Hosté měli jistě ještě v živé paměti jejich ostudné loňské vyřazení od divizního Valašského Meziříčí, který je v úvodním kole Ondášovka cupu porazil 2:1. I proto chtěli Duhanovi svěřenci utkání s Novým Jičínem rozhodnout v co nejkratším čase. Již v 9. minutě se po Cabákově rohu trefil hlavou Staněk, ale rozhodčí Žádník gól pro faul zakončujícího hráče neuznal.

Hosté měli v té době častěji míč na svých kopačkách, domácí naopak velmi pozorně bránili. Ve 28. minutě sehráli Novojičínští rychlý brejk, kdy Gelnar posunul míč na pravou stranu a po centru Brunclíka zahrál obránce Wozniak v pokutovém území rukou. Pískala se samozřejmě penalta, kterou Brunclík s přehledem proměnil.

„V té chvíli jsem si vzpomněl na loňský pohárový zápas, ale klukům jsem na hřišti věřil. Máme dobrou kvalitu, ta se musela potom potvrdit,“ řekl po úvodním gólu náhradník Jiří Prokeš. Vedení vydrželo domácím pouhých šest minut. To z levé strany odcentroval Cabák a Soukup hlavou z bezprostřední blízkosti nedal mladičkému Hanusovi šanci. Ve 42. minutě poslal Soukup před branku přízemní centr a jeho parťák z útoku H. Prokeš pravačkou obrátil průběh zápasu – 1:2.

Druhá půle začala šancemi hostujícího Soukupa či nepřesné hlavičce domácího kapitána Bajera. Až v 57. minutě našel H. Prokeš zpětnou přihrávkou nabíhajícího Žabáka, který se trefil placírkou přesně k tyči – 1:3. Gólové hody pohárového zápasu nadále pokračovaly.

Po hodině hry se nádherně do míče opřel Bajer a s pomocí obou tyčí vykřesal pro svůj tým jiskřičku naděje – 2:3. Valcíři v závěru duelu potvrdili své kvality, když se v 78. minutě nejprve trefil do šibenice Literák a jistotu postupu do 2. kola poháru zpečetil v 84. minutě střídající J. Prokeš.

Frýdek tak v dalším kole poháru nastoupí na hřišti divizního Brumova, který překvapivě vyřadil po penaltách druholigový Zlín. Hraje se ve středu 10. srpna na hřišti soupeře. „Myslím, že jsme odehráli celkem pěkné utkání. Stanovenou taktiku kluci na hřišti dodržovali, máme ale mladý tým, takže nás nakonec zkušenější soupeř trestal. I přes porážku kluky v šatně pochválím,“ řekl krátce po utkání domácí kouč Jan Koval.

„Utkání mělo dvě roviny. Jedna je ta, že jsme prohrávali 1:0 a museli utkání otáčet. Ta druhá, že jsme od začátku zápasu nehráli vůbec špatně. Museli jsme útočit do přehuštěné domácí obrany, i přesto jsme se dokázali pětkrát prosadit,“ dodal hostující trenér Milan Duhan.

FK Nový Jičín – MFK Frýdek-Místek 2:5 (1:2)
Branky: 28. Brunclík (pk), 60. Bajer – 34. Soukup, 42. H. Prokeš, 57. Cabák, 78. Literák, 84. J. Prokeš. Rozhodčí: Žádník – Kubica, Seidl. ŽK: 78. Bartoš – 58. Literák. Diváci: 260

Nový Jičín: Hanus – Brunclík, Bajer, Nippert, Farkaš – Hanzelka, Kalich, Hes (84. Málek), Tobola – Bartoš (82. Smolarčík), Gelnar. Trenér: Jan Koval
Frýdek-Místek: Lužný – Švrček, Staněk, Wozniak, Literák – Chýlek (57. Kostorek), Cabák, Grussmann (64. J. Prokeš), Byrtus – H. Prokeš (83. Fromelius), Soukup. Trenér: Milan Duhan