DIVIZE

Real Lískovec - 1. FC Přerov 4:0 (0:0).

Zlomovým okamžikem jinak zcela vyrovnaného utkání bylo vyloučení hostujícího Václavíka na konci první půle. V té druhé už oslabení hosté nedokázali domácímu celku vzdorovat a nakonec soupeři podlehli. „V prvním poločase měly oba celky jen po jedné šanci. Nám pak pomohla situace z 39. minuty, kdy Vokoun mířil sám na branku soupeře, ale hostující Václavíček jej zastavil jen za cenu faulu," vrací se lískovecký trenér k závěru prvního dějství. „Náš fotbal byl v první půli komplikovaný. Snažili jsme se tlačit do zakončení, ale šance jsme nedokázali dotáhnout do konce," hodnotil naopak první půli přerovský trenér Richard Šmehlík.

Snímky z utkání Real Lískovec - 1. FC Přerov 4:0 (0:0).

VÍCE FOTOGRAFIÍ Z UTKÁNÍ NAJDETE V PŘILOŽENÉ GALERII.

První změnu skóre přinesla 65. minuta, kdy Škorík ve skluzu nedal hostujícímu gólmanovi Švédovi šanci. Tentýž hráč pak v 77. minutě zvyšoval po Šrámkově precizně zahrané standardce na 2:0. Třetí branku přidal v 83. minutě střídající Pařenica a konečný účet uzavřel v nastaveném čase Fasuga. „První gól Lískovce pramenil z jeho řekněme mírného tlaku. Posléze jsme inkasovali ze standardky a už se to vezlo. Museli jsme otevřít hru, bohužel jsme inkasovali třetí a čtvrtý gól," okomentoval nevydařený duel Šmehlík. „Do první branky to bylo vyrovnané střetnutí. Pak jsme zápas zvládli na jedničku. Na výhru jsme čekali dlouhou dobu, věřím, že teď nám do dalších zápasů pomůže hlavně psychicky," dodal po zápase Jiří Krejčí.

Branky: 65. a 77. Škorík, 83. Pařenica, 91. Fasuga. Rozhodčí: Vítek - Slavík, Trigas. ČK: 39. Václavíček (Přerov). Diváci: 90.

Lískovec: Polach - Maléř, Hrdlička, Knapp, Dvořák - Škorík - Fasuga, Šrámek, Němec, Mikulenka - Vokoun (71. Pařenica). Trenér: Jiří Krejčí.

I. A třída – skupina B

Brušperk si drží jarní neporazitelnost

Region – V dohrávkách vedoucí celky I. A třídy, skupiny B, nečekaně klopýtli. Brušperk remizoval na hřišti zachraňující se Dolní Lutyně, Vendryně naopak ztratila dva body za domácí remízu s Raškovicemi.

Čeladná – Staré Město 1:1 (1:1).

Domácí začali utkání tlakem a již v 8. minutě překonává Trubač hostujícího gólmana. Gól ale kvůli odmávanému ofsajdu nebyl uznán. Vzápětí se neujaly ani další šance Macečka či Bláhy. Ve 23. minutě domácí obrana zastavuje útok hostí jen za cenu faulu. Brankář Cuper si staví zeď a po střele se ve skrumáži dostává míč k Blažkovi, který jej posílá do sítě – 0:1. Čeladná následně svého soupeře přitlačí na jeho polovinu hřiště a vyrovnání na sebe nenechává dlouho čekat. Ve 38. minutě Neuwirth sráží míč pod sebe a Drevňák pěknou střelou překonává jinak velmi dobře chytajícího Smolíka – 1:1. Po změně stran nejprve hlavičkuje Neuwirth po centru Kunze do brankáře. V 65. minutě se před Smolíkem octil zcela osamocený Maceček, ten však ale pověst kanonýra tentokráte nenaplňuje. V závěru ještě nastřeluje Neuwirth hlavou tyč.

Čeladná: Cuper – Indra, Rusnok, Machanec, Drevňák – Trubač (55. Pyšno), Bláha, Fehervári, Kunz – Neuwirth, Maceček (67. Valigůra). Trenér: Petr Nesrsta.

