Hrálo se systémem každý s každým, takže bylo k vidění 66 utkání, ve kterých padlo neuvěřitelných 466 branek. „Turnaj jsme letos přestěhovali do nové moderní haly na Dubině. Družstva hrála na dvou hřištích zároveň. Hřiště byla sice menších rozměrů, ale hře to vůbec neublížilo. Naopak si myslím, že ve větší tísni pak vynikaly technické schopnosti jednotlivých týmů a hráčů,“ řekl sekretář mládeže Baníku Ostrava Vladimír Procák.

Ještě po dvou dnech to vypadalo, že si fotbalisté pražské Slavie dojdou v poklidu k poháru za první místo. Jenže pak Slávisté prohráli s Opavou a následně i s Hlučínem a bylo z toho velké zklamání (Slavie skončila nakonec čtvrtá). Klopýtnutí Pražanů dokázali využít mladí fotbalisté Slovanu Bratislava, druhá byla nakonec Opava a třetí Hlučín.

Mladí valcíři skončili na turnaji nakonec osmí, ale vše mohlo být ještě lepší. „V posledním utkání jsme hráli s Brnem. Kluci nezvládli začátek druhého poločasu, takže Brňané nám odskočili až na 2:5. V závěrečných čtyřech minutách ale kluci zabrali a čtyřmi brankami v řadě dokázali obrátit průběh duelu na 6:5. Na turnaji se bohužel nehrál čistý čas s časomírou, ale konec zápasu určovali samotní rozhodčí. Brno nám dalo gól na 6:6, ale bylo už po čase. Bohužel branka platila. My tak přišli o výhru a klesli jsme rázem ze šestého místa na osmé. Škoda, stačilo jen odkopnout míč a nebo být důslednější v obranné hře. Když k tomu připočtu ztracené utkání s Vítkovicemi (mladí valcíři ztratili vedení 4:1 a prohráli nakonec 4:5), mohli jsme skončit dokonce pátí. A to by bylo výborné umístění. Vždyť by za námi skončilo jak Brno, tak i Olomouc, Baník a další,“ hodnotil turnaj asistent trenéra Ján Balko.

Výsledky Frýdku-Místku:
FM – Górnik Zabrze (Polsko) 3:1 (Janík 2, Skokan), - Slavia Praha 2:2 (Račev, Janošec), - Baník Ostrava 2:5 (Janík 2), - Vác Újbuda (Maďarsko) 6:1 (Janík 2, Vokoun, Janošec, Prudký, Skokan), - SFC Opava 2:4 (Skokan, Vokoun), - Vítkovice 4:5 (Janík, Janošec, Prudký, Račev), - Hlučín 1:8 (Garba), - Bánská Bystrica (Slovensko) 6:3 (Janík 3, Hruška 2, Janošec), - Slovan Bratislava (Slovensko) 3:5 (Janík, Skokan, Vokoun), - Sigma Olomouc 3:2 (Janík 2, Skokan), - 1.FC Brno 6:6 (Vokoun 2, Prudký, Janík, Skokan, vlastní).

Nejlepším střelcem se stal s pětadvaceti vstřelenými brankami Jakub Malý z Hlučína. Nejlepším brankářem byl vyhlášen pořadateli David Muczka z opavského SFC a nejlepším hráčem byl Toni Mirga z polského Gorniku Zabrze.

Ceny jednotlivým týmů a nejlepším jednotlivcům předávali ligoví fotbalisté Baníku Ostrava Rudolf Otepka a Daniel Tchuř.