Smilovice rozstřílely Nýdek a oslavují postup

REGION - Fotbalová I. B třída pokračovala o víkendu zápasy předposledního kola, ve kterém padala spousta branek. Ve skupině C se opět střelecky dařilo Oldřichovicím, které daly Sedlištím pět gólů.

12.6.2007

Ilustrační fotgrafieFoto: DENÍK/David Grossmann

Skupina B

Fryčovice – Šilheřovice 3:1 (1:0). Utkání se začalo lépe vyvíjet pro domácí jedenáctku. Ve 25. minutě se po opakované střele prosadil poprvé v zápase Hendrych a domácí vedli 1:0. V 56. minutě to byl opět Hendrych, který utekl hostujícím zadákům a křižnou střelou podruhé rozvlnil síť. No a v 66. minutě to byl Hendrych do třetice, jenže tentokráte domácímu střelci zhatila radost tyčka. V 74. minutě se domácí obrana nedorozuměla s brankářem a nabídla tak hostům šanci snížit na rozdíl jedné branky. Na domácí v této chvíli padla křeč, přesto se v 94. minutě po rohovém kopu hostí zmocnil míče Randják, a jelikož brankář hostí vypomáhal v šestnáctce domácích, byla pro zadáka domácích snadná cesta dopravit míč do opuštěné svatyně. Utkání již přihlížel nový trenér Fryčovic Miroslav Polášek, který tak ve funkci vystřídá dosavadního kouče Igora Zahradníka. Fryčovice: Rýdel – Daniel Galásek – René Galásek, Randják, Chovanec – Dětský (90. Guráš), Michal Galásek, Temel, Adamovský – Janek (82. Šugárek), Hendrych. Trenér Igor Zahradník.