Dolní Lutyně - Brušperk 1:1 (1:1).

Fotbalisté Brušperku poprvé v jarních odvetách nezískali všechny body, když na hřišti Dolní Lutyně remizovali 1:1. Jedinou branku hostujícícho celku vstřelil Šlesinger.

Brušperk: Drobec – Cigánek, Vančo, Makúch, Manďák – Vodvářka, Polášek, Blahut, Šlesinger (80. Koval) – Galajda, Demel. Trenér: Leon Dostalík.

Vendryně – Raškovice 1:1 (1:1). Do vedení se dostali hosté ve 32. minutě, když Juřica nachytal domácího brankáře Fujáka střelou z velké dálky. Vendryňští posléze přitlačili ještě více a z kopačky Ploszka se dočkali vyrovnání. Ve druhé půli rozhodčí upřel Vendryni regulérní gól, pro domnělý ofsajd. „Stoszek utekl po pravé straně a od brankové čáry našel zpětnou přihrávkou Mikulu. O postavení mimo hru se nemohlo jednat ani náhodou," protestoval manažer Vendryně Ludvík Martinek. Jeho celek mohl nakonec prohrát, ale Fuják bezvadným zákrokem, kdy vytáhl hlavičku mířící k zadní tyči, zachránil pro svůj tým aspoň bod. „Devadesát procent hry máme ve své moci, ale nedovedeme dát gól. Soupeři na to stačí jedna střela," Bědoval Martinek.

Vendryně: Fuják – Fojcik (70. Walek), Chlebek, Sostřonek, Mikula – P. Kohut, Repaský, Martinčík, Gurecký (70. Jaworski) – Ploszek (46. Stoszek), Kajfosz. Trenér: Zdeněk Černek.

Raškovice: Kopecký – J. Škola, Drozd, Šalata, Klimek – Feike (58. J. Škapa), Špadt, Juřica, Glembek – Kacíř, Paleček (70. R. Škapa). Trenér: Petr Bauman. (rom, sch)

I. B TŘÍDA

Krejčok dal opět dva góly, ale zranil se

Region – Fotbalisté Hnojníku důležitý zápas s Doubravou zvládli a jsou již jen bod za tímto soupeřem.

Hrabová – Lučina 8:0 (4:0).

Hosté v dohrávaném utkání na hřišti v Hrabové zcela propadli. Domácí byli agresivnější a pohyblivější, mátožnému soupeři pak s chutí stříleli jednu branku za druhou. „Je to jako noc a den. Před čtyřmi dny přesně těmi samými zbraněmi kluci přejeli druhé Strahovice. Dnes to byl hodně ostudný výkon," řekl po utkání hostující trenér.

Snímky z utkání Hrabová - Lučina 8:0 (4:0).

VÍCE FOTOGRAFIÍ Z UTKÁNÍ NAJDETE V GALERII.

Lučina: J. Kielar – Farský, Myšinský, M. Kohut, Goroš – Tomíček (71. Valek), L. Kohut (64. Čubok), Majer, Krzyžánek (46. Végh) – Ligocki, Bubík. Trenér: Robert Schedling.

Dobratice - Sedliště 1:4 (1:2).

Utkání začalo pěkně zhurta. Ihned z rozehrávky si to domácí Marián Causidis namířil přímo k hostující brance a pěknou střelou otevřel skóre zápasu. Oslavy ale dlouhého trvání nemělo. Hosté přenesli míč do strany a po Sekaninově centru vyrovnal hlavou Juřica. Sedliště duel zlomily po půlhodině hry. To se po centru Juřici prosadil hlavou kanonýr Krejčok. Dalším zlomovým okamžikem byl odchod obou týmů do kabin. Domácí L. Zeman inzultoval hlavního rozhodčího, za což uviděl správně červenou kartu. Druhý poločas se ale přesto odehrál. V 60. minutě vystihl Krejčok špatnou rozehrávku soupeře a přesně mířenou střelou zvyšoval již na 1:3. Čtvrthodiny před koncem se ale hostující útočník nepříjemně zranil. „Doufáme a přejeme si, aby byl Dominik v pořádku," dodal po zápase sedlišťský brankář Daniel Majer. Konečnou podobu výsledku pak stanovil v 85. minutě po rohovém kopu Pohludka.

