Fotbalisté Jablunkova vstřelili šest branek

Region - V I. B třídě, skupině C, se vedoucí Mosty na těsné domácí vítězství s Dobrou hodně nadřely. Na druhou příčku poskočily Sedliště, které v přímém souboji o tuto příčku předčily tým Oldřichovic.

21.4.2009

V souboji o druhou příčku tabulky byly úspěšnější Sedliště.Foto: Marian Kiedroń

Důležité body k záchraně získali jak fotbalisté Jablunkova, tak i Vendryně. Ve skupině D vrátili janovičtí hráči Kateřinicím porážku z podzimu i s úroky. Střelecky se prosadili hlavně exligisté Látal se Samcem. Oba dali po dvou brankách.

I. B třída – skupina C

Mosty - Dobrá 1:0 (1:0)

Domácí hráči sice splnili roli favorita, ale žádná ostrostřelba se nekonala. „Domácí tradičně vsadili na nakopávané míče a následné osobní souboje. Nám trvalo celý první poločas, než jsme se vyrovnali v tvrdosti a důrazu,“ řekl hostující trenér Tomáš Zářický. Úvodní příležitosti domácích neproměnili Běhal a pak dvakrát T. Nieslanik.

Zahrozili ale i hosté. Baran ale po centru Šmahaje svůj tým nepotěšil. Ve 30. minutě se po souhře V. Lyska a Kufy trefil domácí T. Nieslanik a lídr skupiny C se ujal vedení. Čtyři minuty před přestávkou se domácí čertili na rozhodčího, když střet Glogara s T. Nieslanikem posoudil jako čistý. Ve druhém dějství na úkor fotbalové krásy přibylo bojovnosti.

V 59. minutě zakončoval hostující Palarčík, jenže jeho slabá střela Datka nepřekvapila. Na konečný výsledek pak neměla vliv ani červená karta, kterou deset minut před koncem za protesty uviděl mostecký V. Lysek.

Mosty: Datko – Klečacký – V. Lysek, J. Bažant, D. Nieslanik – A. Bažant (60. M. Konderla), Kufa, I. Lysek, Mucha – Běhal (80. Jopek), T. Nieslanik. Trenér: Pavel Vavřač.

Dobrá: Glogar – R. Nikl, Zicha, Imričko, Šmahaj – Bednárek – Herník, Palarčík - Papřok (Javorek) – P. Baran (Platoš), Filipčík. Trenér: Tomáš Zářický.

Hnojník - Hrádek 2:1 (0:1)

O něco lepší dojem v prvním poločase vzbuzovali hosté. Do vedení se dostali po Sztulově přistrčení a výstavní ráně Dudy. V dalších gólových příležitostech pohořeli Sztefka a Stoszek, kteří měli branky doslova na dosah. Na opačné straně mohl vyrovnat Kušnirák, ale po centru Krawiece prováhal vhodný okamžik ke střele.

Tři body nakonec přece jen zůstaly doma. O vyrovnaní se po akci Pietera s Jantošem postaral Rusz. Gól znamenající tři body po Walicově centru vsítil Stryja. V nastavení si T. Jantoš neporadil s centrem Moráně a Stoszek po krátkém sólu mířil mimo.

Hnojník: Pielesz – Majer – Pieter, M. Stryja – Glac, Rusz – Krawiec (90. Moráň), T. Jantoš, Kušnirák, Walica – R. Stryja (88. Lamoš). Trenér: Marian Kuczyński.

Hrádek: Kawulok – Sztula – Pszczolka, Z. Turoň – Bojko – T. Stoszek, Duda, Paszek, L. Byrtus (46. R. Jochymek) – Sztefka, T. Kantor. Trenér: Karel Hazuka.

Oldřichovice – Sedliště 0:2 (0:2)

Utkání druhého celku tabulky se třetím přineslo pohledný fotbal. Hosté nastoupili se zahuštěným středem hřiště, osobně si pohlídali domácí opory Stoszka s Mauritzem a podnikali nebezpečnéné brejky. Náramně jim navíc vyšla úvodní čtvrthodinka. V 7. minutě přesný Halamův centr našel Sekaninu a ten nedal domácímu brankáři Saganovi žádnou šanci. V 15. minutě zahrávali hosté rohový kop, na který si nejvýše vyskočil Szlauer a hosté rázem vedli o dvě branky.

Domácí byli z takovéhoto vývoje zápasu zaskočeni a brankáře Majera vyzkoušeli nebezpečně až ve 40. minutě. Po změně stran nastoupily Oldřichovice s enormní snahou o vyrovnání a v 50. minutě předvedl brankář Majer nevídaný zákrok, když konečky prstů vytáhl prudkou střelu Stoszka z šibenice.

