Frýdlantští měli nejprve narazit na Hlučín, místo toho ale nakonec dorazil ze Slovenska Javorník Makov. Utkání se hrálo po rozlučce Radima Wozniaka a navíc na složitém terénu. „Celý den pršelo, na hřišti to bylo poznat. Terén byl hodně podmáčený a zničený,“ uvedl kouč 1. BFK Martin Šrámek.

Frýdlantští proti Makovu odehráli vyrovnanou partii. „Byl to těžký zápas, fyzicky hodně náročný,“ řekl Šrámek. Zdálo se, že duel skoční bez branek, hosté ale po frýdlantském zaváhání ve středu hřiště v 85. minutě udeřili a vstřelili jediný gól zápasu. „Bylo to naší nepozorností, škoda. Každopádně dnes tam moc šancí nebylo a zápas byl spíše o bojovnosti,“ komentoval průběh utkání Šrámek.

Jak taky frýdlantský kouč uvedl, Makov byl nejsilnějším týmem, na který se svými svěřenci v přípravě dosud narazil. „Měli tam plno hráčů, kteří působili v Žilině. A šlo to poznat,“ dodal Šrámek.

1. BFK Frýdlant nad Ostravicí - ŠK Javorník Makov 0:1 (0:0)

Frýdnant nad Ostravicí: Prepsl - Střižík, Švrček, Marek, Dvořák - Staněk, Šafner, Juříček - Milar, Wludyka, Velička. Střídali: Jež, Soukup, Kučera, Svatonský. Trenér: Šrámek.