V téže skupině vyhrály Kozlovice, které dobyly Vlčovice.

REGION - Ve fotbalové I. B třídě – skupině C zaváhali hráči Smilovic, kteří prohráli o branku v Sedlištích Okresní derby sledovali diváci v Janovicích, kde ve skupině D nastříleli domácí fotbalisté Metylovicím pět branek.

10.5.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Libor Plíhal

Fotbalová I. B třída pokračovala dalšími mistrovskými zápasy. Tento víkend patřil hned několika okresním derby utkáním, ve kterých se dařilo domácím celkům. Ve skupině C přivítaly Oldřichovice Hrádek a již v prvním poločase vedly 4:1, a tak o osudu zápasu bylo rozhodnuto. Po změně stran si již domácí hráči vývoj utkání kontrolovali. Fotbalistům Hrádku se v jarní části soutěže příliš nedaří a celek se pomalu propadá tabulkou směrem dolů. Zajímavým výsledkem skončil zápas Smilovic v Sedlištích. Hosté, kteří usilují o postup do vyšší soutěže, nečekaně prohráli o jednu branku a jejich pronásledovatelé se jim bodově přiblížili, protože jak Jablunkov, tak také Nýdek slavili vítězství.

Ve skupině D nevychází jaro metylovickým fotbalistům, kteří o víkendu nestačili na poslední celek Janovic a na hřišti tohoto soupeře utrpěli pětibrankový debakl. Domácí se naopak v tomto zápase předvedli ve velice dobrém světle a po zásluze si připsali velice důležité tři body do tabulky. Skupina B Hrušov - Fryčovice 1:0 (1:0). Utkání v Hrušově se hrálo na škvárovém povrchu. O výsledku zápasu nakonec rozhodla ojedinělá akce domácího mužstva z 25. minuty. Ve druhé půli mohl vyrovnat Chovanec, jenže nedal, a tak zápas skončil pro Fryčovice těsnou porážkou. Fryčovice: Míček – Prokop, Konečný, Baran, René Galásek – Daniel Galásek, Hendrych, Dětský, Chovanec – Janek, Adamovský. Trenér Igor Zahradník. Skupina C Sedliště - Smilovice 1:0 (0:0). Domácí hráli zápas proti vedoucímu týmu I. B třídy s větším nasazením. Hosté duel asi hodně podcenili. První poločas branku nepřinesl. Až v 60. minutě faulovali domácí v pokutovém území Bilka, jenže Ganczarczyk nabídnutou příležitost v podobě penalty nevyužil. Hosté tak z této situace vytěžili pouze přesilovku, jelikož po druhé žluté kartě musel předčasně pod sprchy domácí JanKaloč. V 66. minutě se po standardní situaci dostal míč až k Juřicovi a útočník Sedlišť vstřelil jedinou branku střetnutí. „Klukům za výhru děkuji. Moc dřeli a hodně nás dnes podržel brankář Majer,“ vysekl poklonu svému mužstvu a zároveň i brankáři spokojený trenér domácí jedenáctky Karel Slíva. Sedliště: Daniel Majer – Tomáš Majer, Lichna, Jan Kaloč, Smíchovič (43. Sekanina) – Bialý (82. Hruška), Röschl, David Kaloč, Hýbel – Juřica, Durák. Trenér Karel Slíva. Smilovice: Bašanda – Miroslav Topiarz – Bolf (46. Przeczek), Jiří Topiarz, Szmek – Kohut, Franek, Bilko, Gurecký – Ganczarczyk, Máj. Trenér Štěpán Kufa. Oldřichovice – Hrádek 5:1 (4:1). Domácí fotbalisté měli tento zápas pod kontrolou a již v prvním poločase rozhodli o svém vítězství. V 10. minutě přehodil Niemiec z těžkého úhlu brankáře hostí – 1:0. Ve 23. minutě odcentroval Niemiec a Dytko zvyšoval na 2:0.O dvě minuty později zužitkoval přihrávku Lukáše Stoszka Pinkas a bylo to 3:0. Světlý okamžik předvedli hosté ve 35. minutě, když Psczolka vymetl z dvaceti metrů šibenici – 3:1. Ještě před poločasovým hvizdem využil Zbíralovy přihrávky Lukáš Stoszek ke vstřelení čtvrtého gólu. V65. minutě uzavřel účet zápasunakonečných5: 1 Huczala. Oldřichovice: Ernst – Novotný, Crhonek, Niemiec (75. Bonacina), Dytko – Štěrba (70. Zipser), Ligocki, L. Stoszek, Hanke – Zbíral (63. Huczala), Pinkas. Trenér Marián Krajčovič. Hrádek: J. Pav – Psczolka, Z. Turoň, L. Turoň, Bojko – Dorda (15. Walica), Szlaur, M. Pav (75. Sztefka), Stoszek – Kantor, Sztula. Trenér René Pastorek. Orlová B – Nebory 1:1 (1:1). Vstup do zápasu měli lepší hostující fotbalisté, kteří se ve 23. minutě ujali vedení