SFC Opava – Lískovec 6:3 (5:2)

Domácí sestava byla řádně prořídlá. „Chřipková epidemie se nevyhnula ani nám, a když k tomu připočteme i zranění, kádr nám řádně prořídl,“ řekl trenér Opavy Josef Mazura. Vedle Formánka na postu stopera dostal šanci mladý Pomp a znovu ukázal, že je v prvním týmu oprávněně.

Hned v 1. minutě se míče v šestnáctce Lískovce zmocnil Zapletal a střelou k tyči otevřel skóre. Chvíli na to nabil Partyšovi do dobré pozice Halaška, opavský záložník ovšem v dobré pozici pálil vedle. V 7. minutě byla na světě druhá branka v hostující síti. Žmolík přihrál Partyšovi, ten si v klidu obhodil protihráče, vnikl do šestnáctky a balon uklidil k protější tyči – 2:0.

O tři minuty později dal poprvé o sobě vědět Lískovec. Holý dostal přesnou přihrávku ze středu hřiště a nedal Novákovi šanci. Ve 13. minutě bylo vyrovnáno, když odražený balón nasměroval za Novákova záda Chlebek, mimochodem ten společně s Holým a Broulíkem v minulosti oblékali dres Opavy.

Slezský FC se z rychlého vyrovnání poměrně rychle oklepal. Chmelíčkovu ránu Maléř vytáhl na roh. Chvíli na to už ale gólman Realu kapituloval, to když nestačil na ránu Partyše. Ve 21. minutě měl lídr MSFL dvoubrankový náskok zpět. Halaška přistrčil ze strany Chmelíčkovi a ten zkušeně uklidil míč do sítě – 4:2. Poslední slovo v prvním dějství si vzal znovu Aleš Chmelíček, který v pátou branku přetavil nahrávku Žmolíka. „Očividně jsme byli ofenzivně naladěni a často zapomínali na defenzivní povinnosti. Dostat dvě branky za poločas, to je moc,“ poznamenal Josef Mazura.

Druhý poločas už brankové hody nenabídl. Na gól Kořínka odpověděl proměněnou penaltou, jenž byla nařízena za faul na Partyše, Robin Wirth. Slezský FC měl krom toho několik dalších šancí, ale ty již do gólů nedotáhl. „Chybí nám důraz v zakončení. Kdyby ho třeba měl takový Martin Neubert, hraje klidně v základní sestavě,“ hněval se Mazura. „Opava je úplně někde jinde. Má šikovné fotbalisty, což dnes bylo jasně vidět. Myslím si, že my jsme ale ostudu neudělali,“ komentoval sobotní zápas záložník a autor jedné lískovecké branky Zdeněk Holý.

Branky: 1. Zapletal, 7. Partyš, 19. Partyš, 21. Chmelíček, 31. Chmelíček, 84. Wirth (penalta) – 10. Holý, 13. Chlebek. Rozhodčí: Šalata – Neděla, Němec. Diváci: 96.

Opava: Novák – Kolínek (71. Harazin), Pomp, Formánek, Vyskočil – Žmolík, Wirth, Partyš, Zapletal (46. Binar, 50. Furik) – Chmelíček (46. Schaffartzik), Halaška (65. Neubert). Trenér: Josef Mazura.
Lískovec: J. Maléř – Kubáň, P. Maléř, Šrámek, J. Myšinský – Pešek (46. Staník), Čerňák, Chlebek (46. L. Myšinský), Holý – Broulík – Kořínek.