Dětmarovice – Janovice 1:3 (0:2)

V dlouho očekávaném šlágru kola na sebe narazily první dva týmy soutěže a skutečně se bylo na co dívat. Začátek duelu přinesl vyrovnaný souboj. Do první šance se dostal hostující Žižka, který běžel sám na brankáře. Na hranici šestnáctky byl stažen za dres a následoval přímý kop. Pařenica z něj trefil břevno, ale následnou dorážkou Matějka rozvlnil domácí síť. Dětmarovičtí mohli vyrovnat ve 28. minutě, ale po nebezpečné skrumáži Kramář zachránil. Ve 43. minutě po centru ze strany Žižka prodloužil na Pařenicu a ten dělovkou prostřelil brankáře.

Po změně stran začali domácí tlakem a skórovat se jim podařilo po hodině hry dorážkou z bezprostřední blízkosti. V dalším průběhu se útoky střídaly po obou stranách, ale definitivní rozhodnutí přišlo až v samotném závěru. V 91. minutě byl v domácím vápně faulován Pitřík a nařízenou penaltu proměnil Pařenica. Hosté se tak bodově dotáhli na svého soupeře z čela tabulky.

Janovice: Kramář – Střižík, Drozd, Látal, Lys – Matějka, Vicher, Vyvial (75. Škorík), Vokoun (85. Pitřík) – Žižka (89. Karásek), Pařenica. Trenér: Dalibor Láža.

Smilovice – Staré Město 3:2 (1:0)

Hosté byli velice blízko k zisku tří bodů, nakonec ze Smilovic odjížděli s prázdnou. V bojovném utkání se jako první střelecky prosadili domácí, když v závěru první půle odcentroval ze strany Pokluda a Szuscik hlavou překonal brankáře Balka. „Do druhé půle jsme nastoupili s úmyslem vstřelit rychle druhý gól,“ prozradil plány domácího celku trenér Pavel Smatana. Realita však byla na hřišti zcela jiná. To nejprve Růžička srovnal na 1:1 a v 73. minutě po chybě brankáře zvyšoval Adámek na 1:2 pro hostující celek. Když už to vypadalo na překvapivé vítězství Starého Města, udeřil v 89. minutě po centru Pokludy přesně mířenou střelou Noga. Ani remíza nakonec nevydržela. V 93. minutě našel Ganczarczyk rozeběhnutého Pokludu a ten rozhodl o šťastné výhře domácího celku. „Kluci si možná mysleli, že to půjde na hřišti samo. Ještě že nám ten závěr nakonec vyšel,“ smál se po utkání Smatana.

Smilovice: Bašanda – D. Melár, Jiří Topiarz, Kocur, Divina (75. M. Topiarz) – L. Kohut (86. Balvar), Pokluda, M. Kohut (67. Barteczek), Szuscik – Noga, Ganczarczyk. Trenér: Pavel Smatana.
Staré Město: Balko – Adámek, Lýsek, Recman, Vojkovský – Papřok (46. Roman), Talaš, Šafranko – Proschl (88. Tobiáš), Růžička. Trenér: Petr Nogol.

Stonava – Bystřice 3:2 (0:1)

Bystřice svůj solidní výkon podložila dvěma góly. Turoněm zahrávanou standardní situaci poslal hlavou do sítě Komár a po přihrávce Štvrtni proměnil sólo Maier. Další gólovky měli Maier, Martynek a Štvrtňa, který napálil tyč. Ve druhé části hry se za stavu 0:2 začaly dít věci. „Gólu na 1:2 předcházel faul na Škarku, trefě na 2:2 čtyřmetrový ofsajd. Sudí vedli zápas jednostranně,“ hněval se hostující trenér Petr Bauman.

Bystřice: M. Mrozek – M. Bauman – J. Rusz (70. Lorenzini), P. Turoň, Vávra (26. L. Pyszko) – Komár, Marek Szuscik, Štvrtňa, Škarka – F. Martynek, Maier. Trenér: Petr Bauman

Libhošť – Raškovice 3:3 (2:1)

Předposlední celek průběžné tabulky šel po chybě hostující obrany do vedení již po sedmi minutách hry. Deset minut před přestávkou vyrovnal po Musálkově rohu hlavou Kacíř. Remízový stav však do poločasu nevydržel. Ve 40. minutě chyboval při odkopu Kopecký a domácí opět trestali. V 65. minutě vstřelili domácí třetí branku ze situace, která dosti zaváněla ofsajdovým postavením. Hosté se však nevzdali a po brankách Schwarce a V. Školy se dočkali nakonec spravedlivého vyrovnání. „Zápas se musel líbit, hrálo se nahoru dolů. Z našeho celku se mi líbil mladík Schwarc. Příchodem Causidise se naše hra zvedla, měli jsme tu vyhrát,“ řekl po utkání hostující kouč Vladimír Šindler.

Raškovice: Kopecký – Zeman, J. Škola, Špadt, Kacíř – J. Škapa (70. Klimek), R. Škapa (41. Causidis), V. Škola, J. Musálek – Vochta, Schwarc (81. Feike). Trenéři: David a Vladimír Šindlerovi.

Heřmanice – Brušperk 1:2 (0:0)

Těžký terén zabraňoval oběma celkům předvést kombinační hru a tak ke slovu přišla více bojovnost. Hrálo se převážně od šestnáctky po šestnáctku, do jediné slibné příležitosti se v první půli dostal Polášek ve 27. minutě, ale minul. Přesnější mušku měl však hostující záložník v 58. minutě, když po pěkné akci Demla otevřel skóre utkání. V následující čtvrthodině si vytvořil tlak domácí celek a brankář Zahradník musel několikrát předvést své kvality. V 88. minutě využil zaváhání domácího brankáře Valigůra a přidal druhou branku hostí. Domácím se v závěrečném zoufalém tlaku podařilo pouze zmírnit porážku ve třetí minutě nastavení.

Brušperk: Zahradník – Strakoš, Cigánek, Čilok (75. Januščák), Jan Makúch – Šlesinger, Polášek, Krupník, Demel – Šrámek, Valigůra (90. Horký). Trenér: Milan Procházka.