krásnou střelou Trombíka. Ten vyslal míč do tyče, od které putoval do druhé tyčky a následně do branky – 0:1. Ve 30. minutě odcentrovali domácí míč na zadní tyč, kde hosté nepokryli volný prostor a bylo srovnáno. Hned po změně stran odcentroval Vranka, jenže Trombík z pěti metrů mířil v nadějné pozici hlavou vedle. Zápas se pak odehrával bez vyložených šancí na obou stranách a dospěl k dělbě bodů. Nebory: M. Pyszko – Mrozek, Roček, Gapa, Osmanczyk – Žajdlík, Molnár, Slíž, Stec – Trombík (85. Sládek), Vranka. Trenér Radek Morcinek. Jablunkov – H. Bludovice 3:2 (3:1). Úvodní branku zápasu vstřelil domácí Bazgier, jenže vyrovnání zařídili jablunkovští hráči vlastním gólem. To však Jablunkov nepoznamenalo a díky Dudovi a Kluzovi, který se trefil z trestného kopu, byl o poločase stav 3:1. V 60. minutě sice hosté snížili na 3:2, ale Jablunkov si nadále vytvářel šance, které však nedokázal proměnit. Zápas tak skončil zaslouženým vítězstvím domácího celku o jednu branku. Jablunkov: Fuják – Straka, Kluz, Hudzieczek, Jakus – T. Cieslar, Šigut, Duda, Čmiel – Bazgier (Sücz), Delina (Szotkowski). Trenér Stanislav Kluz. Věřňovice – Nýdek 0:1 (0:1). Hostujícímu celku se tento zápas povedl. Nýdečtí fotbalisté bojovali a odměnou jim byla branka ve 40. minutě. Po rohovém kopu mířil Aleš Kantor do břevna a odražený míč dopravil do sítě Svačyna. I druhé dějství bylo pod kontrolou Nýdku, největší šance zahodil František Bujný, který ve dvou případech orazítkoval brankovou konstrukci a měl i další šance. Druhý gól však již nepadl. Nýdek: J. Kantor – Cienciala, Turoň, Szlaur, Kalus – B. Bujný, Cieslar, Mikulka, F. Bujný (89. Přybyla) –A. Kantor (46. Spratek), Svačyna (65. Lubojacký). Trenér Miloš Koloničný. Skupina D Vlčovice – Kozlovice 1:3 (0:1). Kozlovičtí fotbalisté na svého soupeře doslova vlétli a ve 4. minutě vstřelil jejich vedoucí branku Židek. Hostujícímu celku vyšel skvěle i úvod druhého poločasu a hned ve 48. minutě se radoval z branky Kuběna. Domácí snížili v 75. minutě na 1:2, ale v 90. minutě pojistil Kozlovicím tři body Harabiš. Kozlovice: Pavlat (85. Holub) - Bonk, Pavel Krpec st., Žídek, R. Žáček – Klepáč (90. Vyvial), Bednář, Vlček, M. Krpec – Harabiš, Kuběna. Trenér Zdeněk Mucha. Janovice – Metylovice 5:0 (2:0). Okresní derby vyznělo zcela zaslouženě ve prospěch domácích Janovic. Hosté si za celý zápas vytvořili pouze dvě brankové šance Lukášem Halatou a Biolkem, které ovšem gól neznamenaly, protože míč skončil na brankové konstrukci. S chutí hrající domácí celek nastřílel po výborném výkonu pět branek, o které se postupně podělili: Onufer, Láža, Liška (z pokutového kopu), Roháček a Žiška. Janovice: Přeček – Nezhoda (Sedlák), Žáčik, Pitřík, Kotala – M. Borovský, Liška, Onufer, Láža (Slanina) – Č. Roháček (Liďák), Žiška. Trenéři Václav Pěcháček a Jiří Petrželka. Metylovice: Michálek – Boháč, D. Halata, L. Halata, Kulhánek – Šimek, Kopčák, J. Němec (Rypka), Šlachta (Murka) – Platoš (Drastich), Biolek. Trenér Miroslav Somr.

10.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Řidič automobilu srazil chodce

Lyžaři. Ilustrační foto.

Podmínky pro lyžaře se lepší

Husa bez provázku a výcvik lavinových psů: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 18. a 19. ledna 2018.

Přísnější pravidla při měření emisí? Bez problémů!

Nevyhovující benzinové a dieselové motory mají na českých silnicích utrum. Stopku jim vystavila nová pravidla při kontrolách emisí. Stanice je napojena on-line na ministerstvo. Součástí je také pořizování fotek.

Oceláři vstřelili lídrovi jediný gól, o výhře Plzně rozhodl mladík Pour

/FOTOGALERIE/ Páté vítězství za sebou na ledě protivníků nepřidali. Hokejisté Třince byliv duelu 41. kola extraligy na půdě Plzně lepším týmem a lídra tabulky přestříleli, po gólu mladého Jakuba Poura z 35. minuty však produktivnější domácí vyhráli 2:1.