V normální hrací době skončil zápas nerozhodně 1:1 a rozhodnutí padlo až v šesté sérii penalt: zlínský Zbožínek neproměnil, naopak Brezničan překonal brankáře Baránka a zajistil Třinci postup.

Zlínu přitom vyšel vstup do utkání a už v 5. minutě po akci Zúbka se Žůrkem doklepl míč do prázdné branky Malár. Třinci se ale podařilo v 26. minutě vyrovnat, po chybě hostující obrany skóroval Malíř. Od té doby už domácí fotbalisté, kteří hráli poprvé pod vedením nového trenéra Miroslava Kouřila, diktovali tempo a soupeře nepustili do žádné vážnější šance.

"Brzy jsme sice získali náskok, Třinec ale využil nedůraznou hru naší obrany a vyrovnal. Ve druhém poločase nás soupeř přehrál a zaslouženě postoupil," řekl po utkání novinářům trenér Zlína Pavel Hoftych. Třinec se v třetím kole utká se Slováckem.