TJ Písek - TJ Tošanovice 7:1 (1:0)

V dohrávce 9. kola okresního přeboru mužů jasně dominovali domácí fotbalisté. Pokud hosté stačili fyzicky, hra ještě byla v některých fázích prvního poločasu vyrovnaná, i když i v ní si domácí hráči vytvořili dostatek příležitostí vstřelit více branek, než jen jednu. Druhý poločas byl ale z pohledu domácích vydařený. Mezi 50. a 53. minutou vstřelili bratři Kajzarové tři branky a vše už pak bylo jen otázkou výše skóre. Mnohdy rezignovaní hráči soupeře pouze přihlíželi útočným akcím hráčů Písku a jen jejich nedotažení do finální fáze, nebo neúspěšné zakončení, nedalo nakonec dvouciferný výsledek celého zápasu. Bratři Kajzarové navíc vstřelili šest z celkově sedmi gólů domácího celku.

Branky: P. Kajzar 3 (1 x pk), J. Kajzar 3, Fojcik – Garbulínský. Rozhodčí: Legierský, ŽK: 1:1, diváků: 40.

Písek: Ligocki – A. Zogata, Szotkowski, Legierski, Niemiec, Liberda, J. Kajzar, M. Zogata,Wolný, T. Stonawski, P. Kajzar. Náhradníci: Fojcik, Suszka, M. Stonawski. Trenér: Vladislav Ligocki.
Tošanovice: Sukaný - Hrabinský, Grygar, Gongol, Polka, Žuk, Hnidzik, Ščerba, Konečný, Torčik, Boris. Náhradníci: Tvrdý, Garbulínský, A. Trpišovský, Lipovczan, Šnapka.

TJ Písek - TJ Sokol Hukvaldy 1:3 (0:1)

Bojovné utkání, ve kterém zaslouženě vyhráli hosté. Byli při svých šancích produktivní, což se domácím naopak nedařilo. Velký vliv na zápas měly dva okamžiky v prvním poločase - rychlé vedení hostů po hrubé chybě domácího gólmana a za deset minut břevno nastřelené domácími po standardní situaci. Písečtí chtěli s výsledkem něco udělat, bojovali, avšak hned na počátku druhého poločasu, ve 48. minutě, inkasovali podruhé. A tím byl děj utkání předem určen. Domácí poté útočili do plných, hosté kontrovali rychlými protiútoky. Diváci viděli ještě po jedné hezké brance na každé straně, proto konečný výsledek 1:3.

Branky: J. Kajzar - Míček, M. Velart, Chamrád. Rozhodčí: Machala, ŽK: 0:1, diváků: 90.

Písek: Stonawski – A. Zogata, Byrtus, Legierski, Krzyžánek, Liberda, J. Kajzar, M. Zogata, Niemiec, Suszka, P. Kajzar. Náhradníci: Szotkowski, Wolný, Karch, Horsinka, Matuszny. Trenér: Vladislav Ligocki.
Hukvaldy: Sasin – Z. Velart, M. Velart, Míček, Koutný, Grufík, Holub, Chamrád, Tobiáš, Splíchal, Olbert. Náhradníci: Fulnek, Opělar, Šproch, Petratur, Košica.

Ostravice - Frýdlant n. O. B 4:2 (4:1)

Šlágr kola se odehrál na Ostravici, kde domácí přivítali v derby nedaleký Frýdlant B. Utkání bylo od počátku v režii domácích fotbalistů. Ti sice ve 3. minutě prohrávali po hlavičce Rozkydala 0:1, ale to byla jediná šance hostí v prvním poločasu. Domácí ještě do půle výsledek zcela obrátili. Po dvou gólech O. Stonavského v 8. a 43. minutě, přidali branky ještě Janošec ve 21. a Kowalík ve 33. minutě. Herně se dařilo domácímu Přasličákovi a Bučkovi, kteří si s obranou hostí dělali doslova co chtěli.

Po změně stran se utkání již pouze dohrávalo. Hosté svůj výkon ale zlepšili, hlavně agilní Rozkydal se snažil zvednout bojovného ducha. V 74. minutě se hostům po standardní situaci povedlo zásluhou Somr snížit na 4:2.

Ostravice: Boháč - Pospíšil, Poruba, Procházka, M. Stonavský - Buček, Janošec, Faldyna (72. Holub), Přasličák, O. Stonavský, - Kowalík (87. Žejdlík). Trenér: Vojtěch Vranay.

Baška - Palkovice 0:0

Zápasu nakonec chyběly góly. V první půli měl tutovku domácí Juřica, který postupoval na brankáře Smolíka zcela osamocený, ale nedal. Ani po změně stran se nic brankového nepřihodilo, duel tedy skončil bezbrankovou remízou. „Přijeli jsme tu pro bod a ten jsme si zaslouženě odvezli. Sice jsme ztratili remízou první místo v tabulce, ale naopak v tabulce pravdy jsme na tom stále nejlépe. V třech zbývajících kolech musíme získat devět bodů a věřit, že Lučina někde ještě klopýtne,“ řekl po utkání hostující trenér Martin Blahuta.