Postupem času ubýval domácí tlak na intenzitě, a ani závěrečná pětiminutová přesilovka při vyloučení Kovalčíka po druhé žluté kartě nepřinesla brankový efekt. „Musím své svěřence pochválit za perfektní kolektivní výkon,“ nezakrýval spokojenost s předvedenou hrou vítězného celku trenér Bauman.

Oldřichovice: Sagan – Vlachovič, Michal Sikora, Štěrba (75. Martin Sikora), Dytko – Šinál, Stoszek, Mauritz, Niemiec – J. Sikora (70. Worek), Huczala. Trenér: Marián Krajčovič.

Sedliště: D. Majer – Verlík, Bialý, T. Majer, Kovalčík – Sekanina, Halama, Otýpka (80. Karpeta), Szlauer (75. Koníček) – L. Smichovič, Juřica (88. M. Smichovič). Trenér: Petr Bauman.

Vendryně – Nýdek 3:2 (2:2)

Hosté začali jako z partesu a už po patnácti minutách vedli o dva góly. Nejprve si našel cestu do sítě přímý kop Hadravy (trefě předcházel střet brankáře Csikána s Babilonem). Druhý gól padl poté, co Urbaczka ztratil míč, Jurčega podnikl rychlý brejk, míč pak předal Farugovi, který se nemýlil.

Domácí hráči se však postavili na nohy. Na 1:2 z pokutového kopu snížil Csikán, s vyrovnáním po samostatné akci přispěchal Chwastek. Vítězný gól domácích zkraje druhého dějství vstřelil hlavou Gurecký. Příležitosti Cymorka a šikovného Spratka zůstaly již nevyužité.

Vendryně: Csikán – Jochymek, Broda, Fojcik – Kohut, T. Sikora, Divina, R. Cymorek, Gurecký (60. Kopka) – Chwastek (89. Škombár), Urbaczka (65. Stiskala).Trenér: Zdeněk Černek

Nýdek: J. Kantor – Hadrava – Frýda, Mazurek (87. Dědič) – Babilon – Strokosz, Tlacháč, Faruga, Spratek – Jurčega (46. Swaczyna), D. Mitrenga (80. R. Konderla). Trenér: Radek Šulák.

Petřvald – Nebory 0:2 (0:1)

Přestože se fotbalistům Nebor na jaře příliš nevede, v Petřvaldě dosáhli na nesmírně cenné vítězství. U obou hostujících gólů byl exekutor rohových kopů Kopec. První branku dal po závaru Vranka a druhou po náběhu urostlý Oborny. Další slibné možnosti neproměnili Cieslar s Mendrokem. Domácí jedenáctka měla trochu smůly, protože dvě střely zastavila konstrukce Pyszkovy brány.

Nebory: Pyszko – Roček – Oborny, Osmanczyk, Mrozek – Turoň, R. Byrtus, Kopec, Vranka – K. Cieslar (85. Potiorek), R. Mendrok. Trenér: Radek Morcinek.

Jablunkov – Petrovice 6:0 (2:0)

Přestože v poli jednoznačná převaha Jablunkova znát nebyla, v obou pokutových územích měli hostitelé výrazně navrch. První gól vsítil po docela náhodné situaci J. Martynek, druhou branku po kiksu gólmana přidal Szotkowski. Tentýž fotbalista měl v druhé části zápasu další šance, jenomže napálil tyč a pak poslal míč do náruče rezervního brankáře, na něhož krátce předtím nevyzrál ani F. Martynek.

Domácí borci však nepolevili a přidali další góly. Nejprve se po narážečce s Čmielem prosadil Szotkowski, pak bez zaváhání propálil gólmana F. Martynek. Své střelecké mini představení třetím gólem ukončil Szotkowski a tečku za utkáním udělal v den zápasu dvacetiletý Čmiel.

Jablunkov: Fuják (82. Chýlek) – M. Kluz – Szücs, P. Hudzieczek, Straka – J. Martynek, J. Čmiel, T. Cieslar (66. D. Delina), Schober – F. Martynek (75. Marekwica), Szotkowski. Trenér: Alois Sikora.

I. B třída – skupina D

Fryčovice – Odry 2:3 (1:2)

Domácí nakonec nastoupili s uzdravenými oporami Konečným a Hélem a v prvních pěti minutách si vypracovali dvě stoprocentní šance Šlachtou. Ty však neproměnili a tak se ke slovu dostali hosté. V 8. minutě využili zaváhání brankáře Zapletala a hned dvě minuty nato hrubku obranné řady. Ostrostřelec Rumel dostal zachraňující se fryčovický kolektiv do hry kontaktní brankou z trestného kopu z hranice šestnáctky ve 22. minutě.

