalekonosnou střelu domácí gólman zneškodnil. Hned o dvě minuty později se na druhé straně hřiště zaskvěl Smetana, který domácím zlikvidoval sólový nájezd. Čtvrtou branku přidali domácí v 56. minutě a hra poté upadla do průměru. Hosté se alespoň snažili zkorigovat nepříznivý stav, což se jim částečně povedlo v 85. minutě zásluhou Rumla po pasu Halamy.
Lískovec: Smetana – Rek (65. Hél), Halama, Bardoň, Skalický – Melar, Vojvodík, Myšinský, Macura – Rumel, Tarkoš (46. Zdarsa). Trenér Radomír Liberda. (zd)

Bystřičtí o gól prohráli

BYSTŘICE – PUSTÁ POLOM 0:1 (0:1)

Domácí fotbalisté potvrdili, že se jich letos budou týkat v krajském přeboru záchranářské starosti. Na svém trávníku se museli sklonit před Pustou Polomí. Ačkoliv by zápasu nejvíce slušela asi remíza, z tříbodového výdělku se mohou nakonec radovat hosté. Především proto, že Bystřici hapruje koncovka. Neúspěšné nedělní vystoupení bylo již třetím jarním duelem bez gólového zápisu. Dvakrát vychytal hostující brankář rány Baumana. Kýžené branky nedočkal ani Lachowicz. Střele zimní posily z Třince totiž scházela větší přesnost. Rozhodnutí přišlo před koncem prvního dějství, kdy Foniok nepohlídal hostujícího hráče, který hlavou překonal Cymorka. „Bylo to vyrovnané utkání, hosté dnes byli šťastnějším týmem,“ konstatoval po zápase trenér Bystřice Dušan Zbončák.
Bystřice: Cymorek – Szturc, Bauman, Škarka – Komár – Strokosz (75. R. Delina), Lachowicz, Hudzieczek, Hradečný – Foniok, Kluz. Trenér Dušan Zbončák. (rom)

Frýdlant sahal po bodu

HÁJ VE SLEZSKU - FRÝDLANT 3:2 (2:0)

Až ve čtvrtém jarním kole krajského přeboru poznali fotbalisté Frýdlantu porážku. O víkendu nestačili na vedoucí Háj ve Slezsku.
Úvod utkání patřil hostujícím fotbalistům, jenže Faldyna s Žáčkem své šance neproměnili. Domácí se poté ujali vedení ve 25. minutě, které těsně před poločasovým odchodem do kabin navýšili na 2:0. Po hodině hry dorazil za záda domácího brankáře centrovaný míč střídající Mandičák. V době největšího tlaku inkasovali frýdlantští fotbalisté potřetí. To běžela 70. minuta. Jiskřičku naděje vykřesal ještě v 82. minutě hostující Němec, na víc už ale hostujícím hráčům nezbyl čas. „Po fyzické i herní stránce jsme byli lepší než domácí,“ řekl po utkání hostující trenér Miroslav Svoboda.
Frýdlant: Šmajstrla – Staník, Gamrot, Somr (46. Němec), Šrubař – Čapka, Kubáň, Oborný, Pokluda – Faldyna (55. Mandičák), Žáček. Trenér: Miroslav Svoboda. (sch)

Diváci se příliš nebavili

STONAVA - BRUŠPERK 0:0

Na nerovném terénu byla v zápase I. A třídy k vidění spíše nakopávaná, než pohledný fotbal.
V podprůměrném zápase si v prvním poločase žádný z celků nevytvořil slibnější příležitost. Ty přišly až po změně stran. Nejdříve po hodině hry obešel Kobylák i domácího brankáře a z těžkého úhlu volil místo střely nepřesnou přihrávku. Za dalších patnáct minut zahrozili stonavští fotbalisté, ale jejich útočník se na malém vápně špatně orientoval. V 88. minutě nastřelili domácí břevno a v nastaveném čase mohl výhru na svou stranu strhnout brušperský Cigánek, který se ocitl zcela osamocený před brankářem domácích. Branka z toho však nebyla a tak se body nakonec dělily.
Brušperk: Neckář (70. Mičík) – Čilok, Makůch, Šrámek, Kuchař – Janíček (35. Kobylák), Cigánek, Polášek, Skotnica (80. Januščák) – Ščigel, Machálek. Trenér Vladimír Mokrohajský. (zd)

Hosté šestkrát inkasovali

NOVÝ JIČÍN - SMILOVICE 6:2 (4:1)

