Jako na houpačce si museli připadat přítomní diváci na tomto utkání třetího celku se čtvrtým. Dobratice, které až do 65.minuty vedly, nakonec utkání ztratily a tato porážka je může hodně mrzet.

Spartak Lubina – TJ Dobratice 4:3 (2:2)

Domácí tým snad lépe začít ani nemohl. Již v 6. minutě se po rohovém kopu dostává k míči Klečková a Lubinští vedou 1:0. V 18. minutě se do další šance dostává domácí Tihelková, ale její střela míří nad branku hostů. Vzápětí uteče po pravé straně Skočková a střelou ke vzdálenější tyči překonává domácí brankářku Jurasovou – 1:1. Domácí se snažili o strhnutí vedení na svou stranu, ale branku nevstřelili a tak se ke slovu opět dostali hostující hráčky. Ve 28.minutě se Dobratice odhodlaly k útoku po levé straně a zcela volná Šmídová překonává brankářku domácích podruhé. Pro domácí mohlo být ještě hůř o pět minut později, když střela Veselé skončila jen těsně vedle pravé tyče domácí branky. Lubina se vyrovnávacího gólu dočkala až v závěru první půle. Hrubky v obraně hostí využila Čapková, která ideálně našla Tihelkovou a bylo to 2:2.

Domácí se po změně stran snažili utkání zvrátit na svou stranu a tak nevýraznou Holubovou vystřídala obávaná kanonýrka Marková. V 53.minutě se sice ještě hosté ujali vedení po střele Veselé a dorážky Šmídové, ale to byl nakonec poslední gólový zápis ze strany hostů. V 65. minutě bylo opět srovnáno, když další fatální chybu dobratických fotbalistek využila zcela volná Klečková. Po chvíli spadl domácím kámen ze srdce, když hosté zahrávali přímý kop, který skončil jen těsně vedle branky domácího týmu. Z následujícího protiútoku definitivně strhla Lubina vedení na svou stranu, když Marková využila další hrubé chyby v obraně. Záhy zahrávají hostující hráčky v pokutovém území rukou, jenže Marková nechává vyniknout dobratickou brankářku Skočkovskou. Šanci na zvrat má ještě v 81. minutě Veselá, jenže její střela skončila pouze na břevně. „Byli jsme dnes fotbalovější a to nakonec rozhodlo o naší výhře. Obě družstva si zaslouží za bojovnost a předvedenou hru pochvalu,“ zářil spokojeností po utkání domácí kouč Stibůrek. Hostujícímu trenérovi se však zápas hodnosti hůře: „Vývojem zápasu by spíše odpovídala a slušela remíza. Škoda našich hrubých chyb, které domácí dokonale využili a tím i nakonec zvítězili,“ řekl Jakub Melár.

Dobratice: Skočovská – Orečná, Spratková, Troszokowa, Školová – Heroková, Veselá, Šmídová, Dybová – Uhrová, Skočková. Střídaly: Fotopulosová, Sikorová, Michálková, Troszokowa, Parancová, Brantálová. Trenér: Jakub Melár.

Ostatní výsledky 17. kola:

DFK Holešov – AFC Veřovice 11:0 (6:0) – Branky: Samsonková 2, Háblová 2, Pechová, Stolařová, Brezanská, Bakalíková, Dobroslávková, Kuldová.

FC Vítkovice – Slovan Ostrava 0:7 (0:2) – Branky: Kotásková 2, Kubečková, Vilímková, Húšťavová, Jankovová, Hudcová.

Slavia Stachovice – FK Nové Sady 0:6 (0:3) – Branky: Lexová 4, Bartošková 2.

ČSAD Havířov – 1.FC Přerov 3:1 (1:1) – Branky: Hyklová, Minolová, Volfová – Mazalová.

TJ Krnov – Valašské Meziříčí 5:0 (3:0) – Branky: Fiedlerová 3, Šrajbrová, Schoberová.