I. B třída – skupina C

Hnojník – Sedliště 7:3 (3:2)

Domácí připravili terén dle svých možností a na jeho podmáčeném povrchu se pohybovali jako ryba ve vodě. Hosté přitom měli dobrý nástup do utkání, když se v 10. minutě ujali vedení brankou Weissmanna po přihrávce Prokeše. Branka ale naopak celek Hnojníku nabudila a jeho hráči začali předvádět pěkné přímočaré akce, bylo na nich vidět, že se fotbalem baví. Během deseti minut otočili stav na 3:1. Bylo to především zásluhou střelecké potence Kušniráka, který nejprve po centru Jochymka vyrovnal na 1:1, pak si po další pobídce téhož hráče zpracoval míč a otočil skóre zápasu. To však ještě nebylo všechno, neboť po nedovoleném zastavení Macha se postavil k penaltě a záhy se radoval z čistého hattricku. Těsně před přestávkou sice Sekanina po standardní situaci snížil, ale domácím to nevzalo bojovou náladu. V 73. minutě svítil stav na ukazateli skóre již 7:2 a o dvě minuty později stanovil konečný výsledek na 7:3 po samostatném úniku Prokeš. „Domácí hráli s chutí, naše pasivní obrana a nedostatečné obsazování hráčů umožňovalo soupeři excelovat,“ řekl po utkání zklamaný brankář hostí Daniel Majer.

Branky: Kušnirák 4 (1x z pk), Walica, Mach, Lamoš z pk – Weissmann, Sekanina, Prokeš.

Hnojník: Lamoš – T. Jantoš – P. Rusz, Pieter – A. Klus (75. Krawiec) – P. Jantoš, Walica, M. Stryja, Mach – Kušnirák (80. R. Stryja), Jochymek (65. Hlávka). Trenér: Milan Jantoš.
Sedliště: D. Majer – Valas – Ručka, Verlík, T. Majer, Smichovič – Prokeš, Sekanina, Berka, Tluček (30. Juřica) – Weissmann (79. Krpel). Trenér: Jaromír Sládek.

Hrádek – MFK Karviná B 4:1 (1:0)

Nečekaným výsledkem skončila středeční dohrávka mezi oslabenými týmy Hrádku a Karviné hrající bez posil z áčka. Zatímco domácí usilují pláchnut hrobníkovi z lopaty, hosté pomalu chladí postupové šampaňské. V Hrádku si na ně museli nechat zajít chuť. Po rohovém kopu Dudy totiž otevřel skóre uzdravený Szlauer. Na dva nula zvýšil Stoszek, jemuž po úniku v tandemu s M. Pavkem naservíroval míč Duda. Hostům se povedlo po nedorozumění obránců a přesné střele placírkou k tyči snížit, ale na zvrat tentokrát neměli. Kapitán Duda měl prsty také ve třetím gólu – na jeho centr z přímého kopu za obranu si naběhl trenér Franek a zvýšil na 3:1. Pět minut před koncem byl ve vápně sražen Schneider a Stoszek z pokutového kopu završil překvapení kola.

Hrádek: Fuják – Z. Turoň – Szlauer, Čapek – Paszek – M. Pav, T. Stoszek, Duda, Schneider – T. Kantor (90. Goryl), J. Pav (40. Dorda, 65. S. Franek). Trenér: Stefan Franek.

Mosty - Dobrá 2:1 (1:0)

Na malém hřišti v Návsí byl k vidění tvrdý boj a nikoliv pohledný fotbal. Balón byl povětšinou ve vzduchu. Hlavičkových soubojů, strkanic a faulů bylo nespočítaně. Jako první zahrozili hosté již po třech minutách, když po kolmici Palarčíka běžel sám na brankáře domácích Filipčík. Ten však svou tutovku trestuhodně zahodil. O dvě minuty později se radovali naopak domácí. To T. Nieslanik hodil dlouhý aut na malé vápno Běhalovi a ten hlavou rozvlnil síť. D. Nieslanik, P. Kufa a mladý Kolář měli špatně seřízenou mušku, ale po obrátce se odražený míč po přímém kopu D. Nieslanika dostal ke Kufovi, jenž z 25 metrů vystřihl báječnou střelu z první, na kterou gólman nezareagoval. Zvýšení měl na hlavě T. Nieslanik, ale brankář hostů se dostal k míči včas a stihl jej chytit ještě před čárou. Chvíle Dobré přišla až v nastaveném čase, po rozehrané standardní situaci a přesném centru se Rajnochovi povedlo snížit na konečných 2:1. „Jsem moc rád, že jsme mohli toto utkání absolvovat bez našich klíčových hráčů Herníka, Nikla a Imrička. Zápas byl vynikajícím testem především pro naše mladé hráče, kteří v utkání obstáli. Dokázali se přizpůsobit jak malému hřišti, tak i tvrdé hře soupeře. Utkání až tak pohledné nebylo, měli jsme ale zvítězit. Mosty však daly dvě branky a my pouze jednu. A ta přišla navíc dost pozdě, takže domácí zvítězili zaslouženě. Soupeři gratuluji,“ řekl po utkání hostující kouč Tomáš Zářický.

Mosty: Datko – Kapsia – Šuška (80. Macurák), D. Nieslanik – I. Lysek – S. Kufa, T. Nieslanik, P. Kufa, Šafařík (70. Szotkowski) – Běhal (18. Kolář), Lukoš. Trenér: Vítězslav Bazgier.

Dobrá: Glogar - Kendzior, T. Damek, Gryžboň, Bednárek (Baran) - Figura, Fojtík, Rajnoch - Filipčík, Palarčík (Horáček), Šmahaj. Trenér: Tomáš Zářický.

Utkání I. B třídy – skupiny D mezi Fryčovicemi a Petřvaldem na Moravě se z důvodu podmáčeného terénu opět odložilo. Soupeři se dohodli na náhradním termínu, a to na středu 16. června od 17.30 hodin.

(rom, zd)