Skupina C

Oldřichovice – Sedliště 5:0 (1:0). Úvod utkání patřil hostům, kteří si do 5. minuty vytvořili dvě gólové příležitosti. Ve 31. minutě ale zužitkoval Zbíralovu přihrávku Huczala a domácí vedli 1:0. O minutu později otřásl břevnem hostující branky opět Huczala. V 52. minutě prošel hostující obranou Lukáš Stoszek, přihrál Pinkasovi, který vstřelil druhou branku. V 68. minutě založil akci opět Lukáš Stoszek a třetí gól vsítil Dytko. V 74. minutě zakončil individuální akci Lukáš Stoszek – 4:0. V 85. minutě přihrál Mauritz Dytkovi a ten uzavřel účet utkání – 5:0. „Ve druhé půli jsme si udělali ostudu,“ lamentoval nad výkonem svých svěřenců po skončení zápasu hostující trenér Karel Slíva. Oldřichovice: Sagan – Novotný, Crhonek, Hanke, Dytko – Bonacina, Ligocki, L. Stoszek 75. Turoň), Huczala (57. Niemiec) – Zbíral (70. Mauritz), Pinkas. Trenér Marián Krajčovič. Sedliště: Tomis – Veselý, Jan Kaloč, Röschl, Hruška – Sekanina, Bialý (2. Smíchovič), David Kaloč, Koníček (65. Kulhánek) – Juřica (83. Krpel), Lichna. Trenér Karel Slíva. Nebory – D. Datyně 1:2 (0:0). Začátek utkání se domácímu celku vůbec nevyvedl a hosté si během úvodní čtvrthodinky vytvořili tlak s několika gólovými šancemi. Nebory se pak vzpamatovaly, postupně vyrovnaly hru a také ony se dostávaly do šancí. Do vedení šli ve druhém dějství domácí zásluhou Cieslara, ale hosté střelou z trestného kopu přes zeď vyrovnali. V 87. minutě pak Datyně vstřelila vítěznou branku. Domácím chyběl v obraně Gapa a záložník Molnár hrál ne zcela zdravotně v pořádku. Nebory: M. Pyszko – Mrózek, Roček, Osmanczyk, Vranka – Žajdlík, Slíž, Molnár, Stec (Rusnok) – Cieslar (Hracký), Pivko (Mendrok). Trenér Radek Morcinek. Hrádek – Jablunkov 5:2 (2:1). Utkání v Hrádku bylo vyrovnané, ale domácí dokázali střílet branky a nakonec slavili výrazné vítězství. Do vedení šli ale hosté, když se z trestného kopu trefil Kluz. Hrádek ještě v prvním poločase dokázal skóre otočit a ve druhém dějství přidat další tři branky, přičemž hosté měli smůlu, když třikrát mířili do brankové konstrukce. Branky Hrádku: Kantor 3, Stoszek, Sztefka. Za Jablunkov se ve druhém poločase trefil Vlastimil Cieslar, který upravoval na 4:2. Hrádek: J. Pav – Stoszek, Turoň, Dorda (70. Szotkowski), Bojko – Psczolka, Pašek, Walica, Szlaur – Sztula (60. Sztefka), Kantor. Trenér René Pastorek. Jablunkov: Fuják – Wisczor, V. Cieslar (Sűcz), Kluz, Hudzieczek – Delina, Šigut, Bazgier, Straka – Martynek, Szotkowski. Trenér Stanislav Kluz. Smilovice – Nýdek 7:0 (4:0). Ještě neuběhla snad ani minuta hry a domácí šli do vedení zásluhou Jiřího Topiarze. Tentýž hráč byl opět úspěšný ve 21. minutě, když po přihrávce od Gureckého využil špatné zahrání ofsajdového postavení hostující obrany. Ve 26. minutě se po rychlé rozehrávce Ganczarczyka prosadil Slušný. Minutu před poločasem upravil Slušný na 4:0 a domácí tak mohli pomalu začít s oslavami postupu. V poločasové přestávce pobavil místní diváky fanoušek Jablunkova, který z poloviny hřiště dopravil hozený míč přímo do branky domácích. Byl to v podstatě jediný gól, který Smilovice v tomto utkání dostaly. I ve druhé půli dominoval jasně domácí tým a zásluhou Máje po centru Ganczarczyka to bylo v 51. minutě již 5:0. V 63. minutě si vychutnal brankáře Kantora Gurecký, který jej nádherně přeloboval – 6:0. V 68. minutě se musel předčasně poroučet ze hřiště kapitán Nýdku Lubojacký, který uviděl červenou kartu. Vzápětí jej následoval i spoluhráč Mikulka, když v pokutovém území fauloval Slušného a následovala kromě červené karty i penalta. Tu šel kopat brankář Rufer, jenže ani nadvakrát nedopravil míč za záda brankáře Kantora. V 89. minutě pečetil vítězství a tím i postup do I. A třídy Slušný. Smilovice tak po devíti letech strávených v I. B třídě slaví historický postup, na kterém má určitě velkou zásluhu kromě mužstva i trenér týmu Štěpán Kufa. Smilovice: Bašanda (47. Rufer) – Miroslav Topiarz – Miroslav Sikora, Jiří Topiarz, Szmek – Bilko (57. Kohut), Franek, Slušný, Gurecký – Ganczarczyk, Susczik (46. Máj). Trenér Štěpán Kufa. Nýdek: J. Kantor – Cienciala, Konderla, J. Bujný (46. Dědič), Lubojacký – B. Bujný, Hamřík (70. Čermák), Mikulka, A. Kantor – Spratek, Kalus. Trenér Miloš Koloničný.

Skupina D

Metylovice – Suchdol 0:0. V poklidném zápase měl velkou šanci domácí Kopčák, který však po rohovém kopu minul branku. Poté vstřelili hosté gól, který však hlavní sudí pro ofsajd neuznal a následně zachraňoval na brankové čáře domácí Kulhánek. Ve druhém poločase nastřelil Suchdol břevno a domácí dvakrát mířili do tyče. Nejdříve Ondřej Němec a v poslední minutě Biolek. Metylovice: Michálek – Drastich, D. Halata, L. Halata, Kulhánek – O. Němec, Šimek, Rapka (Machů), Kopčák – Platoš (Murka), Biolek. Trenér Miroslav Somr. Tichá – Kozlovice 3:2 (1:1). Vyrovnané utkání pro sebe rozhodli domácí pět minut před koncem utkání. Na vedoucí branku Tiché ze 32. minuty odpověděl ještě do poločasu Chýlek. Ve 46. minutě vedli opět domácí, ale o tři minuty později vyrovnával z pokutového kopu Radim Žáček. V 85. minutě kopali penaltu domácí a vstřelili vítěznou branku – 3:2. Kozlovice: R. Mucha – P. Chýlek, R. Žáček, Pavel Krpec st., Žídek – Klepáč (62. Holub), Bednář, Vlček, Pavel Krpec ml. – Harabiš, Kuběna (34. Bonk). Trenéři Jan Vyvial a Jakub Harabiš.