Fotbalisty Smilovic popravil třemi góly domácí ostrostřelec Polonyi. V utkání I. A třídy rozhodl o osudu hostí úvod střetnutí. Již po dvanácti minutách smilovická obrana dvakrát chybovala a Bajer uklidnil domácí dvěmi přesnými zásahy. Ve 20. minutě upravoval domácí kanonýr Polónyi na 3:0. Tentýž hráč stál na konci akce z 39. minuty. Smilovicím se pět minut před poločasem podařilo zásluhou Susczika snížit na 4:1. Po změně stran hosté přitlačili. V 57. minutě zkrátil domácí náskok po rohovém kopu Gurecký. O dvě minuty později faulovali domácí v pokutovém území Cieslara, ale Ganczarczyk výhodu penalty nezužitkoval. V 60. minutě se pískala po střetu Szmeka s domácím útočníkem penalta i na druhé straně. Dvořák hostujícího ostrostřelce nenapodobil a Nový Jičín vedl 5:2. Poslední slovo měl v nastaveném čase domácí Polónyi.
Smilovice: Bašanda – Bolf, Klar, Szmek, Máj (19. Miroslav Topiarz, 81. Sikora) – Kohut, Jiří Topiarz, Psczolka (46. Cieslar), Gurecký - Ganczarczyk, Szuscik. Trenér: Štěpán Kufa.

Domácím vyšel úvod zápasu

ČELADNÁ - STARÉ MĚSTO 3:0 (2:0)

Utkání I. A třídy se odehrálo na umělé trávě v ostravských Vítkovicích.
Domácím fotbalistům vyšel především první poločas. Skóre zápasu otevřel ve 20. minutě domácí Kunz, hned o tři minuty později se Čeladenší radovali podruhé, když na konci útočné akci z pravé strany stál Langer. Nástup do druhého poločasu měli lepší hosté, když Slíva nejprve orazítkoval břevno a poté trefil tyčku. V době hostujícího tlaku se Čeladné vydařil rychlý brejk a Staskevičův centr si dezorientovaná obrana hostí srazila do vlastní sítě. V 76. minutě plivl Indra na Němce a po druhé žluté kartě zamířil domácí obránce předčasně do kabin. Indru ale ještě doprovodil hostující Slíva, který dostal červenou za žduchnutí. „Domů se vracíme zklamáni. Z našeho pohledu jsme i přes krutou porážku na bod zkrátka měli,“ řekl po utkání hostující trenér Lubomír Pokluda.
Čeladná: Cuper – Vlk, Indra, Machanec, Mika – Staskevič, Pfleger, Zouhar (55. Matwikow), Ulehla (24. Ficek) – Langer (70. Malchárek), Kunz. Trenér Bohuš Keler.
Staré Město: Roman Valas – Kohut (Prokeš), Ivo Valas, Recman (Kaňok), Vojkovský – Fára, Roman, Němec, Slíva – Syřínek, Talas (Konečný). Trenér Lubomír Pokluda. (zd)

Raškovice doma remizovaly

RAŠKOVICE - LIBHOŠŤ 0:0

Ani ve třetím jarním utkání domácí fotbalisté neskórovali. Jelikož nedal gól ani soupeř, duel skončil bezbrankovou remízou.
Utkání dvou rozdílných poločasů. V tom prvním byli raškovičtí fotbalisté aktivnější než třetí tým I. A třídy. V 11. minutě už domácí fanoušci oslavovali první vstřelený gól v jarních odvetách, jenže Šebestova přesná trefa padla z ofsajdu. Ve 38. minutě byl blízko k překonání hostujícího brankáře Jančálek, jenže jeho střela skončila pouze na tyči. Po změně stran udávali již tempo hry hostující hráči, přesto si vítězství mohli připsat Raškovičtí. V 63. minutě postupoval na branku soupeře zcela osamocený Zeman, jenže jeho pokus gólman Libhoště vyrazil. O chvíli později měl podobnou šanci i hostující tým, útočník Libhoště pálil na Chlebkovu branku. No a jelikož ani ostatní hráči míč za bílou konstrukci nedostali, skončil zápas bezbrankovou remízou.
Raškovice: Chlebek – Foldyna, Kacíř, Goroš – Škapa (71. Feike), Špadt, Jančálek, Novák, Musálek – Zeman (46. Vochta), Šebesta. Trenér: Bohuslav Sládeček. (sch)

Domácí zaslouženě vyhráli

DOLNÍ LUTYNĚ - VENDRYNĚ 4:0 (2:0)

Po vítězství v minulém kole nad silnými Dětmarovicemi se tentokráte hostujícím fotbalistům již nedařilo.
Hostům vůbec nevyšel začátek střetnutí a hned v 6. a ve 12. minutě inkasovali podobnými brankami, kdy centr ze strany domácí hráči trefili hlavou do černého. Poté se sice hra v poli vyrovnala, Vendryně byla ale v útočné fázi bezzubá. Skóre se tak opět měnilo až v samotném závěru. Třetí branku přidali domácí v 85. minutě z pokutového kopu. Kalich hořkosti si pak hosté vypili v 90. minutě. „Na dnešní utkání musíme co nejdříve zapomenout a poctivě se připravit na další boje,“ konstatoval po zápase zklamaný trenér poraženého mužstva Ivo Kopka.
Vendryně: Csikán – Radim Kopka, Fojcik, Broda, Szlauer – Sikora (46. Kotas), Sniegoň, Divina, Mitrenga (46. Škombár) – Cymorek (85. Martynek), Šinál. Trenéři: Ivo Kopka a David Martynek. (zd)