Dobratice: Holinka – Béla, L. Klesniak, Kolář, Liberda (70. Spilka) – Světlík, Marián Causidis, Lýsek (85. Ševčík), L. Zeman – F. Zeman, M. Dobiáš (60. I. Klesniak). Trenér: Marián Korabík.

Sedliště: D. Majer – Kaloč, Pohludka, Valas, T. Majer – Sekanina, Otýpka, Bílek, Kravčík (70. Krpel) – Juřica, Krejčok (75. Dorda). Trenér: Lubomír Pokluda.

Hrádek - Nýdek 3:0 (1:0).

Výsledek je zavádějící, produktivnímu Hrádku toho ke zdánlivě jednoznačné výhře stačilo málo. V prvním dějství Janeczek vrátil do sítě míč po střele T. Sikory, kterou vyrazil brankář Kantor. Ve druhém dějství gólman Nýdku povalil ve vápně Dudu a M. Pav přidal z penalty druhý gól. Autorem třetího byl R. Jochymek, který utekl z poloviny hřiště a zavěsil. Hru měl ve své moci Nýdek, který mohl po pěti minutách vést 2:0. Jeho hráči měli smůlu, střely Frýdy, Hadravy a A. Kantora se odrazily od břevna.

Hrádek: J. Pav – Turoň – Mitrenga, J. Jochymek, T. Sikora (75. Szlauer) – R. Jochymek, M. Pav, Duda, Janeczek (85. Haltof) – Szuscik, Hromada. Trenér: Mariusz Szlauer.

Nýdek: J. Kantor – Hadrava – Strokosz, Cienciala, Raszka – Sliž, Frýda, Tlacháč, Spratek – Přibyla, A. Kantor (60. Mazurek). Trenér: Pavel Mazurek.

Hnojník - Doubrava 3:0 (1:0).

Brankové příležitosti se zpočátku střídaly na obou stranách, ale žádná z nich se neujala. Pak se však T. Jaworek prodral do vápna, hosté jej zastavili faulem a kopala se penalta. Oborný si s ní poradil a jeho celek vedl. Vzápětí mohl Oborný přidat uklidňující druhý gól, loženku však zazdil. Hnojník pojistil důležité vítězství až v závěru, kdy se hosté začali hnát za vyrovnáním. Do otevřené obrany zaútočili Hlávka a krátce nato Walica – jejich samostatné úniky přinesly druhý a třetí gól. „Pro nás to nebyl zápas o šest bodů, ale utkání o bytí či nebytí," poznamenal trenér Hnojníku David Grygar.

Hnojník: Lamoš – Škarka – T. Jantoš, M. Stryja (40. Kozel) A. Klus – Oborný, Walica, Pszczolka, T. Jaworek (60. L. Jaworek) – Kušnirák (87. P. Jantoš), Hlávka. Trenér: David Grygar.

Kateřinice - Kozlovice 3:1 (3:0).

Fotbalistům Kozlovic to na jaře nešlape. „Kluci mají sice snahu, ale ten fotbal nám teď zkrátka nejde," postěžoval si po utkání vedoucí kozlovického mužstva Zdeněk Mucha. Duel v Kateřinicích se vlastně rozhodl už v prvním poločase. První gól dali domácí trochu šťastně, když centr z pravé strany doplachtil do šibenice na vzdálené straně Chlebkovy branky. To běžela 22. minuta. O deset minut později házeli domácí dlouhý aut a Lys zvýšil na 2:0. Třetí branku pak přidali domácí krátce před poločasovou přestávkou. „Ve druhé půli jsme se snažili s výsledkem ještě něco udělat, ale dali jsme jen jeden gól, který dal Martin Krpec," dodal Mucha. Kozlovičtí jsou tak v tabulce stále na čtvrtém místě.
Kozlovice: Chlebek – Piskoř, P. Krpec, Hruška, Žáček – Eliáš, Vyvial (74. Víta), Bednář, Vaverka – M. Krpec, Vašenda. Trenér: Petr Tichavský. (rom, sch)