Finstal Lučina – FC Kozlovice B 4:0 (1:0)

Ve vyrovnaném utkání se rozhodlo prakticky až v samém závěru střetnutí, kdy domácí využili úbytku sil hostujícího týmu. Již v úvodní minutě se Kozlovičtí dožadovali odpískání penalty za sražení Holuba dobíhajícím Gorošem, ale píšťalka sudího Karcha zůstala němá.

Domácí zahrozili v úvodu dvěma dobře zahranými standardními situacemi, ale ani jednu z nich nedokázali umístit mezi tři bílé tyče. To se povedlo až v minutě třinácté, když střelu domácího Mokryše nejprve gólman Mucha vyrazil před sebe a dobíhající Novák, který byl na hřišti sotva dvě minuty, otevřel skóre zápasu.

O sedm minut později prokázal své brankářské kvality Kielar, když zneškodnil šanci hostujícímu Krpcovi. Blízko vyrovnání byly Kozlovice ve 30. minutě, ale Holub střílel vedle domácí branky.

Ani po změně stran se obraz hry nezměnil. Diváci viděli vyrovnaný duel, s několika šancemi na obou stranách. Tak, jako například v 52. minutě, kdy hostující Balla hlavičkoval nebezpečně po trestném kopu, jenže gólman Kielar opět čaroval. Pozadu nezůstali ani domácí, kteří se málem prosadili v 63. minutě.

To se u lajny uvolnil Mokryš, jenže po jeho centru nezakončoval přesně Hojdyš. V závěrečné čtvrthodince se začal přeci jen projevovat fakt, že hosté přijeli k lídrovi okresní soutěže pouze v jedenácti lidech. Síly ubývaly, a toho zkušení domácí dokázali nakonec využít. V 75. minutě se po centru prosadil podruhé v zápase střídající Novák.

Osm minut před koncem utekl po levé straně Majer a levačkou nedal Muchovi šanci – 3:0. Čtvrtou branku oslavovali domácí příznivci v 88. minutě, kdy si na Švabkův centr z pravé strany naběhl Majer, který tak uzavřel celkový účet střetnutí.

„Já si myslím, že jsme zde neodehráli špatné utkání. Rozhodovalo se v samém závěru, kdy jsme odpadli fyzicky,“ řekl k utkání hostující trenér Jindřich Krpec. Druhé straně se samozřejmě zápas hodnotil daleko lépe.

„Utkání bylo až do závěrečné čtvrthodinky vyrovnané. Za stavu 1:0 si hosté vypracovali dvě slušné šance, které kdyby proměnili, tak mohlo být vše úplně jinak. Díky poctivosti a dobré práci naší zadní řady, jsme dnes nakonec neinkasovali. Pak už bylo jen otázkou času, kdy se prosadíme vepředu, a to přišlo v závěru střetnutí,“ řekl asistent domácího trenéra Petr Wiecek.

Rozhovor s předsedou fotbalového klubu Finstal Lučina Miroslavem Gorošem najdete zde.

Lučina: J. Kielar – Gančarčík, Gleta, Goroš, Uherek – Janáček (79. Švabek), Hruška (11. Novák), A. Kielar, Hojdyš – Majer, Mokryš. Trenér: Alois Mikunda.

Kozlovice B: Mucha – Sobotík, Ševčík, I. Krpec, Hruška – Balla, Tobola, Kubečka, Chýlek – Holub, Ermis. Trenér: Jindřich Krpec.

Diváci: 120, rozhodčí: Otakar Karch, žluté karty: Gančarčík – Balla, Ermis, Krpec.