Baška: Michálek - Ručka, Konečný, Galuszka, Boháč – Lýsek, Uherek, Vítek, Juřica - Végh, Kolář. Střídali: Bukovjan, Janíček, Podžorný. Trenér: Arnošt Uherek.
Palkovice: Smolík - Galásek, Blahuta (73. Patkaň), Minarčík, J. Merta - Skalický, Huška, Lesniák, Kusý (87. Marciňa) - Musil, Poledník (55. Slípek). Trenér: Martin Blahuta.

Václavovice - Metylovice 1:3 (0:2)

Utkání se od úvodu vyvíjelo příznivěji pro hosty. Už v 5. minutě darovali domácí Metylovickým branku, když zpětnou přihrávku A. Langra vystihl útočník Metylovic a sám před brankářem nezaváhal. Domácí poté soupeře zatlačili a vypracovali si několik standardek, ale s jejich zahráváním měli problém. Ve 25. minutě došlo k vyloučení hostujícího záložníka, který po druhé žluté kartě musel předčasně opustit hřiště. Přesilovka domácím příliš nepomohla. Převaha sice byla, ale další vyložené příležitosti nepřicházely. Hosté výborně bránili a vyráželi do rychlých protiútoků. Jeden z nich se jim podařilo v poslední minutě prvního poločasu využít, když si P. Lenčo srazil prudký centr do vlastní brány. Na začátku druhé půle šli hostující fotbalisté tečovanou střelou již do tříbrankového vedení. Václavovičtí se dokázali prosadit až v 65. minutě, kdy se po rohovém kopu krásně trefil A. Langer. Více branek již diváci neviděli.

Václavovice: Ometák – Bebenek, Lenčo, Kaczmaczyk, Jasiok – Langer (Novotný), Holečko, Bednář (Berta), Ludvík – Habernal, Baránek (Swider). Trenéři: J. Bebenek, M. Sládek.

Řepiště – Lučina 0:2

Zprávu z utkání zástupci řepišťského fotbalu opět nezaslali. Čtenářům tak můžeme nabídnout pouze hodnotící komentář lučinského trenéra Petra Wiecka. „Hold si zaslouží obě mužstva. Obě hrála na pokraji svých sil do posledního hvizdu hlavního arbitra. Mí chlapci byli malinko důslednější a nevypouštěli žádný souboj. Jít do skluzu například v první minutě nastavení, je pro trenéra ta nejlepší odpověď na to, jestli se svým týmem pracuje dobře a hráči chtějí plnit pokyny tak, aby se naplňoval společný cíl. Všem hráčů děkuji. Vítězství bylo zasloužené, byli jsme lepším mužstvem.“

Dobratice – Návsí 2:0 (1:0)

Domácí si po dvou porážkách v řadě chtěli spravit sebevědomí a s Návsím plně bodovat. Hosté přijeli v dosti okleštěné sestavě. Dobratice na svého soupeře doslova vletěly a v 3. minutě se po úniku Martinčka prosadil Jakub Causidis. V 10. minutě mohlo být ještě veseleji, ale střelu z kopačky L. Zemana zastavila tyčka. Hosté zahrozili po dvou standartdách až po půl hodině hry. První gólovou možnost zlikvidoval brankář domácích, ta druhá sice branku přinesla, ale pro ofsajd uznána nebyla. I domácí dostali ve druhém poločase míč za brankovou čáru z ofsajdu, a tak platila až střela ze 75.minuty, kdy se k pravé tyči trefil L. Zeman. Ze závěru stojí za zaznamenání střídání šestnáctiletého Raszky v celku hostí, který si zahrál pár minut za muže. Utkání řídil nevýrazný Černoevič a jeho často nepochopitelná rozhodnutí nenechávala v klidu nejen hráče na hřišti, ale i trenéry na lavičkách. „Přijeli jsme si v oslabené sestavě zahrát fotbal. Tento rozhodčí ho všem však znechutil,“ nebral si servítky hostující trenér Dušan Zbončák.

Dobratice: Lisník - I. Klesniak, Skokan, L. Klesniak, Liberda, Martinčko (86. Štíhel), Skotnica (72. Jež), Marián Causidis, L. Zeman, F. Zeman, J. Causidis (90. Kelecseny). Trenér: Marián Korabík.
Návsí: Cymorek - Byrtus, Lupienski, P. Suszka (85. Raszka), Bažant, Benek, Remiš, Špička, Labaj, Chrascina, T. Suszka. Trenér: Dušan Zbončák.

Tošanovice - Kunčice p. O. 1:0 (0:0)

Oba týmy si před vzájemným měřením sil prozatím na své konto nepřipsali ani jedno vítězství. Proto se dal očekávat bojovný duel. Šance si v průběhu první půle vypracovala obě družstva, ale gólu se šedesátka diváků nedočkala. O těsném vítězství domácího celku nakonec rozhodla situace ze 75. minuty, kdy se po rohovém kopu prosadil ránou střelou vytáhlý obránce Grygar. Tošanovičtí si poté těsné vedení již uhlídali a v tabulce tak mají na svého soupeře náskok čtyř bodů.

Rozhodčí: Machala – Korous, diváci: 60.

Tošanovice: Žuk - Grygar, Gongol, A. Trpišovský, M. Trpišovský, Šnapka, Hnidzik, Lipowczan, Hrabinský, Krupa, Konečný, (87. R. Parák). Trenér: Marian Brandýs.