S posledním dnem v roce se již po několik let loučí bývalí fotbalisté pražské Sparty a Slavie vzájemným derby utkáním. K této tradici se před několika lety přidali také hráči ostravských velkoklubů Baníku Ostrava a Vítkovic.

Letos však budou mít na Silvestra tuto možnost také fanoušci frýdecko-místeckých celků Válcoven plechu a TJ Slezan. „Po dobré zkušenosti z oslav 90 let našeho klubu, kdy se sešli bývalí hráči těchto dvou frýdecko-místeckých oddílů, vznikla myšlenka, abychom se vždy v poslední den v roce sešli a zavzpomínali tak společně na bývalé legendy, které těšily spoustu fanoušků ať už v barvách Válcoven, nebo sousedního Slezanu,“ nechal se slyšet předseda fotbalového klubu MFK Frýdek-Místek Radomír Myška.

Své nadšení neskrývala ani brankářská ikona Válcoven Svatopluk Schäfer. „Střetávat se pravidelně třebas i na Silvestra je super nápadem. Vzniklo to tak nějak spontánně, kdy se kluci sešli letos v září při oslavách a moc se jim to setkání líbilo. Věřím, že i pro zdejší fanoušky to bude zajímavé střetnutí, proč trávit předsilvestrovské dopoledne koukáním na pražské derby u televize,“ smál se bývalý gólman, který ve Stovkách působil v letech 1977 až 1990, kdy ve svých devětatřiceti letech musel mezi tři bílé tyče v době nechvalné korupční aféry.

První oficiální silvestrovské derby starých gard Válcoven a Slezanu se odehraje na umělé trávě ve Stovkách v sobotu 31. prosince od 10.30 hodin.