Krajský přebor mužů

Víkendové 19. kolo krajského přeboru mužů přinese v dnešním odpoledni dva velmi zajímavé duely. V Jakubčovicích, které momentálně vedou tabulku, se představí druhý Nový Jičín. Ten zase na jaře ještě nedokázal bodovat. Naopak v pohodě hrající třetí Český Těšín hostí čtvrtou Lokomotivu Petrovice. Zajímavé zápasy se hrají ale i na druhé straně tabulky. Vratimovští dnes přivítají na svém stadionku poslední Bruntál. Hosté jsou povzbuzeni domácí remízou s Lískovcem.

„Bude to jednoznačně klíčový zápas jara,“ řekl trenér Bruntálu Karel Stefanovský. Ten bude věřit na hřišti nejen kapitánu Zbyňku Pánkovi. „Doma jsme ty tři body měli uhrát, venku se budou totiž získávat hůř. Pokud však neuspějeme ve Vratimově, tak záchranu soutěže vidím celkem bledě. Ale uvidíme.“ Hosty navíc v průběhu týdne posílil albrechtický Martin Žíla, který může nastoupit jak v obraně, tak v záložní řadě. „Je to velmi dobrý univerzál, hrát může prakticky na všech postech kromě ofenzívy,“ uvedl Stefanovský, který možná bude postrádat Michnu a nejlepšího střelce týmu Demitera.

Krajský přebor, 19. kolo

Sobota 4. dubna

Petřkovice – Frýdlant n. O. 15.30, Hájek a Synové – Nový Jičín 15.30, Český Těšín – Lok. Petrovice 15.30, Vratimov – Slavoj Bruntál 15.30, Lískovec – Bohumín 15.30.

Neděle 5. dubna

Krnov – Pustá Polom 15.30, Oldřišov – Bohuslavice 15.30, B. Albrechtice – Háj ve Slezsku 15.30).

I. A třída, skupina B

V druhé nejvyšší krajské soutěži budou fotbaloví fanoušci jistě zvědavi, zda duo Dětmarovice – Smilovice dokáže smazat bodový náskok vedoucí Čeladné. Ta se zase bude opírat nejen o výborné podzimní výsledky, ale také i o fakt, že na jaře se Čeladenští představí hned v deseti případech na domácím hřišti.

I. A třída, sk. B, 17. kolo

Sobota 4. dubna

Čeladná – Raškovice 15.30, Dětmarovice – Brušperk 15.30, Horní Suchá – Příbor 15.30, Stonava – Stará Bělá 15.30.

Neděle 5. dubna

Lichnov – Dolní Datyně 15.30, Libhošť – Smilovice 15.30, Bystřice n. O. – Staré Město 15.30.

I. B třída, skupina C

Skupina C je co se počtu okresních zástupců nejpočetnější. Proto není divu, že se v každém týdnu odehraje nějaké to okresní derby. Nejinak je tomu i o tomto víkendu. Do Hnojníku dnes zavítá vedoucí tým soutěže z Mostů u Jablunkova, druhé Oldřichovice zase hostí sedmý Hrádek. Zítra se pak odehraje derby v Jablunkově, kde budou chtít uspět fotbalisté Sedlišť. „Kluci se už na první jarní utkání těší. My bychom chtěli v Jablunkově navázat na náš úspěšný podzim,“ přeje si trenér Sedlišť Petr Bauman.

I. B třída, sk. C, 17. kolo

Sobota 4. dubna

Záblatí – Dobrá 15.30, Hnojník – Mosty 15.30, Vendryně – Dolní Datyně 15.30, Oldřichovice – Hrádek 15.30, Slavoj Petřvald – Nýdek 15.30.

Neděle 5. dubna

Jablunkov – Sedliště 15.30, Inter. Petrovice – Nebory 15.30.

I. B třída, skupina D

Zápas roku mají před sebou fotbalisté Metylovic, kteří v podzimní části soutěže ukořistili pouhé čtyři bodíky. V nedělním odpoledni přivítají svěřenci trenéra Tomáše Tvrdého na svém hřišti předposlední Velké Albrechtice. Ty v úvodním jarním kole podlehly na svém hřišti vedoucím Janovicím 1:5. „Náš podzimní kádr zůstal v podstatě pohromadě. Odešel akorát František Musil (do Smilovic, poznámka redakce). Jsem rád, že se nám podařilo udržet Ondřeje Němce, který měl myšlenky s fotbalem skončit. Přípravu jsme začali už 3. ledna a zúčastnili jsme se zimního turnaje v Rožnově. Tam jsme nakonec dvě utkání vyhráli, dvě remizovali a tři prohráli. O minulém víkendu jsme v generálce porazili Bašku 2:1,“ řekl před důležitým utkáním trenér Metylovic Tomáš Tvrdý.

Také další z okresních zástupců, tým Fryčovic, čeká důležitý zápas o záchranu. Soupeř bude ale daleko zdatnější – třetí Vlčovice. „Přípravu jsme absolvovali na zimním turnaji v Novém Jičíně. Bohužel se nám nevyhýbaly zranění. Prokop si utrhl vazy v koleni, Zdarsa je zase po operaci menisku. Bude to hodně těžké,“ rmoutil se před zahájením jarní sezony trenér Fryčovic Miroslav Polášek. Ten se již nebude moci spoléhat na dva Frýdečáky Ursiniho (nyní v Lískovci, pozn. red.) a Škoríka (Frenštát). „Ale zpátky se k nám vrátili Rumel z Lískovce a René Galásek z Palkovic. Do branky máme navíc ještě Zapletala se Sikorou,“ dodal Polášek.

Na jarní premiéru se ale ve Fryčovicích těší. „Doma by se prohrávat nemělo. I když hrajeme proti třetímu celku tabulky, tak chceme pro výhru udělat vše. Jde o úvodní zápas, to se síly soupeřů těžko odhadují. Uvidíme,“ řekl na závěr Polášek.

Lídr tabulky z Janovic přivítá v zítřejším odpoledni v domácím prostředí Odry. Ty si v minulém týdnu poradily s Tichou 3:0.

I. B třída, sk. D, 17. kolo

Sobota 4. dubna

Fryčovice – Vlčovice 15.30, Suchdol – FC Bílovec 15.30.

Neděle 5. dubna

Metylovice – V. Albrechtice 15.30, Janovice – Odry 15.30, Tichá – Polanka 15.30, Starý Jičín – Kateřinice 15.30, Petřvald n. M. – Kozlovice 15.30. (sch)