Srovnáno bylo v 51. minutě, kdy opět Rumel využil hrubou chybu hostujícího brankáře. Domácí pak ve snaze strhnout vedení na svou stranu v 65. minutě provedli dvojí střídání, ale nepřineslo to žádný efekt. Naopak hosté přidali v 74. minutě třetí trefu za záda nepříliš jistého Zapletala, která rozhodla o tříbodovém exportu do Oder.

Fryčovice: Zapletal – R. Galásek (67. Randják), Žurovec, Konečný, D. Galásek – Blažek, Baran, Dětský (67. Žídek), Hél – Šlachta, Rumel. Trenér: Miroslav Polášek.

Janovice - Kateřinice 4:0 (1:0)

Domácí favorit zdolal s přehledem snaživého soupeře především díky střelecké produktivitě bývalých ligových hráčů Látala a Samce. První branku utkání vstřelil ve 43. minutě Látal, který prudce prostřelil hostujícího brankáře z těžkého úhlu. Druhá branka přišla v 58. minutě, kdy si na centr Matějky naběhl Samec a hlavou navýšil skóre. Na třetí branku čekali diváci pouze minutu. K volnému přímému kopu z dvaadvaceti metrů se postavil Látal a brankář hostí neměl šanci. Konečnou podobu výsledku stanovil v 76. minutě Samec, který zúročil přesný centr Látala. Exligisté tentokrát prostě koncertovali.

Janovice: Lužný – Kostura, Liška, Pitřík (72. Šimek), Lys – Matějka, Vicher, Látal, Machander – Samec, Žižka (46. Karásek). Trenér: Dalibor Laža.

Metylovice – Polanka 3:4 (2:1)

Domácím vyšel úvod střetnutí, kdy Rypka nahrál Platošovi a ten z brejku přehodil gólmana 1:0. O chvíli později zahrávali domácí dlouhý aut a David Halata střelou z voleje zvyšoval již na 2:0. Ve 36. minutě ovšem hosté zahrávali z dálky trestný kop a přízemní střela nachytala gólmana Přečka 2:1.

Po změně stran se hostům podařilo vyrovnat a následně po rohovém kopu dokonce zcela obrátit skóre zápasu na 2:3. Další vyrovnání přinesl roh Rypky a J. Němec hlavou do protipohybu gólmana – 3:3. Rozhodnutí přišlo v závěru, kdy hosté po brejku vstřelili čtvrtou branku. Domácím se tak šance na záchranu soutěže stále zmenšují.

Metylovice: Přeček – Smilovský (Červenka), Drastich, J. Němec, Urbančík – Kulhánek (Machů), L. Halata, Fulnek, D. Halata – Rypka, Platoš. Trenér: Tomáš Tvrdý.

Starý Jičín – Kozlovice 1:0 (0:0)

Utkání ve Starém Jičíně nakonec rozhodl jediný gól, který přišel v 68. minutě po brejkové situaci a jejím autorem byl domácí Barvenčík. Domácí mohli jít do vedení ve 32. minutě, kdy hostující stoper promáchnul, ale gólman Mucha následně sólový nájezd domácího útočníka zlikvidoval.

Těsně po změně stran nastřelil M. Krpec břevno. Tentýž hráč měl ještě kolem 64. minuty dvě čisté gólovky, bohužel neuspěl. Kozlovičtí tak ani ve třetím jarním zápase nebodovali.

Kozlovice: R. Mucha – Chýlek, Pavel Krpec, Žídek, Žáček – Eliáš, Jan Harabiš, Bonk, Elek (87. Pištek) – Navrátil (84. Balla), Martin Krpec. Trenér: Miroslav Vyvial. (rom, zd, sch)

21.4.2009 VSTUP DO DISKUSE

Snímky zachycují prvňáčky ze základní školy v Dobraticích. Třídní učitelkou je Ivana Ďugová.

Představujeme prvňáčky ZŠ v Dobraticích

Nehoda vlaku s osobním autem v Hnojníku.
10

Vlak na přejezdu v Hnojníku smetl osobní automobil

V regionu se opět budou zpívat koledy s Deníkem

Již posedmé se bude ve středu konat adventní akce s názvem Česko zpívá koledy s Deníkem. I letos se tak lidé spojí v jeden čas a vytvoří nádhernou chvilku.

Škola v Místku vyhrála s krmítkem deset tisíc korun

Technické služby Frýdku-Místku uspořádaly soutěž pro základní školy. Tentokrát o nejlépe vybavenou školní zahradu krmítky pro ptactvo. Technické služby dodaly školám materiál.

Třinec vyřadil Brynäs a je v semifinále Ligy mistrů

Na historický úspěch dosáhli hokejisté Třince. Tým trenéra Václava Varadi vyhrál na ledě švédského Brynäs 5:3 a postoupil do semifinále Ligy mistrů, kde v polovině ledna narazí na celek Jyväskylä z Finska.