Ve středu Valcíři odehráli přátelský duel s druholigovými Vítkovicemi, které vyhrály vysoko 8:1. Svěřencům Michala Hubníka se však nepovedl ani čtvrteční duel na půdě prvoligové Karviné, která svého soupeře v přípravě na restart Fortuna ligy smetla sedmi góly.

Karviná byla od začátku jasně lepší a nebezpečnější. Rána Qoseho ještě skončila na břevně, poté Rundič neproměnil penaltu, ve 24. minutě už se ale karvinští dočkali a zásluhou Taiwa šli do vedení. Stejný hráč vzápětí přidal i další gól a o dvě minuty později dával Ba Loua už na 3:0.

Ve druhé půli Valcíři dostali další čtyři góly, jeden z nich si přitom dali sami, a prohráli vysoko 0:7. „V obou zápasech jsme byli sparingpartnery týmům, kteří po víkendu rozehrají znovu své soutěže. My jsme naopak na samém začátku všeho. Na většinu kluků navíc dolehla únava ze středečního střetnutí,“ řekl po zápase kouč Frýdku-Místku Michal Hubník, jehož svěřenci v úterý doma přivítají Baník Ostrava B.

MFK Karviná - MFK Frýdek-Místek 7:0 (3:0)

Frýdek-Místek: Zouhar (J. Málek) - Kebísek (Dudek), Koňařík (Forch), Drozd, Hykel - Jurča (Křenek), Skwarczek (Hurta), Žák (Benc), J. Mikulenka (Raab), Varadi (Hammer) - Žondra (Hajnoš). Trenér: Hubník.

Branky: 24. a 28. Taiwo, 30. Ba Loua, 46. Lingr, 67. vl. Hajnoš, 68. Petráň, 75. Vukadinović.