„Hřiště s umělou trávou se podařilo vybudovat za pouhý půl rok, což je opravdu obdivuhodné. Kvalitou se řadí k republikové špičce. Trávník s výškou vlasu 40 mm a paměťovou schopností, vsypem z křemičitého písku a gumového zeleného granulátu je položen na speciální elastické a propustné podložce, což zajišťuje co nejideálnější a nejměkčí povrch pro pohyb sportovců, ale také prvotřídní vzhled a celoroční využitelnost. Hřiště bylo vybaveno zastřešenými střídačkami, časomírou a šesti stožáry s osmnácti světlomety pro večerní a v zimním období i denní osvětlení,“ vyjmenoval náměstek primátora Petr Cvik s tím, že náklady činí téměř 19 milionů korun, 92,5% bude hrazeno z Evropské unie.

Stavebníci museli na ploše škvárového hřiště provést demontáž stávajících sloupů osvětlení i branek, vykácení stromů a křovin a odvodnění stávající plochy hřiště drenážním potrubím. Na ploše hříště vybudovali vyrovnávací podkladní vrstvy z kameniva a osadili nové osvětlovací stožáry včetně kabelových rozvodů a moderních osvětlovacích těles. Na přístupových cestách ke hříšti položili novou zámkovou dlažbu a osadili obrubníky kolem hříště.

„Fotbal ve Frýdku-Místku má dlouholetou tradici. Jsem rád, že jej nyní díky investicím posuneme zase o kousek výše. Fotbalistům odpadne úmorné dojíždění během zimních měsíců za umělou trávou do okolí. Ba co víc, areál ve frýdeckých Stovkách by se mohl stát do budoucna vyhledávanou baštou pro pořádání zimních turnajů regionálního i nadregionálního významu,“ uvedl Cvik.

„Nové hřiště má v okolí obrovský ohlas, je atestováno, takže se na něm může už nejen trénovat, ale také hrát všechna mistrovská utkání po MSFL mužů. Již nyní jsme zavaleni žádostmi o využití hřiště jinými oddíly. Dalším velkým přínosem je to, že frýdecko-místecký fotbal již nebude muset vydávat horentní sumy za zimní přípravu na jiných hřištích,“ dodal Radomír Myška.

Fotbalový areál Stovky získalo město darem od společnosti ArcelorMittal koncem roku 2008. Ihned poté zahájilo přípravné práce na rekonstrukci za 65 milionů, které jsou alokovány v rámci fondů Evropské unie. Rekonstrukce bude zahrnovat také opravu šaten pro mladé fotbalisty, opravu dnes již nevyhovujících sociálních zařízení, zřízení regeneračního prostředí pro mladé fotbalisty i zásahy na tribuně.

Slavnostní otevření hřiště provázel sportovní program. Díky získané atestaci se na hřišti již v 10 hodin dopoledne odehrálo první mistrovské utkání našich starších a mladších ligových žáků v duelu s Vítkovicemi, následovaly zápasy přípravek ročníků 2001 a 2002, na umělé trávě změřili síly také týmy Gymnázium Frýdek muži a Gymnázium Místek ženy. V 17 hodin po přestřižení pásky následovalo exhibiční utkání mezi zástupci města a členy a partnery klubu Fotbal FM, které skončilo remízou 3:3. (red)