12.6.2007 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Elektromechanik elektrických zařízení 20 100 Kč Elektromechanici ELEKTRIKÁŘ / ELEKTROÚDRŽBÁŘ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 20100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: A16 z:21/8/2018 a:18/9/2018, Náplň práce:, - zajišťování bezvadného chodu výrobního zařízení, tzn. kontrolované zařízení, snižování množství výskytu poruch, - provádění běžné a preventivní údržby, - dosahování minimálních prostojů výrobního procesu a prodlužování životnosti výrobního zařízení, Požadujeme:, - SOU nebo SŠ vzdělání (elektrotechnické), - oprávnění dle vyhlášky 50/78 Sb. (§ 5 a výše), - praxe v údržbě, schopnost technického a logického myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu, Nabízíme:, - práci u zaměstnavatele roku v ČR, HPP na dobu neurčitou, bonusy vyplácíme 5x ročně, 5 dní dovolené navíc, - přispíváme na penzijní a životní pojištění, k využití jazykové kurzy, sportovní klub, bezplatné poradenství právního oddělení, nebo služby psychologa, - slevu na firemní vozy a zvýhodněnou nabídku mobilního operátora, přispíváme na autobusovou dopravu a závodní stravování, Kontakt:, - telefonicky v čase PO-PÁ 7-15.30 hod., e-mailem - kontakty viz výše. Pracoviště: Hyundai motor manufacturing czech s.r.o. - pz nošovice, Hyundai, č.p. 700, 739 51 Dobrá. Informace: Žaneta Rakowski, +420 596 141 331. Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Lektoři a učitelé jazyků na 170 Kč Lektoři a učitelé jazyků na ostatních školách LEKTOR/KA AJ (DPP). Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 170 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: A16 (DPP) z:17/9/2018, Očekáváme: výbornou znalost jazyka a praxi v oboru. Komunikační dovednosti, kreativitu, samostatný a zodpovědný přístup. Ochota vstřebávat nové poznatky a přizpůsobit se týmu spolupracovníků, časová flexibilita., Nabízíme: Zajímavou a zodpovědnou práci v příjemném kolektivu., Plat: 170,00 Kč /hod, Zájemci ať vyplní na našich webových stránkách znalostní test z AJ http://www.topschool.cz/kariera, ke kterému přiloží své CV.. Pracoviště: Top school s.r.o. - pobočka frýdek-místek (nová budova naproti katastru), tř. T. G. Masaryka, č.p. 496, 738 01 Frýdek-Místek 1. Informace: Andrea Georgiev, . Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 18 000 Kč Číšníci a servírky ČÍŠNÍK - SERVÍRKA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: A16 a:3/7/2018, a:17/9/2018, Vyučení i absolvent. Směny krátký - dlouhý týden (10,00-17,00 a 17,00-23,00 hod.), Kontakt - viz výše (PO-PÁ 09,00-11,00 14,00-18,00 hod.). Pracoviště: Corse lumi s.r.o. - pracoviště restaurace "jiný svět", tř. T. G. Masaryka, č.p. 496, 738 01 Frýdek-Místek 1. Informace: Milan Muťka, +420 606 785 671. Obchod - Obchod Obchodní zástupce 25 000 Kč Obchodní zástupci Obchodní zástupce pro tuzemsko a zahraničí. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: . Pracoviště: Mirel vratimov a.s., Mourová, č.p. 114, 739 32 Vratimov 1. Informace: Lenka Revendová, +420 596 732 673/kl.106.

Martin Gernát (s hokejkou) slaví se spoluhráči druhý gól Třince. Ani vedení 2:0 však Ocelářům nestačilo.

Martin Gernát: Prohra mrzí, ale týmu věřím. Zvedneme se

Do střehu! Za obranou se koncentruje Peter Hamerlík.

Peter Hamerlík po kiksu přiznal: Druhý gól? Moje chyba

Indiáni rozhodli krásnou střelou, lepší ale v zápase nebyli

Fotbalisté Frýdlantu poprvé v letošním ročníku Moravskoslezské divize nebodovali, když nestačili na tým Havířova. Jediný gól střetnutí padl krátce před přestávkou a postaral se o něj havířovský Zupko.